Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért keresztény társadalmak...

Miért keresztény társadalmak a legerőszakosabbak?

Figyelt kérdés

Alábbi táblázatban országonként látható a gyilkosságok száma 100 ezer főre vetítve. A 30 legerőszakosabb mind keresztény többségű ország. Keresztények viszont azt mondják hogy a kereszténység a szeretet vallása, és ha erőszakról van szó, másra mutogatnak. Valószínűleg muszlimokra, pedig a legvéresebb 50 ország között alig van iszlám vallású.


[link]



2019. febr. 12. 08:53
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/125 anonim ***** válasza:

Tegnap megnéztem egy remek filmet:

[link]

Ugyan az amerikaiak győznek benne, mivel amerikai film, de tudjátok én nem csípem az USA-t, ezért szeretem látni, hogy golyókat lődöznek a tengerészgyalogosaikba, főleg amikor a néger tizedest lekaszálták, akkor majdnem megtértem Allah kebelére, mert a négereket pláne utálom.

Végig a táliboknak drukkoltam, bár tudtam, hogy veszteni fognak, de azért kitettek magukért.

A nácis filmekben is kaffa, amikor találat ér egy bőrnyakút, vagy egy GI Joe-t.

A mullah is tetszett, amikor fejbe lőtte a kislányt, mert tanult, karakán figura, ha egyszer tilos a tanulás, akkor ne tanuljon egy lány, mert minek az neki, ha egyszer úgy sincs emancipáció.

Illetve lehet, hogy a kislány anyját lőtte fejbe, már nem emlékszem pontosan.

Jó kis film, megéri megnézni, ma megnézem a 3. részt is, remélem az is tálibos, vagy terroristás lesz.

2019. febr. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/125 A kérdező kommentje:

# 87


"Te voltál az aki elhallgatta az információkat és ennek ez lett a következménye! Rész információkat adtál és azt várod hogy a teljes képet lássuk. De ez így nem lehetséges! Legyél pontos!"


Nem. Én leírtam a lényeget de a magyar cikkben nem szerepelt minden. Ez nem jelenti azt hogy hazudtam vagy elhallgattam bármit is. Csak te állítottad.



"Miért nem linkelted az angol cikket is? Talán nehezedre esett? Hibáztál ismerd el és ennyi! Emberek vagyunk mindenki hibázik!"


Legközelebb majd jobban megnézem hogy szerepel-e minden a cikkben.



"Újabb pontatlanság! Akkor most mire is hivatkozol úgy igazán! Ha ilyen kis dolgokban sem vagy pontos akkor hogyan gondolhatod azt hogy látod az összefüggéseket?"


Ezt a következő kérdésemben fogom kifejteni.



"Tisztában vagy mind ezzel és még is keresztény országokról beszélsz! Csak az nem világos hogyan lehet keresztény ország ha nem követik Jézus tanítását? Ja hogy annak vallja magát, na de az csak névleges!"


Aki kereszténynek vallja magát az nem névlegesen teszi, ezek az országok pedig többségében ilyenek. Ma már egy keresztény irányzat sincs ami Jézus tanítását követné, így aki keresztény az nem nevezhető Jézus követőjének. Nálunk muszlimnak nevezik azokat akik Jézust követik.



"Erre a válasz: "...hogy akik kereszténynek vallják magukat már nem Jézus tanítását követik..."


Csak kíváncsiságból kérdezem. Szerint ma kik Jézus követői? Melyik irányzat a kereszténységen belül?



"Ez az oka az erőszakosságuknak! Tehát tulajdonképpen egy olyan kérdést tettél fel amelyre te magad is tudod a választ!"


Én tudom a választ, de kíváncsi vagyok keresztények mit gondolnak erről.

2019. febr. 15. 23:41
 93/125 A kérdező kommentje:

"Szövegértésből karó. Én egy szóval nem védtem a keresztény egyházat. Hogy rámutatok hogy ostobaságokat beszélsz, és az ostobaságaiddal amúgy pont a keresztény egyházat vádolod, az két egymástól független dolog."


De véded a keresztény egyházat mert egyértelmű az összefüggés, mégis tagadod. Jobban mint a válaszoló keresztények. Lehet valójában keresztény vagy csak ateistának adod ki magad. Találkoztam már ilyennel. Egyel feljebb még azt írtad elképzelhető hogy van összefüggés, most meg azt hogy ez ostobaság. Akkor most melyik? Lehet összefüggés vagy ostobaság?



"Na hát akkor meg is cáfoltad saját magad, hiszen ha ezt elfogadjuk, akkor az erőszakoskodó emberkéid életében eleve nincs is jelen a keresztenység, azaz nincs mi között összefüggésnek lennie."


Nem ezt mondtam. Egyik keresztény irányzat sem követi Jézust valójában, de ettől még ezek az emberek kereszténynek vallják magukat. Nem Jézust követik, a vallásuk viszont létezik a probléma pedig fennáll.



