Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten parancsolná, megölnéd...

Ha Isten parancsolná, megölnéd a szomszéd gyerekét?

Figyelt kérdés

A bibliában számos parancs van a mészárlásra.

Még a csecsszopót is kiirtják.

Tudom, bűnösök voltak, sőt figyelmeztetve lettek.

Ha most parancsolná?

mit tennél?

Ha más tenné, helyeselnéd?



2012. nov. 29. 03:06
 101/148 A kérdező kommentje:

okean!


Számomra világos, mert nekem elkülönül a két Isten.

Azt is felfogom, hogy Jézus nem tehet arról, hogy a zsidók miben hittek.


Szerintem, Ő nem hagyta volna benne a Bibliában ezeket a részeket, bár nem ismerem kellően a szavait, meg már nem emlékszem a részletekre.


A hitnek próbája lenne, de ha ölni is képesek egyesek, akár képzelt, vagy valóságos parancsra, akkor szerintem ez kisebb próba.


Arról nem is beszélve, hogy az újszövetségi részről már dokumentumok, bizonyítékok is vannak, ami igazából gyenge lábakon áll, az az Ószövetség.


Úgy gondolom, hogy sok tekintetben pontosan ez az oka a nagyszámú felekezetnek, de sajnos szinte mindegyik (?)elkövette azt a hibát, hogy az alapproblémát benne hagyta a hitvallásában, mikor az Ószövetséget érintetlenül hagyta.


Meglehet, egy ökumenikus zsinaton tisztázni lehetne, de hát ez már egyházvezetői hatáskör, mi, néhány egyszerű ember elég ha tisztán látunk ebben a kérdésben.


Nem hinném, hogy ez valaki hitét lerombolná, sőt, csak erősítheti, mert nem kelt állandó kételkedést.


A vakhitet mindenképpen célszerű lenne elkerülni, ez mindenkinek érdeke.


A pólós álmommal kapcsolatban meggyőztem magam, hogy elég, ha arra gondolok, hogy válogatott lehettem egy vb döntőben, az sem piskóta és legközelebb bedobhatom, ha ekkora klasszisnak álmodtam magam.

Valóságban csak ifi szintig vittem, de hát éhes disznó makkal álmodik...

2012. dec. 2. 13:55
 102/148 anonim ***** válasza:
34%

Egyértelmű, hogy az emberi fajjal valami probléma van.

Ha még mindig egy könyv irányítása alatt áll, akkor bizony hazudik magának.

Mondja meg nekem valaki, hogy honnan tudja és milyen sugallatra tenné, hogy Isten nevében gyilkoljon, mint azt az ó szövetség leírása szerint tették.

Vajon ha valaki ilyen cselekedetekre indítana, az nem embertől lenne.

Az ember nem változik, önös érdekeit ráfogja egy láthatatlan valamire, amit nem tud bizonyítani.

Természetesen az aki öl, hazudik is, és sosem vállalja fel saját magát, hanem másra fogja.

Részemről nem probléma, hogy ki lett írva ez a kérdés, már ideje volt.

2012. dec. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/148 anonim ***** válasza:

jav.


embertől lenne?

2012. dec. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/148 anonim ***** válasza:
17%

"Szerintem, Ő nem hagyta volna benne a Bibliában ezeket a részeket"


Kedves kérdező! Nincs valódi okunk arra, hogy a Héber Iratok beszámolóit kétségbe vonjuk. Amiket ma (a szent Szava szerint) nem tehet meg senki sem, egyetlen keresztény sem, azokra a héber szövegekben van néhány példa. De azok Isten ítéletei voltak. Csecsemőkön is? Igen, az utódokon is végre lett hajtva az ítélet, mivel nyilvánvalóan a szülő a felelős a gyermeki jólétéért, azok sorsáért. Sőt, ezen jogáról egyetlen szülő le nem mondana, igaz? Akkor miért nehéz azt elfogadni, hogy Isten (JHVH) csak tiszteletben tartotta az emberi teremtményeinek adott jogait?! Minden szülő a hitével és az abból származó cselekedeteivel a saját gyermeke sorsát is befolyásolja, ez az isteni ítéletkor, a "nagy napon" is így lesz.

