Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tényleg elvehetik a jogsimat,...

Tényleg elvehetik a jogsimat, vagy milyen büntetésre számíthatok hogyha történt egy koccanás és nem ismerem el a hibámat? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Már lassan egy hete történt. Ételfutárként dolgoztam céges autóval aznap. Satuzott előttem egy audis én pedig nem tudtam teljesen megállni és kb 20-al neki gurultam. Egyik autón sem látszik semmi sérülés. A festék jött le kicsit az audi lökhárítójáról. 18 éves fiú volt az audival. Nem hívtunk rendőrt. Betétlap stb semmi. Egyikünk sem ismerte el a hibát. Kiszálltunk megnéztük az autókat aztán mind2en tovább mentünk. Valahonnan megtudta a számomat. Még aznap jópárszor felhívott és rendesen megfenyegetett. Állítólag már volt a rendőrségen és felvették az adataimat a rendőrök. Én letiltottam az ő telefonszámat de errefel hívott másik számról. Lefotózta az elejét a suzukinak amivel voltam rendszámmal mintha én mentem volna neki. De ez már az eset után félreállva egy buszmegállóban. Hogyan tudnám megúszni ezt az ügyet hogyha semmit sem csináltam? Semmi bizonyítéka nincs ellenem, egyedül 1 fotó a zöld suzuki elejéről a rendszámmal amin lehet hogy én is látszódok valamennyire. Azóta kiderült hogy az étterem ahol futárként dolgoztam aznap a főnök lányának az osztálytársa a 18 éves audid fiú. Segítsetek légyszi! Bizonyíték hiányában mit tud csinálni a srác?Bármire kíváncsiak vagytok mindent szívesen leírok még amit tudok.

2021. aug. 14. 23:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/186 anonim ***** válasza:
97%
Nem tud tenni semmit,de ez alap, hogy mindig a hátul levő a hibás az ilyen koccanásnál, te nem tartottad be a kkövetési távolságot, te vagy a hibás
2021. aug. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/186 anonim ***** válasza:
96%
Engedd már el végre B+!
2021. aug. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/186 anonim ***** válasza:
61%

A srác KRESZ-ből nem rég vizsgázott, biztos, hogy pontosan tudta, hogy ilyen balesetekért az a fél felelős, aki nem tartott elegendő követési távolságot (persze azért vannak kivételek: hirtelen bevágás, büntetőfékezés...).

KRESZ

"Követési távolság

27. § (1) Járművel másik járművet csak olyan távolságban szabad követni, amely elegendő ahhoz, hogy az elöl haladó jármű mögött - ennek hirtelen fékezése esetében is - meg lehessen állni.

...

(3) A jármű sebességét hirtelen fékezéssel csökkenteni csak abban az esetben szabad, ha ezt a személy- vagy vagyonbiztonság megóvása szükségessé teszi."


Szerintem már ott rendőri intézkedést kért telefonon, illetve téged is felszólított arra, hogy személyazonosságod igazold neki.

/"Valahonnan megtudta a számomat." mondatod eléggé arra utal, hogy a személyazonosságod nem adtad meg neki.../

Borítékolom azt is, hogy ment a videófelvétel is, miközben hallottad a fényképek készítésének kattogását, és hogy tényleg bement a rendőrségre.

Ha tudja bizonyítani azt videófelvétellel, hogy felszólított arra hogy várd meg a rendőri intézkedést, illetve igazold személyazonosságodat add meg, akkor még rongálás miatt is eljárást indítanak ellened (50 ezerig szabálysértés, felette vétség kategóriájú bűncselekmény).


Szerencsés vagy, ha megúszod azzal, hogy csak közúti közlekedés rendjének megzavarása kiemelt szabálysértésben elmarasztalással megúszod. Ha együttműködő vagy akkor ezért 1-3 hónap eltiltásra, 50-100 ezer Ft pénzbírságra számíthatsz.

(Szabálysértési eljárásban megtagadhatod az önmagadra terhelő vallomást, de ez esetben 1,5-szeres büntire számíthatsz.)


KRESZ

"Közúti baleset

58. § ...

(3) Ha a rendőrhatóság értesítése a (2) bekezdésben foglalt rendelkezés értelmében nem kötelező, de valamelyik érdekelt a baleset miatt rendőri intézkedést kíván és a rendőrhatóságot (a legközelebbi rendőrt) haladéktalanul értesíti, a balesettel érintett járművek vezetőinek a rendőri intézkedést meg kell várniuk.