"Aha, tehát egyszerűen egy olyan példát írsz, ami a gyakorlatban nem összegyeztethető a valósággal, de legalább elméletben téged igazol. Ez még mindig ostobaság... "


Hogyne lenne összeegyeztethető a valósággal? Azt kérdezted milyen alapon tennénk fel, hogy a fegyelmit kapott diákok is keresztények. Ha egy ország lakosságának 80%-a keresztény, 20% pedig ateista akkor a gyilkosok kik közül fognak kikerülni nagy többségében? A 20% ateistából? :) Na ezért írtam hogy a fegyelmit kapott diákok keresztények.

2019. febr. 16. 00:00
 94/125 anonim ***** válasza:

"De véded a keresztény egyházat mert egyértelmű az összefüggés, mégis tagadod"


Ember, hogy tagadnék bármilyen összefüggést, ha eddig egyet sem tudtál bemutatni?


"Egyik keresztény irányzat sem követi Jézust valójában, de ettől még ezek az emberek kereszténynek vallják magukat."


Van aki meg jedinek vallja magát népszámláláson. És?

Amennyire tudom, egy kereszténynél alap, hogy betartja a Biblia előírásait. Ha aktívan úgy él ahogy Jézus tanította. Ha ezt nem teszi, akkor nyilván nem keresztény, tökmindegy minek vallja magát.

Mellesleg a kereszténység pl itt nálunk is haldoklik. Meg lehet nézni hányan járnak gyülekezetbe például. Szóval papíron hiába keresztény az ország fele, ha a gyakorlatban kb csak 10% a hívő keresztény, a többiek csak kultúrájukban számítanak annak.


"Hogyne lenne összeegyeztethető a valósággal? Azt kérdezted milyen alapon tennénk fel, hogy a fegyelmit kapott diákok is keresztények. Ha egy ország lakosságának 80%-a keresztény, 20% pedig ateista akkor a gyilkosok kik közül fognak kikerülni nagy többségében? A 20% ateistából? :) Na ezért írtam hogy a fegyelmit kapott diákok keresztények."


Igen, pont ez az ostobaság. Egyrészt ostobaság azt állítanod hogy valaki attól lesz keresztény mert annak vallja magát. Másrészt ostobaság előfeltételezned hogy csak azért keresztények az elkövetők, mert ők vannak többen.


Egyetlen tényleges összefüggést mutass már végre, ne szerencsétlenkedj!

2019. febr. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/125 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Nem. Én leírtam a lényeget de a magyar cikkben nem szerepelt minden. Ez nem jelenti azt hogy hazudtam vagy elhallgattam bármit is. Csak te állítottad."


Az írás megmarad! Pont erről beszélek hogy a magyar cikkben nem szerepelt. Tehát részinformációkat adtál és csodálkozol hogy ezt szóvá teszik. De igen elhallgattad hogy nem azt a cikket olvastad amit linkeltél! Én nem írtam azt hogy hazudtál keresd csak vissza! Ezt te írtad le és csak is te.

Hanyag, nem törődöm, felületes, figyelmetlen vagy, választhatsz!


"Legközelebb majd jobban megnézem hogy szerepel-e minden a cikkben."


Helyes!


"Ezt a következő kérdésemben fogom kifejteni."


Zöldborsó, majd később kifejtem!


"Aki kereszténynek vallja magát az nem névlegesen teszi, ezek az országok pedig többségében ilyenek."


Az országok vallják magukat kereszténynek?


"Ma már egy keresztény irányzat sincs ami Jézus tanítását követné, így aki keresztény az nem nevezhető Jézus követőjének."


Akkor nincs olyan hogy keresztény társadalom! Egyik szavaddal megcáfolod a másikat! Döntsd már el hogy akkor most van vagy nincs!


"Nálunk muszlimnak nevezik azokat akik Jézust követik."


Értem! A legerőszakosabb országok akkor most melyek is? Akkor az erőszak terjedéséért a muszlimok a felelősek? Hiszen ők követik Jézust tehát ők a keresztények.

[link]


"Csak kíváncsiságból kérdezem. Szerint ma kik Jézus követői? Melyik irányzat a kereszténységen belül?"


Talán a kommunisták. Szerinted ők is keresztények szóval lehet hogy ők azok!


"Én tudom a választ, de kíváncsi vagyok keresztények mit gondolnak erről."


Már azt is leírták hogy mit gondolnak erről. Azt gondolják hogy nincs összefüggés. Ha csak azt nem tekintjük annak hogy nem tartják Jézus tanítását és azért erőszakosak. De ezt te magad is leírtad.

2019. febr. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/125 anonim ***** válasza:

Ennek nincs köze a valláshoz, inkább az adott ország gazdasági fejlettségéhez és az oktatás színvonalához.

Az már más kérdés, hogy ezeket az országokat alaposan megerőszakolták keresztény európai országok, és azért ilyen siralmas a helyzetük.

2019. febr. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/125 A kérdező kommentje:

"Ember, hogy tagadnék bármilyen összefüggést, ha eddig egyet sem tudtál bemutatni?"