2012. dec. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/148 A kérdező kommentje:

Hát, igen, akár az ószövetségre is érthetjük, hogy ha akkor élnél, tennél e ilyesmit?


Töftöftöf!


Eutanázia.

Most képzelj el egy összedarált, megvakult, szerencsétlent, aki egy véres húscsomó és felépülni biztosan nem tud, kezei, lábai sincsenek, de mégis kínlódik még napokig.


A modern (2. vh) robbanószerek rengeteg esetet produkáltak hasonlót. Én még találkoztam háborút járt emberekkel, de soha senki nem mesélt semmit, egy esetet kivéve.

A legjobb barátját döfte le, mert széttépte egy robbanás és túlélte, de kilógtak a belei, morfin sem volt, sem orvos, szanitéc, meghaltak, akárcsak a tisztek.

Lába, keze sem volt, csak cafrangok. A bajtársaik, ha tiszt nem látta, lepuffantották az ilyeneket, mert csak vergődtek, meg nyervogtak, mert beszélni sem tudtak. Na, meg ha az agyveleje kilóg, fejlővés után, az sem semmi.

Az ember már csak ilyen, néha egy elcsúszás elég, de néha szívós, mint a macska.


Modern baleset is produkál hasonlókat, de a profik a betegségeket is ismerik, a stádiumból a szenvedés idejét, nagyságát is meg lehet saccolni, Ha addig sokezer betegből egy sem gyógyult fel, akkor remény sem sok lehet.

Kegyelemdöfés? (A lovakat lelövik, ugye?)


Az abortuszt meg kitárgyaltuk, de tegyél fel egy másik kérdést, ha nem így gondolod. Sőt, az eutanázia is hasonló


Ha továbbra is ragaszkodsz az ószövetséghez, akkor megkérdezem, mivel indokolod?

2012. dec. 2. 14:37
 106/148 anonim ***** válasza:
100%

30%

Te aki annyira ellene vagy a háborúknak, ennyire egyet értesz azzal, hogy ártatlan gyerekeket nőket mészároltak le.

Mennyivel volt különb az, aki ilyen áron haszonra tett szert.

A mai világban ugyan ez van, csak a sátánnak a számlájára van írva.

Akkor most akkor ki kivel van?

2012. dec. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/148 A kérdező kommentje:

A 85. kommentben írtam:

Az ismeretek hiába léteznek, ha nem gondoljuk át azok tartalmát teljes mélységében.

Nos?

2012. dec. 2. 16:30
 108/148 anonim ***** válasza:
K.O.
2012. dec. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/148 anonim ***** válasza:

Ez a labdád betalált. Nekem soha nem volt egyértelmü az Ószövetség. Nem, akkor sem tettem volna ilyent es egyetértek, ez a zsidok hite volt.

Jézus nem ezt mondja

2012. dec. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/148 Pietrosol ***** válasza:
68%

Ezt én soha nem értettem!Mármint azt,hogy egy ekkora lóláb miért nem veri ki az emberek szemét!Az univerzumot megteremtő Istennek jó esetben kecskéket,rosszabb esetben gyermekeket kellett áldozni a hűség bizonyítékaként?Na de kérem...!


Megteremti az életet,kiadja a parancsot,hogy ne ölj,majd a hűség bizonyítékaként emberáldozatot kér!Ez nemhogy nem Isteni,de emberből is a tudathasadásos típus!Nem hinném,hogy élethossznyi meditációra van szükség egy fügefa alatt,hogy egy minimális értelemmel bíró ember átlássa ezt az ellentmondást!

2012. dec. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!