A rendőrhatóság értesítése, illetve rendőri intézkedés hiányában a balesetben érintettek kötelesek személyazonosságukat egymás számára, kölcsönösen hitelt érdemlően igazolni és megnevezni azt a biztosítót, amellyel a járműre felelősségbiztosítási szerződést kötöttek. Ha a baleset folytán megrongálódott jármű vezetője nincs jelen, a károkozó köteles személyi adatait és biztosítója nevét erre alkalmas módon a helyszínen hátrahagyni és az esetet a felelősségbiztosítási jogszabályok rendelkezéseinek megfelelően a biztosítónak bejelenteni."

2021. aug. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/186 A kérdező kommentje:
Utolsó fejezd már be! Teljesen vakvágányon vagy. Szó sem volt rendőr hívásáról és semmi olyat nem kért a srác hogy hívjunk rendőrt vagy hogy igazoljam a személyességemet. A kocc után egyből ő kérte hogy álljunk félre. A kamera hangot nem vesz max képet. De egyébként nem rég nagyon durva dolog történt. Ma szinte egész nap nem voltam telefonközelebb csak reggel kicsit. Aztán kora este hívott az étterem főnöke ahol aznap futárkodtam. Én nem tudtam mert ugye nem voltam telefon közelben. Aztán 4 nem fogadott hívásom volt egy ismeretlen számról. Előbb az ismeretlen számot hívtam vissza. Az is a főnökasszony volt. 8 és fél percig beszéltünk és végig csak az ügyről volt szó. Végig csak azt hajtotta hogy a srác megy a rendőrségre feljelent, meg hogy ki fog menni a rendőrség az étteremhez hogy leadja a rendőröknek az adataimat (én mondtam a h*lye főnök nőmnek hogy ezzel nem tud rám ijeszteni mert a rendőrök alapból tudják mindenki adatát és bárkit megtalálnak nem ő tőle az adó meg a taj meg a személyiszámomra lesznek kíváncsiak). És azt is mondta hogy ki fog menni a rendőrség az étteremhez meg fogják nézni a céges suzukin és látszódni fog rajta az a pici ezüst festék az audiról meg odahívja az audis srácot is és mindkét autót megnézik ott egyszerre a rendőrök. 8 és fél percig csak meg akart félemlíteni a telefonba csak ez hajtotta. Mennyi valóságalapja van azoknak amiket összehordott nekem? A jogsi elvetélt is mondta megint... az is lehet hogy a srác már volt a rendőrségen és nem tud semmit sem csinálni és így akarnak rávenni arra hogy fizessek
2021. aug. 16. 22:52
 35/186 A kérdező kommentje:
Annyit mondott még a főnökasszonyom hogy a srác lefotózott engem ahogy bent ülök a suzukiban szemből. Napszemüvegben voltam. Hogyha arra kerül a sor akkor Tudom azt is mondani hogy nem én vagyok az. Mivel a főnök asszonyom akkor külföldön nyaralt és hétvégén ment haza. Ma.ment be először az étterembe. Ő hiába állítja hogy én voltam mondani fogom hogy a szava semmit sem ér mivel semmit sem.tud az egészről mivel külföldön volt.
2021. aug. 16. 23:08
 36/186 A kérdező kommentje:
#33 ha hívtunk is volna rendőrt már akkor sem lett volna reális mivel a dolog már ott megbukott amikor félre álltunk a kocc után. A kocc után 1 perccel pedig már félre voltunk állva. Tehát szinte azonnal elmozdultunk.
2021. aug. 16. 23:09
 37/186 anonim ***** válasza:
4%

"Szerintem már ott rendőri intézkedést kért telefonon, illetve téged is felszólított arra, hogy személyazonosságod igazold neki."


Jó a mondtad, hogy úgy kezdődik szerinted. Ergo fogalmad nincs az egészről, de ide valami hülyeséget. Miből következtetted ki, hogy már akkor rendőrt hívott? Te voltál a segélyhívós, aki fogadta a hívást vagy mi?


" Ha tudja bizonyítani azt videófelvétellel, hogy felszólított arra hogy várd meg a rendőri intézkedést, illetve igazold személyazonosságodat add meg, akkor még rongálás miatt is eljárást indítanak ellened"


Innen látszik, ötleted sincs az egészről. Rongálás miatt eljárást indítanak, egy közlekedési balesetben? Mivan?


Kérdező.

Ha minden úgy van ahogy leirtad, sok félni valód nincs. Fognak idézni, elmondod ugyan ezt és kész.

