Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért keresztény társadalmak...

Miért keresztény társadalmak a legerőszakosabbak?

Figyelt kérdés

Alábbi táblázatban országonként látható a gyilkosságok száma 100 ezer főre vetítve. A 30 legerőszakosabb mind keresztény többségű ország. Keresztények viszont azt mondják hogy a kereszténység a szeretet vallása, és ha erőszakról van szó, másra mutogatnak. Valószínűleg muszlimokra, pedig a legvéresebb 50 ország között alig van iszlám vallású.


[link]



2019. febr. 12. 08:53
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/125 A kérdező kommentje:

"De egy percig se félj, léteznek izgalmas, a témába vágó kutatások, amelyek számszerűsített eredményei hozzáférhetőek. Itt van mindjárt ez a felmérés a becsületgyilkosságokról:"


Eddig azzal érveltél hogy a társadalom erőszakosságának fokmérője nem lehet a gyilkosságok száma, most meg azon belül kiragadsz egy sokkal kisebb kört ami a becsületgyilkossá :) Az általad linkelt cikkben egyébként nem látok országok szerinti bontást. A keresztény válaszoló is megpróbált azzal érvelni hogy a gyilkosságokon belül muszlimok esetében több a vallási inditattatású eset, de sem ez, sem a te kiragadott példád nem változtat az összképen, miszerint az 50 legerőszakosabb ország keresztény.



"Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy minden muszlim őrült gyilkos, mert muszlim, egyszerűen csak azt szeretném hangsúlyozni: kissé talán túl kevéssé árnyalt a világról alkotott képed, és spekulálgatás helyett talán érdemes lenne utánaolvasni ennek-annak.)"


Statisztikák elemzése szerintem nem spekulálgatás. Az összefüggés egyértelmű. Ha pedig a becsületgyilkosságok alapján mondanád hogy minden muszlim őrült gyilkos, magadnak mondanál ellent, hiszen fentebb még az összes gyilkosságra is úgy láttad nem lehet fokmérő egy társadalom megítélésében. Ha már érvelni próbálsz legalább legyél következetes.

2019. febr. 12. 22:30
 52/125 A kérdező kommentje:

Kedves 87%-os ha ennyire szereted a statisztikát, én is hozok neked és maradjunk a nők elleni erőszaknál mivel ezt hoztad fel. Az alábbi listában a nők elleni nemi erőszak száma látható országonként 100 ezer főre vetítve. Itt szintén többségében keresztény országokban a legrosszabb a helyzet.


[link]


Ez a cikk pedig kiemeli a 10 legrosszabbat. Egy muszlim ország sincs köztük. Többségében keresztény.


[link]

2019. febr. 12. 22:47
 53/125 A kérdező kommentje:

# 45


"Tehát elég muszlimnak vallanom magamat és akkor már az is vagyok?"


Miért vallanád magad muszlimnak ha nem vagy az? Népszámláláskor megkérdezik milyen vallást követsz és te bediktálod.



"Nézd meg az erre vonatkozó statisztikát!"


Azt tetettem. Ez alapján keresztény országok a legerőszakosabbak.



"És melyek azok a legerőszakosabb "keresztény" országok ahol nem élnek muszlimok?"


Ott a táblázat. Rákattintasz a Rate fejlécre ami sorba rendezi az országokat. A legrosszabb 30 országban nem élnek muszlimok vagy csak nagyon kevesen.



"Érted is amit olvasol? - "Hát mondjuk olyan kereszténynek mondott ország nincs ahol a vallási előírások miatt gyilkolnának meg embereket"Ez egy gyűlölet bűncselekmény!"


Szerintem te nem érted mit olvasol. Az illető keresztény. Merénylet előtt a Bibliából idézgetet egy közösségi oldalon. Zsidókat a Sátán gyerekeinek nevezte stb majd bement a zsinagógába és legyilkolta a bent lévőket. Szóval keresztény terrorista de ugye nyugati média ezt nem használja mert nem hangzik jól.



"Vajon történt már olyan a világban hogy egy muszlim iskolában figyelembe vették a keresztény kisebbség vallását és átalakították az iskolát hogy az ne sértse a keresztény kisebbség hitét? Mert fordítva ez már megtörtént!"


