Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten parancsolná, megölnéd...

Ha Isten parancsolná, megölnéd a szomszéd gyerekét?

Figyelt kérdés

A bibliában számos parancs van a mészárlásra.

Még a csecsszopót is kiirtják.

Tudom, bűnösök voltak, sőt figyelmeztetve lettek.

Ha most parancsolná?

mit tennél?

Ha más tenné, helyeselnéd?



2012. nov. 29. 03:06
 111/148 anonim ***** válasza:
67%

Szó, ami szó- nehezen érthető.

Annyit már megfigyeltem, hogy Te, Pietrosol, sok tekintetben akceptálod a tudományos álláspontokat.

Kíváncsi vagyok, Te miképpen képzeked a teremtést és az élet keletkezését, az ember megjelenését...

2012. dec. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/148 Pietrosol ***** válasza:
6%

Szia 111!


Persze hogy elfogadom,magam is egy természettudománnyal foglalkozom!


Egyébként köszi a bizalmat,de nem vállalkozom teremtéstörténeti okoskodásra!Abban viszont majdnem biztos vagyok,hogy Mózes első könyve nem a külső világ teremtéséről szól!

2012. dec. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/148 mustafa33 ***** válasza:
75%
Az ezerévekkel ezelőtt istent teremtő ember az akkor uralkodó despotáról vette a mintát mert másféle uralkodót nem is ismert. Ha most történne, akkor az lenne a teremtés kezdete, hogy az angyalok szárnyfeltartásal szavaztak.
2012. dec. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/148 Salx Narval ***** válasza:
75%
Hú mustafa, ez tetszett.:D Elképzeltem amint Lucifer és az ellenzék tüntet a mennyország kapuja előtt, MONGGYON-Le...:D
2012. dec. 4. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/148 anonim ***** válasza:
19%

Az Ószövetség megtartására Jézus kötelez, nem tudok idézni bocsi de benne van hogy sem elvenni sem hozzátenni nem szabad és hogy ő nem akarja változtatni a tanokat, csak beteljesíteni, tehát helyesebben megfogalmazni azokat.

Az Ószövetség-Újszövetség ellentétek valójában nem léteznek, de ezt tényleg csak hosszú gondolkodás után állapítható meg.

2012. dec. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/148 A kérdező kommentje:
?
2012. dec. 5. 02:27
 117/148 anonim ***** válasza:
6%

Kérdező írtad-"Ha igazán elképzeled a régi kort, nem csak egyes szeleteit, akkor mindenképpen jobb kell, hogy legyen a mai világ, mint a régiek.


Elkeseredésre csak akkor van okod, ha a többi mai ember helyzetéhez méred magad és nagy a hátrányod.

A régiekkel mindenképpen előnyben vagy."


Nem igen értek veled egyet. Való igaz, az emberi tömegek élete valamivel jobb, mint az ókorban, jobb mint a sötét középkorban, de nem azért mert maga a világ jobb, vagy maga az ember jobb, humánusabb, hanem azért mert szellemileg fejlettebb lett, valamivel emberibbek a törvényei, bár az is igaz, a fegyverei már nem csak egy primitív szablya, hanem tökéletes, intelligens emberiagy alkotta tömegpusztító fegyver, és ha meg is rémültek a pusztító erejétől-- attól még bármikor, leborotválhatják a szakállát és bevethetik.


Mint ahogy csak erő fitogtatásból még a 70 es évek után is robbantgattak a déli szigetvilágban-- s ma is raktáron van most már sokkal több államnak mint valamikor, élesítve és arra vár hogy legyen újra egy Rákosi vagy Hitler Sztálin és sorolhatnám a pszichopata félőrült vezetőket kelettől nyugatig hogy mondja a hit? újraszülethetnek!


A másik, ha néha elkeseredek az csak szorosan vett családi probléma-- nem szokásom saját életem másokhoz mérni- kinek mennyivel nagyobb a háza vagy drágább kocsija van- teszek rá! Soha nem akartam senki életszínvonalát másolni, soha nem követtem a divatot, soha nem alázkodtam meg senki előtt és nem néztem fel senkire!-- még Istenre se!


Az ítéleteimet abból alkottam amit láttam a világunkból, hogy a 7 milliárd emberből 6 milliárd szűkölködik.A 6 milliárdból pedig 1 milliárd állati szintnél is rosszabbul.

