Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért keresztény társadalmak...

Miért keresztény társadalmak a legerőszakosabbak?

Figyelt kérdés

Alábbi táblázatban országonként látható a gyilkosságok száma 100 ezer főre vetítve. A 30 legerőszakosabb mind keresztény többségű ország. Keresztények viszont azt mondják hogy a kereszténység a szeretet vallása, és ha erőszakról van szó, másra mutogatnak. Valószínűleg muszlimokra, pedig a legvéresebb 50 ország között alig van iszlám vallású.


[link]



2019. febr. 12. 08:53
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 111/125 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Ma egy keresztény sem követi már Jézust, de ettől még létezik olyan vallás hogy kereszténység."


A muszlimok sem követik Jézus Krisztust! Akkor tulajdonképpen csak mohamedánok vannak!


"Nem látok bele mások szívébe csak Isten, tehát nem tudhatom ahogy te sem."


Értem! Akkor te mi alapján ítéled meg hogy a lövöldöző az keresztény volt? Hiszen a szívébe nem látsz bele! Arra gondolok amelyik azt kiáltotta hogy halál a zsidókra!


"Akkor is és most is csak mellébeszélsz és kerülöd a válaszadást. Még arra sem válaszoltál szerinted ki Jézus. Pontosan emlékszem."


Egy dolog biztos hogy Jézus Krisztus nem az akinek a muszlimok gondolják. Jézus Krisztus a mennyei Atya Fia és az emberek megváltója! Aki királyként fog visszatérni és uralkodni!


"A te kritériumod az hogy Jézust kövesse és akkor már keresztény. Ez a gyilkos Jézus eljövetelét várta tehát Jézus követőjeként tekint magára. Vagyis a te kritériumod szerint ez a gyilkos keresztény."


Igen! De Jézus mikor kezdett el embereket ölni és hol tanítja azt hogy így kell őt visszavárni? De ha Jézus nem ezt tanítja, akkor mi az alapja a Jézus követésének?


"Jézus igazi követői a muszlimok, de ennyi nem elég ahhoz hogy muszlim legyél. Keresztények pedig azt állítják Jézust követik de ez nem igaz."


Valóban a muszlimok Jézus követői. De csak annak a Jézusnak a követői aki a Koránban szerepel. Aki a Bibliában szerepel annak nem követői és soha nem is voltak azok. Mivel nem ismerik el Isten Fiaként és megváltóként aki meghalt azért hogy bűnbocsánata legyen a bűnös embereknek. Feláldozta az életét önként hogy az Atya akarata meglegyen!


"Legtöbben nem. Volt aki megpróbálta de csak rosszabb lett."


Mert nem is lehet megválaszolni a kérdésedet hiszen nem fogadod el a választ! Még akkor sem ha valaki tényleg legjobb tudása szerint szívből megakarja válaszolni!



"Ez más téma. Most nem megyek ebbe az irányba. Majd lehet lesz ilyen kérdés is."


Na azt tényleg nagyon várom. Mert ez rendkívül kíváncsivá tesz. Bár én nem arra számítottam elsősorban hogy felteszel egy kérdést hiszen ezt már sokan megtették, hanem arra hogy te adod meg a választ! De az az érzésem hogy túlzott volt az amire számítottam!


"Nagyjából, de kicsit másképp teszem fel a kérdést."


Oké majd én is készülök néhány kérdéssel mondjuk egy már van is!


"Az ISIS-nek már nagyrészt vége ha nem tünt volna fel és muszlimok számolták fel őket."


A szekuláris és erőszakos országok által gyártott fegyverekkel élen az Orosz és Amerikai országokkal! És ugyan ezen országok hathatós segítségével is egyben!


"Te csak kiragadsz verseket de nem veszed figyelembe a szövegkörnyezetet sem a kapcsolódó verseket. Tehát amit teszel az hazugság."


Igen pont ezt írtam. De jó hogy észrevetted. Nagyon ügyes vagy! Pont amit te is csináltál, volt kitől tanulnom Mester!


"Remélem nem fogod ezt ismételgetni az új kérdésemnél is. Korábban is mondtam hogy az érvelésednek semmi értelme mert ugyanaz az Isten az Ó és Újszövetség esetében is."


Miért? Megtiltod? Jó vicc! Neked is jogod van a véleményedhez és nekem is! Ha te leírhatod akkor én is!


"Te viszont egy országot vettél elő és álltalánosítottál az egész iszlám világra."


Ez alapján akkor kijelenthető hogy nem egységes az iszlám világ?


"Ki mondta hogy tilos? Ez is hazugság. 1 millió keresztény él szaud arábiában."


