Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nem fejlődök?

Barbixo kérdése:

Miért nem fejlődök?

Figyelt kérdés

Hetente 3-4 alkalommal futok, és minden egyes nap csinálok száz felülést, negyven fekvőtámaszt és egyéb (főleg) karerősítő gyakorlatokat.

Talán csak az idő miatt, hiszen kb. 6 héttel ezelőtt kezdtem el 'edzeni', de nem mondhatnám hogy fejlődést veszek magamon észre.

Katonának szeretnék majd jelentkezni. Futni 3,2 km-t kellene, viszont egyenlőre csak 1 km megy, hol úgy érzem, meg sem kottyan, hol úgy hogy még ez a táv is nehéz. A felülés nem igazán jelent problémát, abban csak gyorsabbnak kell lennem, viszont kb 20 fekvőtámasz után már nem igazán bírja a karom a terhelést.

Amint láthatjátok én ezt nem azért csinálom, mert csinos akarok lenni, hanem komoly álmaim vannak, ezért is olyan fontos ez a kérdés számomra. 21 éves vagyok [lány], és ezelőtt a hat hét előtt mondhatjuk, semmit sem sportoltam. Kb, 14 hónapom van még, szerintetek képes lehetek annyit fejlődni, hogy mehessek katonának?

És mi lehet az oka annak, hogy semmi fejlődést nem érzek?



2014. ápr. 23. 22:17
1 2
 1/15 anonim válasza:

az oka egyertelmuen az, hogy kituzol magadnak egy celt, pl. futas 1-2 km es megallsz. Sose szabad megallni! ha meg birod menni kell tovabb es ha lefutottal egy km-t akkor utana a cel legyen 2. Ne erdekeljen mennyire vagy faradt, mivel csak a futassal tudod novelni az allokepesseget es a kitartast. Fekvo: Napi 40.. Ha kesz a 40 akkor legyen 80. addig csinald amig ki birod magad nyomni. En is addig csinalom amig nem szenvedek. Es ha az utolso mar nagyon nehezen megy, akkor nyomj bele meg 3at, es igy tovabb. Ha sose csinalsz eggyel tobbet, akkor soha sem leszel azon a szinten amit te elkepzeltel magadnak. A felules melle ajanlom meg a hasprest, mivel azzal nem csak egy-ket izmodat mozgatod meg, es hidd el utana gyorsabban is fig menni.

Szoval erted a lenyeget? Nincs olyan, hogy "Na ma mar lefutottam 2km-t es akkor ennyi." Addig csinald mig ossze nem esel. Ugyan ez a fekvovel is. az ekezetekert bocsi :) es sok sikert, szurkolok!

2014. ápr. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

14 hónap sokmindenre elég. Simán felkészülhetsz, ha valaki olyannal edzel/edz téged aki komolyan ért hozzá. Figyelned kell a kajára, illetve magára az edzésmódra is. Napi 100 felülés butaság, nem változatos. Csinálj lábemeléseket, plankeket mellé az átfogó hatás érdekében. Napi 40 fekvőnek nincs értelme. Pontosabban annak nincs, hogy minden nap terheled a karod, mikor te is írtad, hogy nem bírja. Először legyen meg az erő, aztán mehet a mennyiség. Heti 1 fekvő edzés elég neked, de aznap keményen, 2-3 alkalommal 2x25. Érdemes lehet a Fegyencedzés lépéseit követned ebben a tekintetben.


A futásról: csak akkor javul a teljesítményed, ha hajtod magad. Heti 3x menj ki futni, eleinte lassan, aztán majd érzed mikor mehet gyorsabban egy kicsit. És ne 1 kilómétert fuss! Küzdd el magad 3-ig! Ha belegyalogolsz, ez van. Nem gond, de szokj hozzá a távhoz!


Egyébként húzódzkodásra is készülsz, vagy tudod, hogy a fekvő lesz a jobb?

