Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tényleg elvehetik a jogsimat,...

Tényleg elvehetik a jogsimat, vagy milyen büntetésre számíthatok hogyha történt egy koccanás és nem ismerem el a hibámat? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Már lassan egy hete történt. Ételfutárként dolgoztam céges autóval aznap. Satuzott előttem egy audis én pedig nem tudtam teljesen megállni és kb 20-al neki gurultam. Egyik autón sem látszik semmi sérülés. A festék jött le kicsit az audi lökhárítójáról. 18 éves fiú volt az audival. Nem hívtunk rendőrt. Betétlap stb semmi. Egyikünk sem ismerte el a hibát. Kiszálltunk megnéztük az autókat aztán mind2en tovább mentünk. Valahonnan megtudta a számomat. Még aznap jópárszor felhívott és rendesen megfenyegetett. Állítólag már volt a rendőrségen és felvették az adataimat a rendőrök. Én letiltottam az ő telefonszámat de errefel hívott másik számról. Lefotózta az elejét a suzukinak amivel voltam rendszámmal mintha én mentem volna neki. De ez már az eset után félreállva egy buszmegállóban. Hogyan tudnám megúszni ezt az ügyet hogyha semmit sem csináltam? Semmi bizonyítéka nincs ellenem, egyedül 1 fotó a zöld suzuki elejéről a rendszámmal amin lehet hogy én is látszódok valamennyire. Azóta kiderült hogy az étterem ahol futárként dolgoztam aznap a főnök lányának az osztálytársa a 18 éves audid fiú. Segítsetek légyszi! Bizonyíték hiányában mit tud csinálni a srác?Bármire kíváncsiak vagytok mindent szívesen leírok még amit tudok.

2021. aug. 14. 23:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/186 anonim ***** válasza:
100%

Ez most olyan, minthogy ha én kimennék az utcára és lefotóznék egy parkoló autót majd besétálnék a rendőrségre és azt állítanám, hogy nekem jött.


Annyit érnék el vele, hogy csak kiröhögnek.

Koccanásos esetekkel amúgysem foglalkozik a rendőrség, csak abban az esetben ha azonnal rendőr van hívva. Viszont a ti esetetekben ha azonnal rendőr lett volna hívva se történt volna semmi. Nincs sérülés így annyit mondtak volna, hogy menjetek a dolgotokra, ne tartsátok fel a forgalmat.

2021. aug. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/186 A kérdező kommentje:
#11 ez eddig nagyon szép és jó! Köszönöm a válaszod! Hasznos volt! De! Mi a helyzet ha valami térfigyelő kamera felvette? Forgalmas belvárosi helyen történt az eset, ahol tudom, hogy több kamera is van.
2021. aug. 14. 23:55
 13/186 anonim ***** válasza:
83%

#12 Mivel nincs sérülés így balesetnek sem minősíthető. Térfigyelő ebből különben sem vett fel semmi érdekeset. A rendőrség ilyennel nem fog amúgysem foglalkozni mivel nincs sérülés. Ha foglalkozna ilyen esetekkel, nem lenne idejük valódi problémákat megoldani mert állandóan ebből állnának ki.


Jogsid meg aztán végképp nincs veszélyben. Ahhoz súlyos személyi sérüléssel vagy halállal járó balesetet kellene okoznod.


Ez az ügy, hogy elmentetek a helyszínről le is zárult.

2021. aug. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/186 A kérdező kommentje:
#13 nagyon remélem, hogy igazad van! És akkor mi legyen a céges suzukival ami zöld színű és nagyon picit látszik az első lökhárítóján az ezüst festék? Ez még akár bizonyíték is lehet ellenem.
2021. aug. 15. 00:04
 15/186 anonim ***** válasza:
85%

#14 Egy picikét az én autómon is látszik ezüst festék itt-ott.


Megkarcolta a fa, valaki parkolóban végig húzta, kisgyerek megkarcolgatta... mit tudom én, ezeregy indokot lehetne arra találni miért kopott le a festék. Ne legyél már ennyire paranoiás. Semmi nem lesz belőle.


Mi lesz veled ha egyszer tényleg komoly baleset ér ahol az anyagi kár százezres, milliós nagyságrendű? Nem kívánok ilyet, ne érts félre, isten ments, de egyből rájönnél, hogy miért nem kellene most aggódnod.


Személyi sérülés nincs, helyszínről távoztatok. Onnantól, hogy ez megtörtént a "messziről jött ember" elve érvényesül.

2021. aug. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/186 A kérdező kommentje:
#15 nagyon remélem hogy igazad lesz!!! De nagyon félek jelenleg. Azóta minden nap nagyon nehezen tudok csak elaludni. Tiszta ideg vagyok azóta hogy vajon mi lesz az esetből. Ha kell azt mondani fogom hogy bizonyítsák be hogy a srác audijáról van a suzukin az ezüst festék. Csak mivan ha erre ők majd oda hívják a srácot? Magyarul mivan ha szembesítés lesz? És mivan ha esetleg rendőrt is hívnak? Azóta sok mindenre gondolok már mindent is végig gondoltam minden lehetőséget ki gondoltam magamban hogy mik történhetnek...
2021. aug. 15. 00:19
 17/186 anonim ***** válasza:
100%

"Még aznap jópárszor felhívott és rendesen megfenyegetett."

Azóta is hívogat?

Tegyél bejelentést a rendőrségen, hogy zaklatnak telefonon. Egyik számot letiltottad, azóta rendszeresen hív más számról.

Majd a rendőrök kifigyelik, aztán ő fog nagyot nézni, amikor vádlottként beidézik. De még azok is megütik a bokájukat, akik odaadták neki a telefonjukat erre a célra. Ha van fenyegető SMS tőle, azt mentsd el. Jó lesz bizonyítéknak. A bejelentésnél nyugodtan elmesélheted, hogy mindennek egy koccanás az előzménye.

2021. aug. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/186 anonim ***** válasza:
23%
Vazze! Belém rongyolsz hátulról és meglógsz? Naná, hogy feljelentelek. Belémcsoffansz 20-al ott törik sokminden. Nehezen fogod bemagyarázni hogy 20-al belédtolattam.
2021. aug. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/186 A kérdező kommentje:

#17 sms nincs csak hívás. Ha lenne akkor természetesen lefotóznám. A másik szám is valami rokonáé lehet. Tudakozó szerint legalábbis mert mind2 számhoz ugyanaz a vezetéknevet adja ki a tudakozó. Csak a keresztnév más.


#18.miről beszélsz? Milyen belém rongyolsz ember. Egyébként lehet még 20 se volt a tempó. Na és hogy jelentene fel bizonyíték hiányában?

2021. aug. 15. 08:11
 20/186 anonim ***** válasza:
96%

18.

Nem lógott meg, semmit nem csinál a rendőrség. Neked semmit nem kell kifizetned, arra van a betétlap, de azt ott helyben kellett volna, mert ezt így már a biztosító se veszi szívesen. Úgyhogy a srác nem tud mit csinálni. Ha mégis kimenne a rendőrség, amit nem fog, mond meg, hogy ajánlottál betétlapot, neki nem kellett, a biztosítót megkérdezheted, hogy ennyi idő elteltével, ha csak ténylegesen az a kár van rajta, amit a te autód okozott, kiállíthatod e a betétlapot. A biztosító embere pedig leellenőrzi az autókat.

2021. aug. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!