Mint vendégmunkások de nem állampolgárok, ha azok akarnak lenni akkor fel kell venniük a muszlim vallást. Ekkor már egyből nem tolerálnák azt hogy keresztény vallású az illető! De ugye a munkájára szükség van! De ha egy muszlim mondjuk angol állampolgár szeretne lennie akkor neki nem kell felvennie másik vallást! Ezzel csak arra akarok rávilágítani hogy míg Szaúd-Arábia állama vallási alapokon is nyugszik addig a nyugati általad kereszténynek mondott országok szekulárisak!

És igazi vallás szabadság van! (nem csak megtűrt)


"Szaud-Arábiát Anglia hozta létre jelenleg pedig az USA támogatja őket. Az utolsó jogos tulajdonos Törökország. Most náluk kellene hogy legyen Mekka és Medina."


És ezt honnét vetted? (nem azt hogy az USA támogatja őket)


"Muszlimok prédikálhatnak a Vatikánban?"


A törvény nem tiltja!

2019. febr. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/125 anonim ***** válasza:

"Ezt talán keresztényeknek kellene megválaszolnia elsősorban"


Akkor mi alapján jelented ki hogy ki keresztény és ki nem?


"Hogyne lenne köze. Azt kérdezted elfogadnálak-e törvénytisztelő polgárnak ha minden nap lopnál. Erre mondtam hogy törvénytisztelőnek nem, de ettől még az állampolgárságod megmarad"


Igen, és ez utóbbinak nem volt semmi értelme, hiszen sehol szó sem volt állampolgárságról.


"Én pedig leírtam hogy ha valaki lop vagy gyilkol, attól még keresztény marad"


És azon mit nem sikerült napok alatt sem felfogni hogy a kérdés nem az, hogy emberünk keresztény maradt-e, hanem hogy eleve volt-e valaha keresztény?

2019. febr. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/125 A kérdező kommentje:

"Akkor mi alapján jelented ki hogy ki keresztény és ki nem?"


Nem jelentettem ki semmi ilyesmit. Azt mondtam nem Jézust követik, de ettől még ők kereszténynek definiálják magukat.



"Igen, és ez utóbbinak nem volt semmi értelme, hiszen sehol szó sem volt állampolgárságról."


Te magad írtad le a polgár szót ami állampolgárt jelent. Attól hogy valaki bűncselekményt követ el, nem veszíti el az állampolgárságát.



"És azon mit nem sikerült napok alatt sem felfogni hogy a kérdés nem az, hogy emberünk keresztény maradt-e, hanem hogy eleve volt-e valaha keresztény?"


De miből is gondolod hogy az illető soha nem volt keresztény? Vagy szerinted a 80% keresztény, 20% ateista országban akkor minden gyilkos a 20% ateista közül kerül ki?

2019. febr. 17. 23:58
 114/125 anonim ***** válasza:

"Te magad írtad le a polgár"


Basszus, akkor azt a szód vedd embernek, egyénnek, illetőnek, ami tetszik! Komolyan ennyire nem megy a szövegértés, hogy feltűnjön hogy a törvénytiszteletről (és azt ezt cáfoló tettekről) szólt a dolog kizárólag, semmi köze nem volt az állampolgársághoz?


"De miből is gondolod hogy az illető soha nem volt keresztény? Vagy szerinted a 80% keresztény, 20% ateista országban akkor minden gyilkos a 20% ateista közül kerül ki?"


Nem. Szerintem a 80% "kereszténynek" csak apró töredéke keresztény. Komolyan ez sem esett le ennyi időn át?

2019. febr. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/125 A kérdező kommentje:

"Komolyan ennyire nem megy a szövegértés, hogy feltűnjön hogy a törvénytiszteletről (és azt ezt cáfoló tettekről) szólt a dolog kizárólag, semmi köze nem volt az állampolgársághoz?"


Te nem érted. Ha azt kérdezed törvénytisztelő polgár vagy-e akkor Magyarország törvényei alapján kell hogy megítéljelek ami a magyar állampolgárokra vonatkozik. Attól hogy te naponta lopsz az állampolgárságod nem szűnik meg. Természetesen nem tartanálak törvénytisztelő polgárnak, de ettől még állampolgár maradsz. Ugyanígy a gyilkos keresztények esetében is ez a helyzet. Attól hogy gyilkol még keresztény marad.



"Nem. Szerintem a 80% "kereszténynek" csak apró töredéke keresztény. Komolyan ez sem esett le ennyi időn át? "


Azt sem tudtad meghatározni hogy szerinted ki keresztény. A te kritériumod olyan hogy minden keresztény megbukna. Honnan tudod hány százalékuk valódi keresztény ha azt sem tudod mi a kritériuma a keresztény vallásnak? :)

2019. febr. 18. 11:47
 116/125 anonim ***** válasza:

"Attól hogy te naponta lopsz az állampolgárságod nem szűnik meg. Természetesen nem tartanálak törvénytisztelő polgárnak, de ettől még állampolgár maradsz. Ugyanígy a gyilkos keresztények esetében is ez a helyzet. Attól hogy gyilkol még keresztény marad"


Ez hülyeség. Az állampolgárság egy alanyi jogon járó jogi állapot. Semmiben sem hasonlít a kereszténységre.