Mit kellene átalakítani egy muszlim országban lévő iskolában? Mi sérti a keresztényeket?



"Lehetséges lenne az hogy ugyan abban az épületeben működik az iszlám és a keresztény iskola vagy épp egy harmadik szekuláris iskola is! Tehát mindhárom egy helyen? Van ennyire toleráns az iszlám? Illetve a muszlim hívők?"


Te most miről beszélsz? Európában a muszlim gyerekek szekuláris iskolába járnak, nem keresztény iskolába. Volt olyan hogy muszlimok keresztény egyházi iskolába jelentkeztek ahol ezért megszüntették a hittant vagy mi? :)



"Ópium termesztésben meg egy olyan ország vezet toronymagasan amelyben a lakosság 99,99% muszlim!"


És? kokain termesztésben pedig keresztény ország vezet. Egyébként is Afganisztán az USA megszállása alatt van. Miért nem számolják fel az opium ültetvényeket? Talán kell nekik?



"Vallás indíttatásból elkövetett gyilkosságok terén megint csak a muszlimok vezetnek. Síita, szunnita! Ehhez hozzájönnek azok a gyilkosságok amelyeket a nem muszlimok között követnek el muszlimok és ennek a mértéke is növekszik. Igen az USA még vezet, de vajon meddig?"


Ha ugy nézzük hogy az USA 2-3 millió muszlim haláért felelős a Közel-Keleten akkor ebben is keresztények vezetnek. Síita szunnita ellentéted csak keresztények állítják úgy be mintha egy hatalmas háború lenne ami persze hazugság.


"De a muszlimok sem különbek. Ugyan is Egyiptomban a hatóságok nem akadályozták meg az atrocitásokat! Még azt sem amit tudtak volna!"


Az ilyen kamu hírek nem érdekelnek. Egyiptomban 10 millió őslakos keresztény él.

2019. febr. 12. 23:12
 54/125 anonim ***** válasza:

"Nem. Az összefüggés adott"


Akkor kinyögnéd végre hogy mi ez az összefüggés?


"de ettől még a másik példa esetben is lehet összefüggés."


Lehet, de feltételezésekre alapozni tényleges összefüggés bizonyítása nélkül még mindig ostobaság.

2019. febr. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/125 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Miért vallanád magad muszlimnak ha nem vagy az? Népszámláláskor megkérdezik milyen vallást követsz és te bediktálod."


Ja hogy ennyi az egész? Nincs is más feltétele hogy muszlim legyen valaki csak annyi hogy ezt mondja a kérdezőbiztosnak?

Hát ez tényleg nem sok!


"Azt tetettem. Ez alapján keresztény országok a legerőszakosabbak."


A statisztikák szerint a legtöbb keresztény muszlim országokban hal meg!


"Az illető keresztény. Merénylet előtt a Bibliából idézgetet egy közösségi oldalon. Zsidókat a Sátán gyerekeinek nevezte stb majd bement a zsinagógába és legyilkolta a bent lévőket. Szóval keresztény terrorista de ugye nyugati média ezt nem használja mert nem hangzik jól."


Csak a te fejedben az! Mivel abban a cikkben amit linkeltél egyetlen árva szó sem esik ilyesmiről. Az egy gyűlölet bűncselekmény volt! Ha nem pontos információkat közölsz akkor csak nevetséges leszel és a végén már akkor sem fog senki komolyan venni ha valós dolgokat írsz!


"Mit kellene átalakítani egy muszlim országban lévő iskolában? Mi sérti a keresztényeket?"


Azért kellene átalakítani hogy lássa a világ hogy mennyire toleráns és elfogadó a muszlim közösség! Pl. ne háborodjanak fel azon ha egy keresztény azt vallja és hiszi hogy Jézus Krisztus az Isten Fia! Vagy hogy szabadon használhassák a Bibliát bármelyik muszlim országban és ezért semmiféle atrocitás ne érje őket!


"Te most miről beszélsz? Európában a muszlim gyerekek szekuláris iskolába járnak, nem keresztény iskolába. Volt olyan hogy muszlimok keresztény egyházi iskolába jelentkeztek ahol ezért megszüntették a hittant vagy mi?"


