Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten parancsolná, megölnéd...

Ha Isten parancsolná, megölnéd a szomszéd gyerekét?

Figyelt kérdés

A bibliában számos parancs van a mészárlásra.

Még a csecsszopót is kiirtják.

Tudom, bűnösök voltak, sőt figyelmeztetve lettek.

Ha most parancsolná?

mit tennél?

Ha más tenné, helyeselnéd?



2012. nov. 29. 03:06
 131/148 anonim ***** válasza:
utolsó: azt írod, hogy hagyjon élni mindenkit a hitében. de te pont, hogy kész lennél mást akadályozni nemcsak ebben, hanem, hogy egyáltalán éljen. nincs ellentmondás?
2013. febr. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/148 anonim ***** válasza:
21%

Tudod 130/ Elkeserítő lenne ha az emberiség még mindig ott tartana, hogy egy ezo tv műsor jóslatára; a zsidók a romák és egyéb áldozatok leszármazottai, megölnének minden csecsszopót, csak azért, mert a jóslat úgy szólna, hogy ekkor és ekkor születni fog egy Hitler2.


azt gondolom, hogy mindig születnek pszichopaták ez tény, na de nem muszáj parancsra vagy jóslatra azzá válni nem gondolod?

Az ölés csak akkor nem számít súlyos bűnnek amennyiben, alkalom szülte ÖNVÉDELEM!


De egy gyermekkel szemben, nincs szükség önvédelemre!

2013. febr. 7. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/148 anonim ***** válasza:
És ki mondta hogy én egyetértek azzal, hogy a gyereknek meg kell halnia, vagy hogy ő ezt tenné? De hát tegye ezt, ha ez a meggyőződése, egyszer valahogyan mindenki megkapja a tetteiért ami jár.
2013. febr. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/148 anonim ***** válasza:
49%

Erre a 126/ bejegyzésre válaszoltam;


----"" Ha Isten parancsolná, megölném a szomszéd gyereket, igen, mert az Ő bölcsessége határtalan.

Nem lenne egy könnyű feladat, de megtenném x)""---

2013. febr. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/148 anonim ***** válasza:
Én meg a 131-esre...
2013. febr. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/148 ArchLord válasza:
64%
Igen
2013. márc. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/148 anonim ***** válasza:

Csak kettő dologra válaszolnék, mert az írásokat vegigolvasva, úgy látom, nagyon sok új kérdés merült fel, amit részletesebben, külön kérdésekben kellene megvitatni.

-az alapkerdesre a válaszom egyértelmű nem, de hát én nem ismerem el isten létezését


-erre pedig:"kérdező: de nem veszne el a komolysága, ha az ószövetséget elavultnak nyilvánítanák?"


Én nem ismerem jól a Bibliát. Valaki igen? Nem hiszem. Szerintem ezt senki nem állíthatja. A kanonizacio során toroltek sokmindent belőle, atszerkesztettek, modositgattak az akkori szemlélet szajize szerint. De meg ha ez sem történt volna meg, a biblia akkor is hiányos maradt volna, mert ugye nem könyv, hanem tekercsek formájában létezett. Ki tudja, mennyi veszett el, mennyi semmisult meg, és mennyire fognak meg rabukkani a jövőben egy elfeledett barlangban. For igzempül: a kumrani tekercsek, ha az emlekezetembol jól ugrott be a név. Tehát akkor, ha eszerint értelmezzük, már most értelmét vesztette.

2013. márc. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/148 anonim ***** válasza:

Keresztény vallásúakhoz:Meg kellene értenetek végre,hogy félrevezetnek titeket "Isten emberei" azzal,hogy kötik nektek az ebet a karóhoz,hogy a Bibliából mindent fogadjatok el.Nem,sajnos a Biblia egyes részeiben gyarló emberek elképzelései és tettei találhatók.És önmagában nem a Bibliával van a baj,hanem azoknak a hozzáállásával,akik igyekeznek elhomályosítani előttetek bizonyos dolgokat.Talán ők maguk is homályosan látnak...Jézus hagyott nektek útmutatást,ha van értelmetek ki tudjátok szűrni a lényeget.Márpedig van értelmetek.Akkor miért egyházi vezetőkre hallgattok?


Ide másolom Pietrosol válaszát:

"Isten nem ad ilyen parancsot!A Bibliai mészárlásokra nem Isten utasította az embert,hanem az ember emelte Isteni szintre az egóját és hitte azt,hogy az Isten utasítása!"


És a Bibliai Jakabtól:

“Senki se mondja, mikor kísértetik: Az Istentől kísértetem: mert az Isten gonoszsággal nem kísérthető, ő maga pedig senkit sem kísért. Hanem mindenki kísértetik, a mikor vonja és édesgeti a tulajdon kívánsága. Azután a kívánság megfoganván, bűnt szül; a bűn pedig teljességre jutván halált nemz.Ne tévelyegjetek szeretett atyámfiai! Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről való, és a világosságok Atyjától száll alá, a kinél nincs változás, vagy változásnak árnyéka. Az ő akarata szült minket az igazságnak igéje által, hogy az ő teremtményeinek valami zsengéje legyünk.”

2014. ápr. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/148 anonim válasza:

Isten, nem parancsol ilyet. A mikor megölnek valakit, és a vallásra hivatkoznak, nem Isten akaratát teljesítik, hanem azt, amit ők helyesnek gondolnak, mert mások nem úgy gondolkoznak ahogy ők.

(de ha mindenáron választ akarsz kapni, nem. Egy vallás se érdemli meg, egy emberi élet kioltását.)

2014. ápr. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/148 anonim válasza:

második,válaszolónak üzenem, hogy:

BIZONYÍSD!

2014. ápr. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!