Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Vettel 26 éves létére, már 4x...

Vettel 26 éves létére, már 4x világbajnok, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Még soha a Forma 1 történetében, senki sem nyert ilyen fiatalon 4 világbajnoki címet, de még hármat sem. Schumacher harmincon felül szerzet ötöt, nos neki már négy meg van, és még csak 26 éves.


A bírálok az autóra fogják, amiben van némi igazság, de ennyi és nem több. 4 vb címet, nem lehet véletlenül szerezni, és csak az autó miatt, oda kell némi tudás is.


A másik ok, amiért nem kedvelik, hogy mindig nyer: Itt megkérdezném, hogy ez miért baj? Mindenki nyerni akar, én is nyerni akarnék ha ott lennék, akár egymás után 100x is, azért versenyez valaki, hogy nyerjen, nem? Itt a többieket kéne ostorozni, hogy nem tudnak egy jó autót megtervezni, meg a pilótákat, akik nem tudják Vettellel felvenni a versenyt (mondjuk Alonso-ra sok panasz nem lehet.)



Én úgy vagyok vele, hogy 4 vb címet NEM LEHET megmagyarázni, és felesleges is, ezek tények! Most 9 futamot nyert egymás után, ami félelmetes, szerintem ez sem mindennapi. Ez a srác, már most történelmet írt, és már most a legendás versenyzők közé tartozik! Amit Ő elért, azt eddig még soha senki nem érte el, ilyen fiatalon. Senna volt a legfiatalabb 3x vb bajnok 31 évesen! Vettel 5 évvel fiatalabban már egyel többet szerzet! Ettől függetlenül Senna egy piszok nagy versenyző volt, és Isten nyugosztalja. :(


Ez az én őszinte véleményem. És a Tiétek?


Köszönöm. :D



2013. dec. 1. 14:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/104 anonim ***** válasza:
72%
Én leszarom.
2013. dec. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/104 anonim ***** válasza:
26%

De szépek is a ferdítések. Senna, Schumacher idejében sokkal idősebben kerültek a forma1-be a versenyzők. És el kell keserítselek, de meg lehet magyarázni a 4 vb címet, azzal a rakétával szerinted a mai élmezőnyből ki ne lenne ennyiszeres bajnok? Nincs nekem bajom Vettelel, de nekem még abból a "félelmetesen" nagy tehetségéből (ami állítólag van neki) semmit nem mutatott. Majd lesz egy-két középmezőnyből aratott győzelme (amiből Schumachernek, Alonsonak nem kevés van), vagy esetleg egy normális felzárkózása, és akkor talán elismernék mások is.

Tejfelkét meg Schumacherrel egy napon nem lenne szabad említeni, nem az, hogy összehasonlítani.

2013. dec. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/104 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


De ez mindenhol így van! Puskást sem lehet Maradonával egy lapon említeni, mert teljesen más időben játszottak, ez így van rendjén!


Nehogy már Vettel legyen a hibás, mert nyerni akar, kapott egy jó autót, mert ez hülyeség!


Felőlem megmagyarázhatják sokan, de attól még 10-20 év múlva csak az lesz a papíron, hogy Vettel zsinórban nyert 4 vb-t, és látni fogják, hogy előtte, soha senki. :)


Schumacher mikor nyert zsinórban 5 vb-t, akkor neki is piszok gyors autója volt, úgy mint most Vettelnek, és minden idők legeredményesebb pilótája lett, ez így lehet Vettelel is. :)


És a 9 futamgyőzelem egymás után, ez is csak és kizárólag az autó, mert ezt olyan könnyű elérni. A Toro Rosso-val is bizonyára véletlen nyert Vettel, és az az autó aztán minden volt, de gyors, na az nem!


Ha van kedved reagálj rá, szívesen elolvasom. :)

2013. dec. 1. 15:43
 4/104 A kérdező kommentje:
mármint 26 évesen soha senki.
2013. dec. 1. 15:44
 5/104 anonim ***** válasza:
100%

Így van jól mondod.

Jelenleg nem kell akkora tudás ahhoz hogy jól hiba nélkül vezessék a pilóták az autót. Ebből kifolyólag már vizes versenyen sincs esélye középgyors autóval senkinek mert a legtöbb az autón múlik. Tehát az élpilóták (Alonso ,Räikkönen, Vettel, Hamilton, Button) között ma az autó jelenti a különbség nagy részét. A Schumacheres korszakban még ott volt egy Hakkinen nameg aztán Raikkonen. Közülük Schumacher kerûlt ki győztesen. Ma van a Red bull és a többiek.