Hát ez az hogy nem Európáról beszéltem. Ne de nem lep meg hogy nem érted, hiszen máskor sem értetted meg!


"És? kokain termesztésben pedig keresztény ország vezet. Egyébként is Afganisztán az USA megszállása alatt van. Miért nem számolják fel az opium ültetvényeket? Talán kell nekik?"


Ópium akkor is volt amikor az oroszok szállták meg Afganisztánt és az oroszok meg az USA nem voltak nagy barátságban akkor sem.

Na akkor csak elismered hogy a kábítószer és az erőszakosság között van összefüggés. A lényeg viszont az hogy hiába muszlim egy ország akkor is jelen van a kábítószer nem csak az úgynevezett keresztény országokban! Amelyek már nem azok hanem szekuláris társadalmak! Ellenben a muszlim társadalmakkal.


"Síita szunnita ellentéted csak keresztények állítják úgy be mintha egy hatalmas háború lenne ami persze hazugság."


A siita szunnita ellentét pedig nem az én ellentétem hanem hithű muszlimok gyilkolnak hithű muszlimokat és mindkét fél a Koránra hivatkozik.


"Az ilyen kamu hírek nem érdekelnek."


Engem sem érdekelnek az olyan kamu hírek hogy a keresztény országok a legerőszakosabbak. Ez kamu!

2019. febr. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/125 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem hagyjuk ezt a meddő vitát - a kérdező szeretné azt igazolni, hogy muszlim vallás jó, a keresztény meg rossz. Ez már régi probléma a kérdezővel a gyakorin. Jó ha muszlim vallást gyakorolja, de rossz, ha ezt úgy akarja hogy egy másik vallást aláásva tönkretenni kíván.


A helyzet szerintem az, hogy a legnagyobb probléma azokkal van, aki a (világ)vallások hívőit egymásnak akarják ugrasztani - hogy végezzék ki egymást és ők teljhatalmú evilág urai legyenek.

Ezek materialisták, embertelenek, istentelenek és gonoszok.

A világvallások egy Igazságról szólnak.

Az ellenük tevők meg csak iotányi különbséggel, egy "i" hiányával a gazságról.

Pax et Bonum!

2019. febr. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/125 anonim ***** válasza:

"A helyzet szerintem az, hogy a legnagyobb probléma azokkal van, aki a (világ)vallások hívőit egymásnak akarják ugrasztani - hogy végezzék ki egymást és ők teljhatalmú evilág urai legyenek.


Ezek materialisták, embertelenek, istentelenek és gonoszok."


a többiek nevében nem beszélhetek, de engem aztán hidegen hagy a hatalom

2019. febr. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/125 A kérdező kommentje:

# 54


"Akkor kinyögnéd végre hogy mi ez az összefüggés?

Lehet, de feltételezésekre alapozni tényleges összefüggés bizonyítása nélkül még mindig ostobaság."


Az hogy te nem látod vagy nem akarod látni nem az én hibám. Közben hoztam egy másik táblázatot ami szerint nemi erőszak szempontjából is keresztény országokban a legrosszabb a helyzet. Láttad? Ez is véletlen szerinted?

2019. febr. 13. 11:29
 59/125 A kérdező kommentje:

# 55


"Ja hogy ennyi az egész? Nincs is más feltétele hogy muszlim legyen valaki csak annyi hogy ezt mondja a kérdezőbiztosnak?"


Statisztika szempontjából ennyi elég, igen. Vagy szerinted a kérdezőbiztosnak tesztet kellene íratnia? :)



"A statisztikák szerint a legtöbb keresztény muszlim országokban hal meg!"


Szerintem előbb gondolkodj. Akkor talán nem írnál ekkora hülyeséget. Legtöbb keresztényt keresztény országokban ölik meg. A táblázatban add össze a count oszlopot keresztény országoknál. Százezres nagyságrendet kapsz.



"Mivel abban a cikkben amit linkeltél egyetlen árva szó sem esik ilyesmiről. Az egy gyűlölet bűncselekmény volt!"