2014. ápr. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Első: ez az addig csinálom míg megpusztulok technika 1-2 alkalommal helyénvaló, de ha állandó jelleggel így edzel, az többet árt, mint használ. Folyamatosan így edzeni elképesztően sérülésveszélyes!
2014. ápr. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
én így szoktam, nincs vele semmi gondom :D 1. voltam
2014. ápr. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
2.: most hiába próbálsz meg neki edzéstervet írni. Ha nem ismered személyesen a kérdezőt,akkor nem tudod, hogy mire képes a teste. Lehet hogy neked ez vált be, de neki nem biztos, hogy ez lesz a jó. A te tested nem úgy viselkedik mint az övé. Érted? Ezt a megpusztulokos technikát meg azért írtam,mert ha eléred, vagy megpróbálod elérni a határaidat, akkor az a vizsgán már meg se fog kottyanni.
2014. ápr. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem is akartam edzéstervet írni, mint mondtam olyannal beszélje meg, akivel edz, személyesen találkoznak. Csak egy példát hoztam, hogy szerintem a napi 40-nél mindenképpen hasznosabb lenne egy olyan (egyébként nekem nem vált be ez a fajta fekvőzés, pedig én is katonának készülök, csak én már idén vizsgázom).


A határaid átlépésének pedig akkor van értelme, ha a mindenkori határaiddal teszed ezt. Ha én most lenyomnék annyi fekvőt amennyit tudnék, akkor átlépném az eddigi rekordom, szinte biztos. Ellenben legközelebb már nem tudnám, utána meg mégannyira sem. Ha teljesen széthajta az izmokat egy átlagos ember, akkor csak stagnálni fog, az ízületei meg szétmennek. Persze ha neked bevált, akkor oké, szerencsés alkat vagy.

2014. ápr. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :D Először is megosztanám a saját "edzéstervem". Egyedül csinálom, nincs aki edzen, ráadásul még emellett azt is tűrnöm kell, hogy állandóan azt hajtják, hogy belőlem úgysem lesz katona, pedig elhihetitek, nagyon is az akarok lenni, pont ezért kértem itt segítséget, mert reméltem, hogy itt lesznek hozzáértők és a segítségükkel kiküszöbölve a hibáimat,érezhetem a fejlődést.

A gyakorlatokat (pihenőnap nélkül) minden nap végrehajtom.

Fekvőtámasz 40, 20-ról indultam, de szinte 21-nél mindig meg kell állnom, aztán , mikor folytatom, már nehezebb, emiatt többször is abba kell hagynom.

Felülést 60-ról kezdtem, jelenleg 120. 2 perc alatt 40, utána csak lassabban megy. Csak gyorsítanom kellene még.

Futás 1 km. Úgy gondoltam, hogy kb. 2 hónapig futok csak ennyit, időt hagyva a testemnek, hogy hozzászokjon és a 2. hónap után 2 hónapig 2 km, majd a 4.-től 3,2 km. Viszont úgy gondolom, igazatok lehet, jobb ha mindig azt a 3,2 km-t teszem meg, még ha eleinte sokat is kell megállnom.

Húzódzkodást próbálgatom. Jóindulattal max 3 megy, ha nem csinálok előtte pl fekvőtámaszt, ha csinálok, akkor csak 1,5, ami szerintem egy nagy nulla.

Egy másik karerősítő gyakorlat, amikor az ágy szélén megtámaszkodva (lábak nyújtva, fenék a levegőben) 90 fokos szögig hajlítom be a karom, majd kiegyenesítem. 50-ről kezdtem, jelenleg 80-at csinálok ebből.

A következőket pedig tegnap kezdtem el: súlyemelés (5kg) 40/kar. Lábkeresztezés, lábemelés 200-200 (könyöktámasz), női fekvőtámasz 25. Hasprés 300.

Szerintetek jobb lenne az, ha megmaradna a heti 3 futás (mostmár 3,2 km) és egyik nap csak a karra másik nap pedig csak a hasra koncentrálnék? (Persze pl hetente növelve a gyakorlatszámot) Így regenerálódhatnak az izmok és nem minden nap terhelném őket, vagy csinálhatom minden nap?

Ha bármi mást javasolnátok, szívesen meghallgatnám, mert tényleg nagyon fontos ez számomra. Fejlődnöm kell, mert csak így érhetem el az álmaimat..