Ezzel annyit akartam kifejezni hogy régen sokkal nehezebb volt vb-t nyerni mint ma. Vettelnek csak Webber és néhanapján Alonso extra teljesítménye volt az ellenfele.

2013. dec. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/104 anonim ***** válasza:
25%

Senki nem mondta, hogy ő a hibás. Csak azt mondom, hogy nem kell hasra esni, mert ezek csak számok, és semmit nem mutatnak. Az meg, hogy 10-20 év múlva ez hogy lesz megítélve, az nem tudom hogy kerül ide. Papíron ez lesz, hogy 4 cím sorban, de emlékezni mindenki fog, és utána nézni sem lesz nehéz ennek a "félelmetes teljesítménynek". És igen, ilyen gyors autóval, amivel a 3.körben 4 másodperccel vezet, nem túl nagy dolog 9 győzelmet szerezni zsinórban. Van aki győz, és van aki elsőként ér célba. És akkor azt is hozzátehetjük, hogy a fostalicska Ferrarival Alonso a négyből kétszer kis híján elverte.

Tudod, Schumachernek is volt világverő rakétája, de ő már előtte bőven bizonyított.

Egyébként ritka rövid a memória Szebásztián Tejfelke rajongóinál. Az a Toro Rossos győzelem, amitől egyesek elélveznek, azt is szakadó esőben pole-ból szerezte. Bocs, hogy nem adok sport oscart azért, mert a full impotens Kovalainent le tudta győzni. Az akkor nagyok (Massa, Hamilton) a középmezőnyből rajtoltak. Akkor kicsit más volt az F1, nem gombokat nyomogatva előztek, hanem az előzés csoda számba ment. Egyébként azzal a Toro Rossoval, ami állítólag nem volt gyors, a full fakezű, totál lesajnált Sebastian Bourdais a negyedik kockát szerezte meg.

2013. dec. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/104 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Köszönöm a válaszod. Akkor lehet az én álláspontom túlságosan elfogult, viszont a Tiéd meg túlságosan negatív Vettellel szemben, így nem lehet igazságot tenni! A tények, hogy 4-et nyert zsinórban, és 2010 óta verhetetlen! Ezt nem lehet vitatni, max a mikéntjét, de ezek az eredményei.


Én figyelemmel kísértem Schumachert is, amikor volt időm, és volt kedvem nézni, és én semmilyen ellenfelet nem láttam. Ott 5 évig az volt, amit ő akart, pontosan úgy, mint most Vettel esetében. A különbség annyi, hogy Schumacher harminc felett érte el ezeket, Vettel meg 26 éves létére!


És itt tényleg az a baj, hogy vannak tények, és mégis sok ember megmagyarázza azt, amit nem lehet vitatni. 10-20 év múlva senki sem arra fog emlékezni, hogy Vettelnek milyen volt az autója, elég sok idő 20 év pl. Persze biztosan lesznek akik emlékezni fognak rá, de ez akkor már nem lesz akkora téma!


Az emberekben általában a balhék, vagy az érdekes győzelmek maradnak meg. Mondok példákat:


Ott volt a Bayern-ManU bl döntő 1999-ből, ahol a Manchester nyert. Nos itt valóban sokan emlékszünk még arra, hogy hogyan nyert. Az utolsó pillanatokban.


Vagy ott volt Maradona kezezős gólja, amire még sokan emlékeznek, mert kirívó tett volt.


Vagy ott volt Zidane, mikor nyomott egy fejest.


Nos ezekre valóban emlékeznek. De könyörgöm, 20 év múlva ki fog arra emlékezni, hogy Vettel most mit csinált? Az lesz az emberek fejében, hogy egy fiatal tehetséges srác, agyon verte a mezőnyt, és 4 vb címet szerzett 4 év alatt, ennyi és nem több! :) Az hogy gyors az autója, erre miért kéne külön emlékezni, mikor ez a Forma 1 lényege? Akik gyorsabb autót raknak össze, és megszereznek egy jó pilótát, az nyer.


De én talán elfogult vagyok, viszont Te meg túl negatív. Az igazság talán a kettő között van, bár a tények talán mellettem szólnak. Szóval picit légy objektívabb Vettel, ez tényleg jó tanács. Ha a szívedre teszed a kezed, akkor tudhatod, hogy bárki nem nyert volna egymás után 9 futamot, és 4 vb címet. Volt már a Forma 1 történetében nagyon jó autó, és mégsem volt ekkora fölény. vagy azért mert a riválisuk nem tudták ugyanezt megcsinálni, vagy nem volt még ilyen jó pilóta, vagy: sok jó pilóta volt.