Akkor nézz utána jobban. Az illető a Bibliából idézett mielőtt elment a zsinagógába gyilkolni. Ilyeneket:



"jews are the children of satan"



"the lord jesus christ is come in the flesh"



A zsinagógában pedig „halál a zsidókra” kiáltással kezdett lövöldözni. Teljesen egyértelmű hogy vallási megfontolásból gyilkolt a Bibliára hivatkozva. Ez egy keresztény terrorista.


[link]



"Azért kellene átalakítani hogy lássa a világ hogy mennyire toleráns és elfogadó a muszlim közösség!"


Iszlám országokban több őslakos keresztény él mint keresztény országokban őslakos muszlim. Ez szerintem mindent elmond ki toleráns és ki nem. Az iskolákban pedig nem kell átalakítani semmit. Magyarországon például nem épülhet mecset, miközben iszlám országokban mindenhol templomokban imádkoznak a keresztények.



"Hát ez az hogy nem Európáról beszéltem. Ne de nem lep meg hogy nem érted, hiszen máskor sem értetted meg!"


Ha nem fogalmazol érthetően vagy ha hülyeségeket beszélsz, ne csodálkozz ha nem értik mások.



"Ópium akkor is volt amikor az oroszok szállták meg Afganisztánt és az oroszok meg az USA nem voltak nagy barátságban akkor sem."


Afganisztánt az oroszok és amerikaiak szállták meg. Miért nem számolták fel az ópiumtermesztést. Magyarul keresztények szállnak meg egy muszlim országot és azt kérdezed miért nincs rend? :)



"A lényeg viszont az hogy hiába muszlim egy ország akkor is jelen van a kábítószer nem csak az úgynevezett keresztény országokban!"


Azzal a különbséggel hogy Afganisztán egy megszállt, háborús ország, mig a kokaintermesztő keresztény országokban nincs háború.



"Amelyek már nem azok hanem szekuláris társadalmak! Ellenben a muszlim társadalmakkal."


Ez egy újabb tévedés. Sok muszlim ország is szekuláris vagy részben az.



"A siita szunnita ellentét pedig nem az én ellentétem hanem hithű muszlimok gyilkolnak hithű muszlimokat és mindkét fél a Koránra hivatkozik."


Ez nem igaz. Újabb hazugság amit keresztények terjesztenek. Iránban sok szunnita él és síiták is nagy számban élnek szunnita országokban.



"Engem sem érdekelnek az olyan kamu hírek hogy a keresztény országok a legerőszakosabbak. Ez kamu!"


A különbség "csak" annyi hogy én statisztikákkal támasztom alá amit állítok, te pedig csak bemondod :) Arról mi a véleményed hogy nők elleni nemi erőszak is keresztény országokban a leggyakoribb?

2019. febr. 13. 11:54
 60/125 anonim ***** válasza:

Következetesség? Te követelsz meg bárkitől is következetességet? (MOst tekintsünk el attól, hogy vagy nem vetted a fáradságot, hogy egyáltalán elolvasd, amit írtam, vagy nem tudom, nem tudsz olvasni, mivel én éppen azt írtam, hogy a muszlimok NEM lesznek mind erőszakos állatok attól, hogy a becsületgyilkosság gyakorlatilag exkluzíve muszlim jelenség. Sebaj) Ez vicces. Mert te aztán következetes vagy: amikor a statisztikákból az derül ki, hogy az ún. nyugati világ országaiban kevesebb a gyilkosság, akkor az ezek gyakorlatilag vallástalan országok, ha viszont Amerika vagy általában valamelyik nyugati állam úgy általában beavatkozik valahol katonailag, akkor az rögtön KERESZTÉNY AGGRESSZIÓ! (Azt már csak így zárójelben írom, hogy külön érdekes, hogy az amerikaiak nyakába varrod Szíriát, ahol a Muszlim TEstvériség robbantotta ki a balhét 2011-ben, és mire 2014-ben a NATO és szövetségesei beavatkoztak (kétségkívül tovább rontva a helyzeten), a halottak száma már 200000 körül járt; külön érdekes, ahogy megfeledkezel Jemenről, amely öt éve nyögi két muszlim teokrácia proxyháborúját; a líbiai eseményekről, ahol az iszlamista frakciók Gaddafi bukását követően éveken keresztül ölték egymást mindenféle nyugati támogatás nélkül, és még mindig nincs béke; Egyiptomot, ahol a hadsereg körei és mit ad Isten, megint a Muszlim Testvériség az Arab Tavasz környékén és után két kör erőszakos puccsal örvendeztették meg a világot, saját hatáskörben; a muszlim többségű Nigériát, ahol gyakorlatilag háború van; Szomáliát, ahol az ENSZ-beavatkozás a már jóval korábban kirobbant polgárháború teremtette helyzetre csak válaszolt, és ahol SENKI nem támogatja az iszlamista felkelőket nyugatról, és soha nem is támogatta őket senki. De sose zavartasd magad.)

