Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ahol mindkettő szülő dolgozik,...

Ahol mindkettő szülő dolgozik, ott van idő sportolni?

Figyelt kérdés

Dolgozó emberként el nem tudom képzelni, amikor az ember hazaesik mondjuk este 6-ra és este 10-kor már aludni kellene (ami nyilván nem valósul meg).

Ráadásul ismerek családosokat, ahol mindkettő szülő dolgozik, 5-6 óra alvás és semmi, de semmi érdemi szabadidő.


2021. okt. 14. 12:01
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/226 anonim ***** válasza:
97%
Én dolgozom 8tól 5-6ig, hetente 3x 6-ra elmegyek edzésre, 8 körül hazaérek, 10-11 körül lefekszem aludni.
2021. okt. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/226 A kérdező kommentje:

31


De nincs gyereked.

2021. okt. 14. 13:08
 33/226 anonim ***** válasza:
18%

#30

Én sehol nem írtam, hogy arra van időd, amire akarod, ezt én se tartom reálisnak, a nap mindenkinek csak 24 óra. Viszont úgy gondolom, hogy ha valami IGAZÁN fontos az embernek, akkor arra tud valahogy szorítani 30-60 percet egy napban.

Szerintem semmi ciki nincs abban, ha valakinek nem prioritás a sport, és inkább mással szereti tölteni a kevéske szabadidejét. Csak akkor ezt kell mondani, nem azt, hogy "nem megoldható".


Tipp: tanulás közben pont hogy jól tud jönni ha mozogsz egy kicsit, én pl. csináltam sokszor egyetem alatt, hogy két magolás-maraton közben elmentem futni vagy bringázni egyet. Ha nem akartam pazarolni az időt, akkor közben hallgattam valami hanganyagot a tananyaghoz kapcsolódóan.

2021. okt. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/226 anonim ***** válasza:
61%
31-es vagyok, van 2 gyerekem.
2021. okt. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/226 anonim ***** válasza:
31%

#32

A 21-es válaszom le lett pontozva, pedig leírtam, hogy mind a két szülőm dolgozott, és anyukámnak még is volt ideje otthon tornázni.


Kérdező, saját magadnak mondasz ellent.

2021. okt. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/226 anonim ***** válasza:
10%

#35

Igen, nem csak én jártam így, mindenki pirosban van aki azt írta hogy vannak akik megoldják.

2021. okt. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/226 A kérdező kommentje:

33


Én közben szoktam, erre jók a felvett órák a távoktatás során. Súlyzózás, stepperezés, guggolás közben simán, de földön végzett gyakorlatoknál is jó, ahol csak a szövegre kell figyelni.



Ettől még most tényleg az érdekel, gyerekkel meg lehet-e oldani, mert számomra nem tűnik reálisnak.

Vagy ha 5 percnyire talál valamelyik szülő 6 órás állást, de ez már "könnyített" kategória.


Az érdekel, 8,5-9 óra munkahelyen léttel és napi 1,5-3 óra utazással megoldható-e.

2021. okt. 14. 13:20
 38/226 anonim ***** válasza:
34%

Kérdező, te direkt vagy ennyire szelektív látású és csak azt veszed észre, amit észre akarsz venni, a többit pedig totál figyelmen kívűl hagyod?


Az én írásomra, 21, 35, még nem is reagáltál, pedig nem egy választ írtam. Látom, fáj az igazság, sorry. Tanuld meg ezt kezelni.

2021. okt. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/226 anonim ***** válasza:
26%

#37

De olvasd már vissza, többször írtam erről. :D

Tegyük fel hogy 8,5 órát kell dolgozni, és mondjuk 2 óra a napi utazás munkába. Akkor marad a napból 13,5 óra. Egy felnőtt embernek 6-8 óra alvás kell, átlagoljuk és számoljunk 7 órával, marad 6,5 óra.

Oké, tudom, házimunka és egyéb teendők, de normál esetben az nem visz el minden áldott nap órákat. És sportolni se kell feltétlenül minden áldott nap ahhoz, hogy formában légy. Tehát ahogy egyik nap megoldod, hogy legyen 1-2 órád takarítani, másnap ugyanúgy meg lehet oldani hogy legyen 1-2 órád mozogni.

Több ismerősöm is a gyerekkel sportol, pl. van egy kollégám akinek van jógaoktató képzettsége is, 8 órás munka után heti 1-2 nap tart edzéseket, addig a 2 gyerkőc vagy a nagyszülőkkel van (apjuk nincs, meghalt évekkel ezelőtt, amúgy vele is lehetnének addig), vagy pedig ők is ott vannak az edzésen és ők is mozognak. Futást, túrázást, bringázást is meg lehet oldani a gyerekkel együtt, ha már mondjuk kisiskolás korú legalább - így két legyet lehet ütni egy csapásra, megvan a mozgás és a közös időtöltés is egyszerre.

2021. okt. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/226 A kérdező kommentje:

"Egy felnőtt embernek 6-8 óra alvás kell"


Eddig én csak 7-9-ről olvastam bárhol és mindenhol.


7 óra alvástól sokan csak mosott rongyok vagyunk.


Alvásból nem spórolunk.

2021. okt. 14. 13:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!