Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért keresztény társadalmak...

Miért keresztény társadalmak a legerőszakosabbak?

Figyelt kérdés

Alábbi táblázatban országonként látható a gyilkosságok száma 100 ezer főre vetítve. A 30 legerőszakosabb mind keresztény többségű ország. Keresztények viszont azt mondják hogy a kereszténység a szeretet vallása, és ha erőszakról van szó, másra mutogatnak. Valószínűleg muszlimokra, pedig a legvéresebb 50 ország között alig van iszlám vallású.


[link]



2019. febr. 12. 08:53
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 121/125 anonim ***** válasza:

"Nem igaz. Vallás esetében is van szabályozás. Keresztény szülők gyereke is keresztény lesz"


Már mitől lenne az?


"Ez nem válasz. Honnan tudod hogy a listában szereplő 50 ország keresztény lakossága nem igyekszik a Biblia szerint élni?"


Na most foglak körberöhögni es itthagyni a francba, ha az eddigiek után már kínodban azzal próbálkozol, hogy szerinted a világ kb 2 milliárd keresztenynek vallott embere mind hithű keresztény :D

2019. febr. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/125 A kérdező kommentje:

"Már mitől lenne az?"


Miért, szerinted keresztény szülők megkérdezik a gyerektől hogy milyen vallást akar követni? :))))



"Na most foglak körberöhögni es itthagyni a francba, ha az eddigiek után már kínodban azzal próbálkozol, hogy szerinted a világ kb 2 milliárd keresztenynek vallott embere mind hithű keresztény :D "


Ilyet sosem mondtam. Én már rég csak mosolygok a hozzászólásaidon. Azt sem tudod meghatározni mi a keresztény lét kritériuma. Illetve amit állítottál az vicc kategória mert az összes keresztény megbukna azon. A te kritériumod szerint nem létezik keresztény ember :) Ha pedig nem tudod mi a keresztény lét kritériuma nem is nyilatkozhatsz arról, ki keresztény és ki nem az.

2019. febr. 18. 13:54
 123/125 anonim ***** válasza:

"Miért, szerinted keresztény szülők megkérdezik a gyerektől hogy milyen vallást akar követni?"


Egy kis józan ésszel is rendelkező szülők semmilyen vallást nem erőltetnek a gyerekre.


"Ilyet sosem mondtam"


Akkor meg a frászért beszélsz mellé hülyeségek kérdezgetésével?


Tényleg szánalmas ez a fanatikus kínlódásod. A fogalmakat tetszés szerint mindig átértelmezed úgy ahogy épp neked tetszik, érvelni nem tudsz, az én érveimet csak figyelmen kívül hagyod, a hasonlataidnak semmi köze a valósághoz, és valahányszor megbukott valamin az elképzelésed, hirtelen látványosan elkezdesz mellébeszélni, kicsit sem feltűnő.

Ennyi türelmem volt hozzád, élj csak tovább a kis mesevilágodban ahol a keresztenység kritériuma annyi hogy te épp kit tartasz annak!

2019. febr. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/125 A kérdező kommentje:

"Egy kis józan ésszel is rendelkező szülők semmilyen vallást nem erőltetnek a gyerekre."


Ezt most komolyan gondolod? Szerinted keresztény szülők megvárják amíg a gyerek nagykorú lesz és csak utána beszélnek neki a keresztény vallásról, küldik misére, hittanra stb? :) Nem erőltetésről van szó, de nyilván kereszténynek nevelik kiskorától.



"Akkor meg a frászért beszélsz mellé hülyeségek kérdezgetésével?"


Ne haragudj de te vagy az aki hülyeségeket beszél. Attól hogy valaki nem él teljes mértékben a Biblia szerint, és nem hithű még keresztény marad.



"Tényleg szánalmas ez a fanatikus kínlódásod. A fogalmakat tetszés szerint mindig átértelmezed úgy ahogy épp neked tetszik, érvelni nem tudsz, az én érveimet csak figyelmen kívül hagyod, a hasonlataidnak semmi köze a valósághoz, és valahányszor megbukott valamin az elképzelésed, hirtelen látványosan elkezdesz mellébeszélni, kicsit sem feltűnő."


Ez pontosan rád igaz. Előbb nézz utána ki tekinthető kereszténynek. Ne te próbáld meg ateistaként saját elképzelésed szerint definiálni ki keresztény. Talán így nem teszed nevetségessé magad.



"Ennyi türelmem volt hozzád, élj csak tovább a kis mesevilágodban ahol a keresztenység kritériuma annyi hogy te épp kit tartasz annak!"


Ezt is te követted el. Azt mondtad az keresztény aki betartja a tízparancsolatot. A dolog szépséghibája csak annyi hogy egy keresztény sem tudja betartani a tízparancsolatot :)

2019. febr. 18. 14:39
 125/125 A kérdező kommentje:

Kiírtam a kérdést. Ahogy ígértem, Bibliai versekkel alátámasztva:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

2019. febr. 18. 22:27
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!