2014. ápr. 24. 16:17
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha katona akarsz lenni, akkor az is leszel. Így állj hozzá, cáfolj rá mindenki másra! Mivel láthatóan tenni akarsz érte, és időben is jutott eszedbe, teljesen reális a cél.


Ha rám hallgatsz, akkor ezen a szinten nem edzed minden nap egyik izomcsoportot sem. Sok idő kell még neked a regenerálódáshoz, hagyd pihenni a tested. Legtöbbet magasabb szinten is csak a hasat edzik, de azt is csak heti 3-4-szer. Mást max. 2-szer! Neked egyelőre elég a heti 1, később lehet azt az egy napot bontani, aztán mégegy napot bevenni.


Nagyon nehéz így látatlanban bármilyen érdemleges tanácsot adni, hiszen nem látunk, nem tudjuk milyen az alkatod, testtartásod, technikád stb. Ha van rá módod keress egy saját testsúlyos edzéssel foglalkozó edzőt (aktív sportolót!!), vagy kérj meg egy ismerőst aki segít, edz veled, figyel rád.


Ha semmilyen más lehetőség nincs, olvasd el a Fegyencedzés című könyvet figyelmesen, a végét is! Ebben vannak fokozatosan erősítő gyakorlatok -fekvő, guggolás, húzódzkodás, lábemelés, híd és kézállásban végzett fekvő (utóbbi kettő csak kiegészítő)- melyek segítenek, és tényleg hatásosak ha valaki figyelmesen, szigorúan követi az utasításokat, illetve a végében található edzésprogramokat.


A maximális hatás érdekében az étkezésre is figyelned kéne, erről a Sárga kapszula című könyvben olvashatsz bővebben.


Ha van kérdésed írj bátran.

2014. ápr. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

a húzódzkodáz érdekében ajánlom az evezést, mivel az erősíti a hátat, és a húzódzkodáshoz legfőképp a hát kell. és én még mindig azt ajánlom, hogy próbáld ki az én módszerem, hátha neked is bejön.

1. voltam

és ha valami gond van írj. vagy ide is és akkor összedugjuk a fejünket, mert hát vagyunk egy páran és a sok ajánlgatásból, lehet hogy a legtökéletesebbet hozzuk ki belőled :D :D

2014. ápr. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Jaj, de aranyosak vagytok! De tényleg. :D Annyira fokoztátok a kedvem, hogy ma végigfutottam azt a 3 km-t. Egyenlőre még nem 12-15 perc alatt, hanem 20-22 perc alatt, lassabb tempóban, de megállás nélkül. Mikor először olvastam a válaszokat, azt gondoltam magamban, hogy ha a teljes távot futnám le, akkor kb. 1 km menne megállás nélkül, a többi 2-ben főleg csak sétálni tudnék. De olyan jó, hogy mondtátok, hogy a teljes távot kellene inkább futni, mert így rávettem magam, hogy tovább kell mennem. Olyan jó érzés volt, el sem hittem, hogy képes voltam rá. Az egész adott egy új alapot, amelyre építhetek.

Az edzésekkel az a baj, hogy úgy vagyok velük, ha minden nap csinálom, akkor többet fejlődhetek, mintha csak heti egyszer vagy kétszer csinálnám. Biztos hogy nektek van igazatok, mert ezelőtt én sosem foglalkoztam hasonló dolgokkal sem, csak tényleg látni akarom azt hogy fejlődök, ezért hajtom magam.

Edzőt nemigen találok itt, szóval inkább a Fegyencedzés című könyvet fogom tanulmányozni. :)

Az evezés pedig teljes mértékben lehetetlen. :/ Lehet hogy Debrecenben lenne rá lehetőségem, de közben még az ápolói képzésen is teljesítenem kell, nem hiszem, hogy lenne rá idő.

Örülök, hogy feltettem ezt a kérdést és normális válaszokat kaptam rá, mert elhihetitek, ez plusz energia a számomra. Nagyon szépen köszönöm nektek!

2014. ápr. 25. 22:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!