Még egyszer leírom, hátha most sikerül felfognod: a színesbőrü-dologgal (és ezt teljesen nyilvánvalóvá tettem már előző körben is) a TE logikádat és „következetességedet” szemléltettem. Fekete-Afrika és Dél-Amerika államai nem keresztény államok, csak keresztény többségűek. Hasonlóképpen, nem teljes egészében, de többségében színesbőrű népesség lakja a két nagyrégiót. A TE LOGIKÁD SZERINT tehát ha Európában kevesebb a gyilkosság, itt meg több, az nyilván a bőrszínnel függ össze. Ez persze nettó baromság. Tudjuk, és megjegyzem, ezt fenn többen le is írták, hogy Dél- és Közép-Amerikában a probléma elsősorban a drogkereskedelemmel és a bandaháborúkkal függ össze (részben pedig a nagyon keresztényi Szovjetunió által életre segített szélbalos milíciákkal) (gondolom ezeknek is bibliai alapja van, mármint szerinted), Afrikában pedig a szűkös erőforrásokkal és a törzsi konfliktusokkal.

Ami meg a nők elleni erőszak „bibliai alapját” illeti, ha értenél valamennyit a teológiához, tudnád, hogy a kereszténység szent könyve elsődlegesen az Újszövetség, és csak másodsorban illetve néhány vonatkozásban (pl. olyan alapelemek, mint a teremtéstörténet) az Ószövetség. Az Újszövetség pedig jónéhány ponton explicit módon felülírja az Ószövetség rendeléseit (annak pl., hogy a keresztények nem kóser módon étkeznek tényleg van bibliai alapja), ilyen pont a házasságtörő nők ügye. Olvass már utána, ha már annyi fölös időd van az „az vesse rá az első követ”-sztorinak.


A magam részéről ezt a vitát most ennyiben is hagyom. Nem egyébért, csak

1. még mindig teljesen vitaképtelen vagy (felismertelek, ugyanaz a viszketeg kis iszlamista vagy aki korábban fröcsögve magyarázta, hogy az örmény népirtás nem történt meg, és effélék; voltaképpen csodálkozom, hogy még nem tiltottak ki az oldalról, mert nagyon igyekszel). A magadfajta súlyosan tájékozatlan/félművelt „igazhitűvel” nem érdemes szóba állni, ha maga az Úristen szállna le a mennyeknek országából kinyilatkoztatni számodra, hogy akár csak egyvalamiben is tévedsz, valahogy akkor is bemagyaráznád magadnak, hogy ez is csupán „krisztofasiszta diverzió” volt.

2. Hál' Istennek nem reprezentálsz senkit és semmit. Én elhiszem neked, hogy nem vagy muszlim, csak iszlamista. Az iszlám törvényvallás, és alig hiszem, hogy a magadfajta tartani tudná az imákat és az ünnepeket, és szem előtt tudná tartani, hogy az élet dolgaiban mi halal és mi haram.

Összességében: kár beléd a szó. Remélem egyszer, valahogy megszabadulsz majd ettől a végtelen, ostoba gyűlölettől, vagy legalább megtanulod magadban tartani, esetleg a négy fal között. Mindenki jobban járna. Őszintén szólva kételkedem benne, de reménykedni azért talán szabad.

2019. febr. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!