Majd hozok ahogy már mondtam, de önmagában az a tény hogy a két legerőszakosabb bűncselekménybe keresztény országokban a legrosszabb a helyzet, már egyértelművé teszi, hiába állítod hogy csak véletlen.



"Amennyire tudom, egy kereszténynél alap, hogy betartja a Biblia előírásait. Ha aktívan úgy él ahogy Jézus tanította. Ha ezt nem teszi, akkor nyilván nem keresztény, tökmindegy minek vallja magát."


Ma nagyon kevés ember van aki betartja a Bibliát, de lehet hogy nem is létezik ilyen. Ha nálad ez a kereszténység kritériuma akkor nem léteznek keresztények. Egyébként nem így van. Attól hogy elkövet egy bűncselekményt, mégha súlyos is, keresztény marad.



"Igen, pont ez az ostobaság. Egyrészt ostobaság azt állítanod hogy valaki attól lesz keresztény mert annak vallja magát. Másrészt ostobaság előfeltételezned hogy csak azért keresztények az elkövetők, mert ők vannak többen."


Igazán? Mik a keresztény vallás kritériumai? Ha bűnt követsz el nem vagy már keresztény? Akkor egy keresztény sem létezik. Aztán, ha egy ország népességének nagy többsége keresztény, miért kellene azt feltételeznem hogy az elkövetők többsége a nem keresztény kisebbségből kerül ki?



"Egyetlen tényleges összefüggést mutass már végre, ne szerencsétlenkedj!"


Hamarosan :)

2019. febr. 16. 20:39
 98/125 anonim ***** válasza:

"Majd hozok ahogy már mondtam, de önmagában az a tény hogy a két legerőszakosabb bűncselekménybe keresztény országokban a legrosszabb a helyzet, már egyértelművé teszi, hiába állítod hogy csak véletlen."


Akkor erre majd utána visszatérünk.


"Egyébként nem így van. Attól hogy elkövet egy bűncselekményt, mégha súlyos is, keresztény marad"


Nem a bűncselekmény miatt lesz hirtelen nem keresztény, hanem ha előtte sem élt a kereszteny előírások szerint, akkor már eleve nem volt az a bűncselekmény előtt sem.

2019. febr. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/125 A kérdező kommentje:

"Tehát részinformációkat adtál és csodálkozol hogy ezt szóvá teszik. De igen elhallgattad hogy nem azt a cikket olvastad amit linkeltél!"


Nem. Én minden információt átadtam de te nem hitted el. Azt a cikket is elolvastam csak nem most és nem láttam hogy egyes infokat nem közöl. Ettől függetlenül elhihetted volna nekem, mert ugye kiderült hogy igazat mondtam.



"Zöldborsó, majd később kifejtem!"


Hamarosan, efelől ne legyen kétséged. Amig keresztények mindenfélét hazudoznak az iszlámról, és uszítanak, folytatni fogom hogy lássa mindenki ki az erőszakos ki békés, ki hazudik és ki mond igazat.



"Az országok vallják magukat kereszténynek?"


Az emberek. Maguk az emberek vallják magukat kereszténynek és ezekben az országokban többségben vannak.



"Akkor nincs olyan hogy keresztény társadalom! Egyik szavaddal megcáfolod a másikat! Döntsd már el hogy akkor most van vagy nincs!"


Nálam a keresztény nem Jézus követőjét jelenti. Ha úgy jobban tetszik, értsd úgy hogy hamis keresztények.



"Értem! A legerőszakosabb országok akkor most melyek is? Akkor az erőszak terjedéséért a muszlimok a felelősek? Hiszen ők követik Jézust tehát ők a keresztények."


Ennek a cikknek mi köze van a témánkhoz? A fenti két táblázatban nem iszlám országok vannak az élen így a válasz egyértelműen nem.



"Talán a kommunisták. Szerinted ők is keresztények szóval lehet hogy ők azok!"


Miért kerülöd a kérdést? Szerinted ma kik Jézus igazi követői?



"Ha csak azt nem tekintjük annak hogy nem tartják Jézus tanítását és azért erőszakosak."


A jelenlegi Biblia egy meghamisított könyv. Mind az Ó-és Újszövetség is. Olyasmiket írtak a Bibliába ami forrása az erőszakosságnak. Keresztények ezt nemcsak hogy tagadják, de még másra is mutogatnak, jelenleg az iszlámra, mint erőszakos vallás. Ez lesz a következő kérdésem témája.

2019. febr. 16. 21:02
 100/125 A kérdező kommentje:

"Nem a bűncselekmény miatt lesz hirtelen nem keresztény, hanem ha előtte sem élt a kereszteny előírások szerint, akkor már eleve nem volt az a bűncselekmény előtt sem."


Mit jelent az hogy nem élt a keresztény előírások szerint? A keresztény vallás tiltja a gyilkosságot, szóval ez egy előírás. Aki elköveti már nem keresztény? Illetve azt is kérdeztem, mik a keresztény vallás kritériumai, de nem válaszoltál.

2019. febr. 16. 21:06
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!