Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ahol mindkettő szülő dolgozik,...

Ahol mindkettő szülő dolgozik, ott van idő sportolni?

Figyelt kérdés

Dolgozó emberként el nem tudom képzelni, amikor az ember hazaesik mondjuk este 6-ra és este 10-kor már aludni kellene (ami nyilván nem valósul meg).

Ráadásul ismerek családosokat, ahol mindkettő szülő dolgozik, 5-6 óra alvás és semmi, de semmi érdemi szabadidő.


2021. okt. 14. 12:01
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/226 anonim ***** válasza:
69%

Anyukám kórházi laborasszisztens volt, sokszor ügyelt, 8-16-ig dolgozott.

12 évig daganatos betegséggel kezelték, és sajnos 2017 februárjában meghalt 56 évesen. Mindig tornázott otthon, jó alakja is volt. Betegsége alatt is mozgott.

Mikor gyerekként úszni jártam a szüleim vettek úszójegyet és ők is úsztak, míg én edzésen voltam.

Apukám 24-ezik, munka után 3 nap pihenő. Ő nem sportol.


Mindenkinek arra van ideje, amire akar és szán. Kifogásokat mindenre lehet találni. A gyerekkel együtt is lehet sportolni, tornázni otthon. Kétlem, hogy egy felnőtt embernek ne lenne egyszerre 30-40 perc ideje egy héten arra, hogy picit tegyen a saját testi egészségéért. Nem hiába hazánk Európa egyik legelhízottabb országa.

Szokták mondani: "Ha nincs időd az egészségre, majd lesz időd a betegségre."


Mivel párommal mind a ketten szeretünk sportolni, családalapítás után se lesz ez másképp.

2021. okt. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/226 A kérdező kommentje:

19


Este szeretek edzeni, nekem 9 előtt hajnal van, félálomban ülök a metrón. Vagy akár a bicajon is. Amúgy nem tanácsot szeretnék, írtam már. :)


Volt már pár munkahelyem és állásinterjúm is, eddig az ebédidőt mindenhol le kellett dolgozni.

2021. okt. 14. 12:47
 23/226 anonim ***** válasza:
41%

Ja, tehát csak megerősítést szeretnél. Kezdhetted volna így. Akkor parancsolj:

"Sehogy! Ne is mondd, hát reggel korán van, délután meg későn van, LEHETETLEN időt szakítani bármire is ebben a mai világban!! :( "

2021. okt. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/226 anonim ***** válasza:
73%
Nah ja ezért nem értem ezt ahol írjak , mert nekem is mindehol ezt mondták le kell dolgozni és kezs
2021. okt. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/226 A kérdező kommentje:

23


Vagy épp megnyugtatást, hogy belefér.


Bár 3-4 óra alatt házimunka, tanulás a gyerekkel, beszélgetés a gyerekkel, hát.


24


Mindenhol le kell dolgozni az ebédidőt.

Még a diákmunkáimon is le kellett vagy levonták.


Én egyet tudok, ahol nem, talán nem baj, ha kiírom, a Nokia ez.

2021. okt. 14. 12:54
 26/226 anonim ***** válasza:
29%

Szánalmasak vagytok ezzel a gyerekes leszavazgatásokkal. 🙄😒

Tanuljátok már meg elviselni, ha nem egyeznek a nézőpontok, attól még nem kell leszavazni a másikat. Vagy talán fáj az igazság?

2021. okt. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/226 anonim ***** válasza:
44%

Van idő. Arra van idő amire akarod. Jóformán amint nem kellett attól félteni, hogy megfázom, vittek magukkal a szüleim túrázni, később úsztak a felnőtt medencében, mikor én úszásoktatásra jártam, utána meg már elvoltam és mindannyian külön sportoltunk (én táncra mentem, ők futottak kamasz koromban). Legrosszabb esetben anyukám a tv előtt jógázott, de mindig is megvolt a rendszeres sport.


Most főállásban dolgozom és mellette esti képzésen tanulok. Elmegyek edzeni az este 10es órám után még heti 3x... És a férjem is jön általában velem.


Nincs rinya, hogy jaj a közös program, arra ott a hétvége. Nincs rinya, hogy ki főz vacsorát, fél óra megpárolni húst zöldséggel, ennél kevés értelmesebb ételt adhat a szülő is a gyerekének...


A szülés utáni első fél-1 évet megértem. Azt mondjuk nem, hogy miért híznak egyesek disznó méretűre, de biztos csak én vagyok defektes, amiért anyám nem kettő helyett evett akkor sem és a nyolcadik hónapig sportolt is... Meg mit szoktak még mondani? Nekem nincs gyerekem, én nem tudhatom.


Bár a gyerekteleneknek sincs körülöttem semmi ideje arra a fránya egy órás edzésre minden második nap... Mégis rommá osztogatják azt a sok szart a közösségi médiában, ami 3x annyi idejüket veszi el, mint a sport tenné. A gyerekesek is a szennylapos posztokat meg a többi hányást. Arra van idő természetesen. Meg sütiket sütni.


Félre ne értse senki, én nem török pálcát a feje felett annak, akinek nem ez a prio. De aki azért nem csinálja, mert "nem lehet" és ennek érdekében folyamatosan próbál túllicitálni másokat azzal, hogy de ő milyen elfoglalt, az a szememben szánalmas.

2021. okt. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/226 anonim ***** válasza:
20%

#25

"Vagy épp megnyugtatást, hogy belefér."

Láthatóan nem azt várod, ugyanis én többször említettem hogy vannak akiknek belefér, minden válaszom rommá lett pirosozva és 0%. Aki azt írta, hogy nincs ideje, az 100%-on áll. :D

2021. okt. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/226 anonim ***** válasza:
30%

#28

Nyugi, senkinek se tetszik, ha szembesítik a hibájával, jelen esetben itt a saját lustaságával és igénytelenségével a sporttal kapcsolatban.

2021. okt. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/226 A kérdező kommentje:

27



Nekem ezzel a szöveggel, hogy arra van időd, amire akarod, pont az a bajom, hogy alvás vagy valamilyen kötelesség rovására.


Például este 10-kor edzel, ráadásul elmész, nem is otthon.


Ez az alvás rovására megy, ráadásul lefekvés előtti sporttal azt is eléred, hogy nem alszol le olyan könnyen.



Hidd el, ha nem is ismered be magadnak és napi 8 kávéval kihúzod, akkor sem egészségtelen ez az életmód.


(amúgy ha az az esti képzés komoly, akkor hétvégén tanulsz.. Én két zh-ra fogok tanulni hétvégén, elviszi majd az egészet. Jártam komolytalan képzésre is, ahol a hétvége szabad maradt, de ott nem is villogtam, hogy húde menő vagyok, hogy 36 órányi teendő fér 24 órába)

2021. okt. 14. 13:05
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!