Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Vettel 26 éves létére, már 4x...

Vettel 26 éves létére, már 4x világbajnok, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Még soha a Forma 1 történetében, senki sem nyert ilyen fiatalon 4 világbajnoki címet, de még hármat sem. Schumacher harmincon felül szerzet ötöt, nos neki már négy meg van, és még csak 26 éves.


A bírálok az autóra fogják, amiben van némi igazság, de ennyi és nem több. 4 vb címet, nem lehet véletlenül szerezni, és csak az autó miatt, oda kell némi tudás is.


A másik ok, amiért nem kedvelik, hogy mindig nyer: Itt megkérdezném, hogy ez miért baj? Mindenki nyerni akar, én is nyerni akarnék ha ott lennék, akár egymás után 100x is, azért versenyez valaki, hogy nyerjen, nem? Itt a többieket kéne ostorozni, hogy nem tudnak egy jó autót megtervezni, meg a pilótákat, akik nem tudják Vettellel felvenni a versenyt (mondjuk Alonso-ra sok panasz nem lehet.)



Én úgy vagyok vele, hogy 4 vb címet NEM LEHET megmagyarázni, és felesleges is, ezek tények! Most 9 futamot nyert egymás után, ami félelmetes, szerintem ez sem mindennapi. Ez a srác, már most történelmet írt, és már most a legendás versenyzők közé tartozik! Amit Ő elért, azt eddig még soha senki nem érte el, ilyen fiatalon. Senna volt a legfiatalabb 3x vb bajnok 31 évesen! Vettel 5 évvel fiatalabban már egyel többet szerzet! Ettől függetlenül Senna egy piszok nagy versenyző volt, és Isten nyugosztalja. :(


Ez az én őszinte véleményem. És a Tiétek?


Köszönöm. :D



2013. dec. 1. 14:46
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/104 A kérdező kommentje:

Na lassan megyek, majd holnap megnézem mit írtál vissza, hátha a végén közös nevezőre jutunk, de ha nem is, legalább valamiben egyet tudunk érteni. :D


Jó éjt.

2013. dec. 2. 00:42
 22/104 anonim ***** válasza:
73%

A saját érveimet próbálod kifordítani, és belemagyarázni a gondolataidat. Elfogadom, hogy a forma1 technikai sport. Éppen ez támasztja alá azt, hogy Vettelke a nulla teljesítményével miért világbajnok. Azért, mert alatta van a legjobb autó. Alonso, aki messze jobb pilóta mint Vettel, azért kap ki, mert az ő autója sokkal rosszabb. Nem tudom, mit kéne elismernem azon, hogy valaki nyer egy rakétával? Ezen mi a nagy teljesítmény? Az hogy nem pördült ki vele, vagy mi?!?! Soha nem hibáztattam azért, mert nyert. Az vált ki belőlem ilyen ellenszenvet, hogy Te is, mások is, mindenki el akarja őt adni úgy, mintha valamit is letett volna. És hasonlítgatják Schumacherhez, aki egy sokkal összetettebb, jobb versenyző volt.

"És attól mert tény, hogy Alonso kétszer is majdnem hogy nyert, attól még nem nyert." És ez most hogy jön ide? Te komolyan direkt nem látod mit írok? Az, hogy kétszer kis híján nyert, azt kell elismerni. Mert az a teljesítmény több volt, mint hogy az első helyen egy 85 másodperccel gyorsabb autóval beautókázunk a célba, majd utána arrogánsan rázzuk a mutatóujjunkat. Ezért mondhatjuk, hogy abban a két évben Alonso nyújtotta a jobb teljesítményt. "Most akkor győzelemre játsszák a sportot, vagy második helyekért?" Ezt most mire kell érteni, hova kell rakni, vagy mi ez a kérdés? Azt akarod kihozni belőle, hogy tejfelke ügyes fiú, mert ő nyert, Alonso meg nem? Pont ez benne a pláne, hogy annak ellenére, hogy alatta van a jobb autó, annak ellenére kis híján kikapott.

"Jó kocsi+jó pilóta." Vagy k*u.rva jó kocsi+s.z.a.r pilóta, ez is elég a győzelemhez.

2013. dec. 2. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/104 anonim ***** válasza:

nem kéne ebbe belemenni, hogy alonso az istenkirály, vettel meg a szar pilóta. nyilván nem igaz.


Viszont azt is fel kellene ismerni, hogy a világbajnoki címek nem felétlenül állnak kapcsolatban a pilóta tudásával. Hogy egy példát is mondjak, ott van Nigel Mansell. Nos, amilyen szerencsés Vettel, Mansell pont olyan szerencsétlen. Ő csak egyszeres bajnok, mégis, pl futamgyőzelmeket tekintve olyan háromszoros bajnokokat is lepipál, mint Nelson Piquet, Niki Lauda, vagy Jackie Stewart.

2013. dec. 2. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/104 anonim ***** válasza:

azt is érdemes lenne észrevenni, hogy az F1 nem sport. annak tűnik, valójában ez egy show. ezért is hívják száguldó cirkusznak. szerinted miért vásárolhatják be magukat pilóták a csapatokba?