"Honnan tudod hány százalékuk valódi keresztény ha azt sem tudod mi a kritériuma a keresztény vallásnak"


Ha nem is igyekeznek a Biblia szerint élni, akkor elég egyértelműen nem azok. Márpedig az állítólagos 80%-od mindennapjaiban semmilyen ilyen irányú törekvés nincsen.

2019. febr. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/125 A kérdező kommentje:

"A muszlimok sem követik Jézus Krisztust! Akkor tulajdonképpen csak mohamedánok vannak!"


Muszlimok a valódi Jézust követik. Te legutóbb azt sem tudtad meghatározni ki Jézus.



"Értem! Akkor te mi alapján ítéled meg hogy a lövöldöző az keresztény volt? Hiszen a szívébe nem látsz bele! Arra gondolok amelyik azt kiáltotta hogy halál a zsidókra!"


Onnan hogy a Bibliából idézgetett. Aki a Bibliából idéz és eszerint tesz valamit, nyilván kereszténynek vallja magát.



"Egy dolog biztos hogy Jézus Krisztus nem az akinek a muszlimok gondolják. Jézus Krisztus a mennyei Atya Fia és az emberek megváltója! Aki királyként fog visszatérni és uralkodni!"


Miért biztos hogy nem az iszlám szerinti Jézus az igazi? Arra válaszolj légyszíves hogy Jézus Isten vagy ember szerinted?



"Igen! De Jézus mikor kezdett el embereket ölni és hol tanítja azt hogy így kell őt visszavárni? De ha Jézus nem ezt tanítja, akkor mi az alapja a Jézus követésének?"


És ez már kizáró ok? Te sosem szegted meg a Bibliában leiratakt? Ez az ember gyilkolt pedig te meg mondjuk hazudtál valamikor, ami a Biblia szerint bűn. Azt mondod ez az ember nem követi Jézust mert gyilkolt? Akkor te sem követed Jézust mert hazudtál.



"Mivel nem ismerik el Isten Fiaként és megváltóként aki meghalt azért hogy bűnbocsánata legyen a bűnös embereknek. Feláldozta az életét önként hogy az Atya akarata meglegyen!"


Úgy érted eljött Isten emberi alakban és öngyilkosságot követett el a nagy semmiért? Bűnbocsánathoz nem kell ez, mivel Isten enélkül is megadhatja. Igazad van, egy ilyen Jézusban soha nem hinnék. Az emberáldozat amúgy is pogány vallásokra jellemző.



"Mert nem is lehet megválaszolni a kérdésedet hiszen nem fogadod el a választ! Még akkor sem ha valaki tényleg legjobb tudása szerint szívből megakarja válaszolni!"


Mivel kerülöd a válaszadást, ez nem jöhet nálad szívből. Meg lehet válaszolni csak a válasz nem tetszik a keresztényeknek.



"Oké majd én is készülök néhány kérdéssel mondjuk egy már van is!"


Kitalálom. Kiragadsz egy verset a Koránból és saját elképzeléseidet próbálod beleerőltetni. Ezt teszik a keresztények.



"A szekuláris és erőszakos országok által gyártott fegyverekkel élen az Orosz és Amerikai országokkal! És ugyan ezen országok hathatós segítségével is egyben!"


Az USA fegyverezte fel az ISIS-t. Az oroszok segítik Szíriát, de nem kedvességből hanem nagyhatalmi érdekből.



"Igen pont ezt írtam. De jó hogy észrevetted. Nagyon ügyes vagy! Pont amit te is csináltál, volt kitől tanulnom Mester!"


Ez sem igaz. Én egészében nézem a Bibliából hozott vereseket. Te pedig ezzel beismerted hogy hazudozol az iszlámról. Meg milyen felfogás ez részedről. Én nem hazudok, de ha valaki tényleg hazudna neked, válaszul te is hazudnád? És tényleg Jézus követője vagy?



"Miért? Megtiltod? Jó vicc! Neked is jogod van a véleményedhez és nekem is! Ha te leírhatod akkor én is!2


Legtöbb válaszod teljesen nélkülözi a logikát. Unalmas és értelmetlen. Neked ez jó?



"Ez alapján akkor kijelenthető hogy nem egységes az iszlám világ?"


Vallási szempontból nagyrészt egységes de van néhány irányzat. Szaud Arábia pont olyan ami egy külön irányzatot követ.



"Mint vendégmunkások de nem állampolgárok, ha azok akarnak lenni akkor fel kell venniük a muszlim vallást."