2021. aug. 17. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/186 anonim ***** válasza:
89%

“#33 ha hívtunk is volna rendőrt már akkor sem lett volna reális mivel a dolog már ott megbukott amikor félre álltunk a kocc után.”

Ha nincs személyi sérülés, akkor pont az a helyes, ha a járműforgalmat nem akadályozva, félreállva intézitek a baleset utáni teendőket. Ettől meg kérhet bármelyik fél rendőri intézkedést. Ha az egyik fél kéri, akkor a másik is köteles megvárni azt.


KRESZ

Közúti baleset

58. § (1) A balesettel érintett jármű vezetője köteles a járművel azonnal megállni, a baleset folytán megsérült vagy veszélybe került személy részére segítséget nyújtani és az esetleges további balesetek elkerülése érdekében minden tőle telhetőt megtenni.

(2) * Ha a baleset halált vagy személyi sérülést okozott, a balesetről a rendőrhatóságot (a legközelebbi rendőrt) haladéktalanul értesíteni kell és a lehetőséghez képest gondoskodni kell a nyomok megőrzéséről; a helyszínt csak az intézkedő rendőr engedélyével szabad elhagyni. Ha a baleset veszélyes anyagot szállító járművel következett be, a balesettel nem érintett járművek vezetőinek is haladéktalanul értesíteni kell a rendőrhatóságot (a legközelebbi rendőrt) a balesetről, közölni kell a jármű narancssárga alapszínű tábláján feltüntetett számokat.

(3) * Ha a rendőrhatóság értesítése a (2) bekezdésben foglalt rendelkezés értelmében nem kötelező, de valamelyik érdekelt a baleset miatt rendőri intézkedést kíván és a rendőrhatóságot (a legközelebbi rendőrt) haladéktalanul értesíti, a balesettel érintett járművek vezetőinek a rendőri intézkedést meg kell várniuk.

A rendőrhatóság értesítése, illetve rendőri intézkedés hiányában a balesetben érintettek kötelesek személyazonosságukat egymás számára, kölcsönösen hitelt érdemlően igazolni és megnevezni azt a biztosítót, amellyel a járműre felelősségbiztosítási szerződést kötöttek. Ha a baleset folytán megrongálódott jármű vezetője nincs jelen, a károkozó köteles személyi adatait és biztosítója nevét erre alkalmas módon a helyszínen hátrahagyni és az esetet a felelősségbiztosítási jogszabályok rendelkezéseinek megfelelően a biztosítónak bejelenteni.

(4) Ha - akár a (2), akár a (3) bekezdés alapján - rendőri intézkedés válik szükségessé, a rendőri intézkedés megtörténtéig a vezetőnek szeszes italt fogyasztania tilos.

(5) * Személysérülést okozó baleset és jármű kigyulladás esetében a balesettel nem érintett járművek vezetői is kötelesek a tőlük elvárható segítséget nyújtani. A jármű vezetője a segítségnyújtáshoz a járművön készenlétben tartott elsősegélynyújtó felszerelést, valamint a tűzoltó készülékkel ellátott jármű vezetője a tűzoltó készüléket a kigyulladt jármű oltásához köteles használni, illetve a segítségnyújtó rendelkezésére bocsátani.

(6) A forgalom zavartalanságát - a lehetőséghez képest - baleset bekövetkezése esetén is biztosítani kell.

(7) A baleset folytán megsérült jármű közlekedésére, kivilágítására és vontatására az 56. § (2)-(7) bekezdésének, valamint az 57. §-nak a rendelkezéseit megfelelően alkalmazni kell.

2021. aug. 17. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/186 anonim ***** válasza:
100%

37-es hozzászólására:

“ Innen látszik, ötleted sincs az egészről. Rongálás miatt eljárást indítanak, egy közlekedési balesetben? Mivan?”


Íme egy példa erre, ismert személy ügyében:

“ A vádlottal szemben a Budapesti VI. és VII. Kerületi Ügyészség közúti veszélyeztetés bűntette, és jelentős, illetve nagyobb kárt okozó rongálás bűntette miatt nyújtott be vádiratot az illetékes bíróságra. Az ügyészség a vádlottal szemben végrehajtandó börtönbüntetés kiszabására, és közügyektől-, valamint járművezetéstől eltiltásra tett indítványt a vádiratban.”

forrás: [link]

2021. aug. 17. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/186 A kérdező kommentje:
Ezek a válaszok szinte teljesen haszontalanok az én ügyemre nézve. Légyszíves erre válaszoljatok és ne a törvényt másolgassatok ide nekem, mikor semmi sem történt ami ezeket bizonyítaná.
2021. aug. 17. 08:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!