És azt se felejtsük el, hogy itt konstruktőrök is versenyeznek. ki építi a legjobb kocsit. és itt a pilóta is egy "alkatrész". Akkor lenne sport, ha mindenki ugyanazzal a kocsival indulna.


Plusz még egy kis gondolkodnivaló:


Vettel 5x volt esélyes a VB-címre, és ebből négyszer az övé volt a legjobb konstrukció. vagyis 4x nyert a legjobb kocsival, egyszer második lett a második legjobb kocsival. Alonso 5x harcolt a címért. de csak 2x volt övé a legjobb autó. azt a 2 évet be is húzta. viszont amikor elbukta, csak 2012-ben volt övé a 2. legjobb konstrukció. idén és 2010-ben a konstruktőri harmadik kocsival érte el a második helyet! sokak szemében ez nagyobb teljesítmény, mint a legjobb kocsival nyerni.

2013. dec. 2. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/104 A kérdező kommentje:

"A saját érveimet próbálod kifordítani, és belemagyarázni a gondolataidat."


Én ugyanezt gondolom, csak fordítva. Ne haragudj, én belefáradtam, remélem nincs harag. xd

2013. dec. 2. 11:47
 26/104 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj songoku te most vagy troll vagy vagy csak provokálsz esetleg nehéz a felfogásod? Te hadonászol mindenféle hülyeséggel amik csak feltételezések. Az egyetlen tény az hogy ő 2010 óta a világbajnok. Mit nem lehet ezen felfogni? A kedves kérdezőt tudatosan provokálod.



"És attól mert tény, hogy Alonso kétszer is majdnem hogy nyert, attól még nem nyert." És ez most hogy jön ide? "


Úgy jön ide songoku hogy te írtad a kérdezőnek hogy alonso majdnem nyert kétszer, csak így jön ide. Erre a kérdező tök jogosan leírta hogy nem nyert. De a majdnem az nem azt jelenti hogy nyert. Nem tudsz szöveget értelmezni vagy nem tudom, de talán provokálsz.

2013. dec. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/104 A kérdező kommentje:

"nem kéne ebbe belemenni, hogy alonso az istenkirály, vettel meg a szar pilóta. nyilván nem igaz. "


Ezzel egyetértek. Az a felfogás már alapból rossz, hogy valami csak rossz, és valami csak jó. Az igazság kettő közt van, és szerintem a jó felé hajlik, mivel eddig minden összejött neki. Alonso egy piszok jó pilóta, ezt meg el kell ismernem.



Utolsó Válaszoló:


Ne balhézzatok, én nem vitatkozom senkivel, és vele sem. Nem tudtuk egymást meggyőzni, ez van. Igazat adok neked, mert igazad van, egyetértek veled, csak nem így. :)

2013. dec. 2. 11:56
 28/104 anonim ***** válasza:
59%
"És attól mert tény, hogy Alonso kétszer is majdnem hogy nyert, attól még nem nyert. És ez most hogy jön ide?" Igen, ez az a dolog, mikor nem a végeredményt kell nézni, ha valóban értékelni akarjuk a teljesítményeket. Hogy focis példával éljünk, valamelyik csapat tizenegyesekkel győz. De attól még mondhatom, hogy a másik csapatnak 6 nagy helyzete is volt, a labdabirtoklás 80-20 volt a javukra stb... Erre jön a másik csoport, aki korlátoltabb, (általában a másik csapat szurkolói), hogy "hát igen, de nem rúgtak gólt". Végeredménytől függetlenül, be kéne látniuk, hogy a másik csapat jobban játszott, és nem a jobb csapat győzött. De ezt manapság hiába magyarázom. Ma az emberek ellátnak 4 vb címig, meg a mit tudom én milyen rekordokig, ha ügyesen lenyomják a torkukon. Ma az a nagy teljesítmény, ha valaki semmit nem tesz hozzá a győzelemhez. Ma sztár, példakép abból lesz, aki a leghangosabbat fingja a reality showban.
2013. dec. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/104 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudom ki mennyire követi az eseményeket, de ez egy FÉLELMETES animáció!!! http://www.youtube.com/watch?v=gVlumKFeC9c
2013. dec. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/104 anonim válasza:
100%

"Vettel a sors kegyeltje"

Robert Kubica


Valóban igaza van Kubicának, hiszen Vettelnek 2009-ben pont kapóra jött a Red Bull,igaz hogy részben Red Bull autóinak köszönheti 4 címét.

De csak részben.Nagyot tévednek azok akik azt hiszik hogy csak az autó miatt.

Vettel már 2007-ben bebizonyította hogy az egyik legtehtségesebb pilóta a Formula-1 történetében.

Mindenkinek lehet róla véleménye de tudását mindenkinek el kell ismernie, ha tetszik, ha nem!

Sokan mondják hogy nyerjen közepes autóval vb-t, majd aztán elismerik (elképzelhető, hogy nyerne,de az is ,hogy nem),de közepes autóval ma már egy pilóta sem tudna vb-t nyerni (sem Alonso,sem Hamilton)

2014. jan. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!