És? Minden ország meghatározza milyen feltételekkel lehet valaki állampolgár. Magyarország is egy rakás feltételt szabott meg. Szaudiaknál a vallás is bele tartozik. Amúgy szerintem egy muszlim nem lehet Vatikáni állampolgár szóval előbb nézz körül magatoknál.



"Ezzel csak arra akarok rávilágítani hogy míg Szaúd-Arábia állama vallási alapokon is nyugszik addig a nyugati általad kereszténynek mondott országok szekulárisak!"


A Vatikán is vallási alapon nyugszik. A többi muszlim országban nem kell hogy muszlim legyél ha állampolgár akarsz lenni.



"És igazi vallás szabadság van! (nem csak megtűrt)"


Mint Magyarországon ahol tilos mecsetet építeni? :)



"És ezt honnét vetted? (nem azt hogy az USA támogatja őket)"


Mivel a szaudiak elárulták a törököket és átáltak az angolok oldalára az első világháborúban. Ezzel nem csak hogy hazaárulást követtek el, de nagyon sok muszlim halálát okozták. Ilyenek nem ellenőrizhetik Mekkát és Medinát. Azóta is a nyugati világ támogatja őket főleg az USA. Nekik jó ez a hamis iszlám amit a szaudiak képviselnek.



"A törvény nem tiltja!"


Mecsetépités sem tiltott Magyarországon mégsem engedi a kormány.

2019. febr. 18. 12:28
 118/125 A kérdező kommentje:

"Ez hülyeség. Az állampolgárság egy alanyi jogon járó jogi állapot. Semmiben sem hasonlít a kereszténységre."


Nem hülyeség. Dönthetsz úgy hogy lemondasz a magyar állampolgárságról és másik ország állampolgára leszel, ahogy vallást is válthatsz. Vagy el is veszítheted ahogy bizonyára a keresztény mivoltodat is el tudod veszíteni, szóval nagyon hasonlít.



"Ha nem is igyekeznek a Biblia szerint élni, akkor elég egyértelműen nem azok. Márpedig az állítólagos 80%-od mindennapjaiban semmilyen ilyen irányú törekvés nincsen."


Először is honnan tudod hogy a listában szereplő 50 ország keresztény lakossága nem igyekszik a Biblia szerint élni? Aztán miből gondolod hogy ez feltétele a keresztény létnek? Lehet hogy az illető elméletben egyetért a Biblia előírásaival, de a gyakorlatban már nem tudja betartani. Például tudja hogy a Biblia szerint tilos lopni, de mégis megteszi. Akkor ez az illető szerinted nem keresztény? Szerintem ha nem tudod a választ, felesleges tippelned mert nem jönnek be a tippjeid.

2019. febr. 18. 12:38
 119/125 anonim ***** válasza:

"Nem hülyeség. Dönthetsz úgy hogy lemondasz a magyar állampolgárságról és másik ország állampolgára leszel, ahogy vallást is válthatsz"


Az egyik egy törvényileg szabályozott dolog, és automatikusan adott ország állampolgára vagy a születésedtől kezdve, mert ez jogilag így van meghatározva. A vallásosság kapcsán semmiféle hasonló szabályozás nem létezik, kizárólag az illető tettei határozzák meg hogy vallásosan él-e vagy sem.

Szóval de, nem is kicsit hülyeség.


"Először is honnan tudod hogy a listában szereplő 50 ország keresztény lakossága nem igyekszik a Biblia szerint élni? Aztán miből gondolod hogy ez feltétele a keresztény létnek?"


Mert mégis milyen alapon lenne keresztény aki nem is próbálja az életét a Biblia szerint élni?

2019. febr. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/125 A kérdező kommentje:

"Az egyik egy törvényileg szabályozott dolog, és automatikusan adott ország állampolgára vagy a születésedtől kezdve, mert ez jogilag így van meghatározva. A vallásosság kapcsán semmiféle hasonló szabályozás nem létezik, kizárólag az illető tettei határozzák meg hogy vallásosan él-e vagy sem.

Szóval de, nem is kicsit hülyeség."


Nem igaz. Vallás esetében is van szabályozás. Keresztény szülők gyereke is keresztény lesz. Például egy magyar keresztény családban született gyerek keresztény lesz és magyar állampolgár.



"Mert mégis milyen alapon lenne keresztény aki nem is próbálja az életét a Biblia szerint élni?"


Ez nem válasz. Honnan tudod hogy a listában szereplő 50 ország keresztény lakossága nem igyekszik a Biblia szerint élni? És miért nem keresztény az aki elméletben elfogadj a Bibliát nem de valamilyen oknál fogva nem alkalmazza a gyakorlatban?

2019. febr. 18. 13:20
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!