Toro Rosso:


Tényleg ez a baj, hogy megint magyarázzuk a tényeket, és ezt ne vedd magadra kérlek. Ő nyert az esőben és kész! Nyerhetett volna más is nem? Egy f. talicska autója volt, nyerhetett volna más is nem? De nem más nyert, ha nem ő!


És ha még mindig van kedves, akkor erre is reagálj. :))))))))))

2013. dec. 1. 16:40
 8/104 A kérdező kommentje:

Kedves harmadik válaszoló!


Neked is köszönöm, öröm volt olvasni. :)

2013. dec. 1. 16:50
 9/104 anonim ***** válasza:
42%

5 évig az volt, amit akart?:D 2000? 2003? És mondjuk még ha 2002 és 2004 olyan éve is volt, mint Tejfelke elmúlt négy éve, ő előtte már megmutatta, hogy mire képes, mit is tud. Pl 1997-ben, (most az egyszer tekintsünk el a Jerezi eseménytől) megszorongatta a fényévekkel jobb autóban ülő Villeneuve-öt. Ahogy Alonso is megszorongatta a fényévekkel jobb autóban ülő Vettelkét.

Igen, megnyerhette volna más is. De most ha elindulok fél lábú nyugdíjasok ellen egy futóversenyen, nagy teljesítmény lenne, ha győznék? (itt elmondanám, hogy 2 lábam van, és 24 éves férfi vagyok) Akkor is mondhatnám, hogy én nyertem és kész? Más is nyerhetett volna, de én nyertem!

20 év múlva ki mire emlékszik? Arra mindenki emlékszik pl, hogy Prost 1993-ban hogy lett bajnok. Mondjuk előtte ő Senna ellen bebizonyította, hogy nem kutyaütő. De a Schumacher féle incidensekre is mindenki emlékszik 94-ből, holott ezek is 20 éve voltak.

Igen, Schumacher 30 felett érte el ezeket. Sorolom az okokat:

1.22 évesen került be, és nem egyből világverő autót toltak a segge, alá, hanem együtt felnőtt a Benettonnal.

2. Két vb címe után elment a Ferrarihoz, ahol lehetett látni, hogy sokáig nem fog vb-ért küzdeni. Azért ment, mert a menedzsere meggyőzte, hogy jobb lenne egyet nyerni a Ferrarival, mint még egyet a Williamssel (hívták oda), vagy esetleg a Benettonnal. Ehhez képest 97-ben és 98-ban kis híján nyert.

Ha Vettelke fasza csávó lenne (mint ahogy nem az), eligazolna, új kihívásokat keresne (ahogy Schumacher tette anno). De ő inkább ül a kényelemben.

Tudod mire fognak emlékezni 20 év múlva? "Red Bull éra". Így fogják hívni a 2010-es évek elejét. Ahogy Ferrari érának hívják a 2000-es évek elejét.

És mindenki emlékezni fog, hogy volt egy agyonsztárolt nulla ovis kisgyerek, aki segge alatt a legjobb autóval "hatalmas" győzelmeket aratott. Mint ahogy mindenki emlékszik, miért nyert Villeneuve 97-ben.

De nem tudom, hogy a Te logikád mentén hogy jön az össze, hogy nem gond, hogy Vettelke nem mutatott semmit, mert 20 év múlva senki nem fog emlékezni rá.

2013. dec. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/104 A kérdező kommentje:

" De a Schumacher féle incidensekre is mindenki emlékszik 94-ből, holott ezek is 20 éve voltak. "


Erről beszéltem én is, hogy a balhékra, incidensekre emlékeznek, ez így van, erről szóltak a példáim is.


Én csak azt mondom, hogy a papíron az lesz, hogy 4 vb-t nyert! Ha egy mai 5 éves felnő, akkor ő nem fog erre emlékezni, csak azt fogja látni, hogy ez a gyerek nyert 4 vb-t zsinórban. :)


Én azzal meg óvatos lennék, hogy semmit sem mutatott, azért ez nem igaz, de itt a kettőnk közti véleménykülönbség, mert szerintem bármelyik autóban világbajnok lenne (persze nem a leggyengébben, de egy mostani Ferrariban tuti)!


A másik meg az:


Vettelnek miért kéne váltania, hiszen a legjobb autóban ül. SCHUMACHER azért váltott (bár akkor eléggé pici voltam, ezt nem tudom megítélni) mert egy Ferrari mégiscsak Ferrari, akárhogy is ment nekik. (Erről nem tudok nyilatkozni, tehát ezt jobban tudod!)


A szavaidból úgy jön le, hogy Vettel nem egy nagyon jó pilóta, legalább valami jót is mondhatnál róla, de ha így gondolod, legyen. :)

2013. dec. 1. 17:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!