A fennmaradt 1 milliárdnak nagyobb része polgárhoz méltón él. S csak kevés százaléka pedig, érdemtelenül és aljas módon, mások életét kihasználva a felesleg feleslegében tobzódik!


S a nyomorúságra pedig az emberséges élet helyett, az ókori és középkori vallásos maszlagokat adják, csodákat ígérnek és mennyek országát na és újra születést, Isten büntetésével vagy épp parancsaival vagy épp szeretetével, jóságával, megbocsájtásával kábítják az embereket.


Most a hírős intelligensnek titulált és jobb" emberi életet biztosító XXI. században!


Meg kellene kérdezned azt a fiatal házaspárt, aki velünk szemben él két pici gyermekkel-- 40 ezerért bérlik csak a házat,és a fiatalember munkanélküli-- alkalmi munkákat kap- éhbérért.


Mi adtunk nekik egy időre téli tüzelőt- a felesleges fákat kivághatta a kertünkből és elvihette. Így legalább tudom, hogy két hónapig nem fognak fázni.


S miért ilyen ágrólszakadtak?-- mert egyiknek se adott a természet könnyen tanuló koponyát-- csak a kétkezi munkából pedig, csak így élhetnek- 300 forint órabér,segédmunka,- rekeszek hordása nagy piacokon- kertek ásása, kutak, csatornák tisztítása na és állami közmunka... szüljetek fiatalok gyermeket, rajta!


-- ez nem csak most van, mint igazság hanem az én koromban is így volt-amikor betanított munkás voltam és albérletben éltem, korgott a gyomrom esténként, lyukas volt a cipőm télen, megfagyott a lábam. Amikor tanultam és könyvelő lettem- egy semmi aktakukac ! még is négyszeresét kerestem a melós béremnek!

Amikor intenzív ápoló lettem, akkor 7szeresét kerestem a segédápolói béremnek-- szóval?


Azt állítod nincs rabszolgaság?L -- ja igen nincs már bilincs a bokára téve se lánc a nyakra téve. Mehetsz ahova akarsz... és mennek is sajnos..


"Ha igazán elképzeled a régi kort, nem csak egyes szeleteit,c...c...c" hát igen, nem csak egy szeletét néztem és nem a saját mai életemből ítéltem-- hanem a látott XX- és a látott, hallott XXI szd egészéből

2012. dec. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/148 anonim ***** válasza:
56%

Az ember bármilyen primitív volt vagy bármilyen intelligenssé vált, mindig megalkotta a maga bűnbakját akinek a nyakába varrhatta saját aljasságát, -Sátán, démonok-


Vagy akire mint mindenek-felettire -Istenre,hatalmi vezetőkre - hivatkozva ölni volt kénytelen, mert parancsba adták hogy öljön-- na de ilyenkor felmentést kapott nem igaz vagy az Istentől vagy épp az egyházi fejektől.


Nekem aztán parancsolhatna akármilyen hatalom vagy épp maga az úristen hogy ölj! Akkor se tenném meg, mert parancsra, vagy saját meggyőződése nélkül nem engedelmeskedem senkinek. Ha viszont úgy ítélném meg, hogy egy emberi férget el kell pusztítanom,mert nem érdemli meg az életet, minden szemrebbenés nélkül megtenném! Semmi köze az ítéletemhez és cselekedetemhez Istennek-- legfeljebb az emberi törvények előtt kellene felelnem érte- utólag.

2012. dec. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/148 anonim ***** válasza:
64%

Bocs, ezt a rengeteg választ még csak végig sem olvasom, nemhogy reagáljak... :P


Csak Csillának néhány mondat, mert belémkötött. :P


"Azért itt is van egy kis csavar, mert az öröklés szempontjából, már a fogantatás pillanatától embernek és törvényes örökösnek számít."


Nem ismerem a pontos szabályozást, de valahogy így van, ahogy írod. Arról az oldalról bizonyosan, hogy ha - Isten őrizz - valamelyik szülő meghal a terhesség vagy a szülés idején, akkor a magzat, azaz a későbbi újszülött örökölhet. De csak ha és amennyiben ő tényleg lesz újszülött, azaz ha megszületik, és életben is marad. Tehát ez a joga csak az életbe lépéssel érvényesül teljesen.


Üdv. :)

2012. dec. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/148 anonim ***** válasza:
5%
Meggyőztél, az ószövetség nem lehet igazi része a Bibliának
2012. dec. 7. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!