Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kockahas egy hónap alatt?...

Kockahas egy hónap alatt? Vélemények?

Figyelt kérdés

Ma találtam ezt a cikket a neten: [link]


Meg kell osztani Facebook on a kepet, hogy megnézhesd, ezért leírom milyen gyakorlatokat ír:

Naponta: 30 emelt dérd + hasprés

30-30 váltott térdérintés fekve

20 lábemelés

20-20 váltott térdérintés lebegően

30 térdemelés lebegőülésben

20 sarokérintés

1 perc hidratálás

20 "superman" póz


Nem igazán értek hozzá, viszont új évi fogadalmaim közé tartozik hogy a nyáron kicsit formába hozom magam. Úgy gondoltam nyáron minden nap reggelente elmennék futni, miután vissza tértem a futásból elvégezném azokat a gyakorlatokat amiket leírtam, esetleg kiegészítem fekvőtámasszal, utána pedig kézi súlyzóznék.


Mivel mint írtam nem igazán értek hozzá, ezért szeretném kérdezni hogy mi a véleményetek azokról a gyakorlatokról? Tényleg ilyen hatást hozhatnak 1 hónap alatt? Esetleg ha nem 1 hónap alatt, de 2-3 hónap alatt látszódni fog majd az eredmény? Esetleg a gyakorlatok számán kellene majd a későbbiekben növelni?


Még valami: 16 éves vagyok, ezért nem szeretnék még edzőteremben elkezdeni edzeni, ezért gondoltam hogy itthon kezdek valamit magammal, és ezek a gyakorlatok elég szimpatikusnak tűnnek. Edzőterembe később, 18-19 évesen kezdenék majd el járni.


Előre is köszönöm a segítséget, tanácsokat.



2015. jan. 18. 21:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A válasz benne van az urlben: ilyen nincs. A kockahashoz egyrészt ennél nagyobb terhelés kell, hogy meglegyenek az izmok, de főleg olyan alacsony testzsírszázalék, amivel látszanak is. Egyik se egy hónap.
2015. jan. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%
Étrend nélkül mozoghatsz akármit, sok változásra ne számíts. 16 évesen nem akarsz edzőterembe menni, csak 18-19 évesen... aztán miért nem, mennyiben lesz más 2 év múlva bármi is mint most, a halogatás, csak mentegetőzés.
2015. jan. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Azért, mert több helyen olvastam hogy fiatalabb korban tönkre teszi a gerincet, és ismerem is olyat aki 14 évesen kezdett el kő keményen edzeni, mára pedig reggelente alig bír felállni. Tudom, nem minden gyakorlat terheli a gerincet, de jobbnak látom ha itthon először kicsit formába hozom magam, úgymond egy alap izomzatot felveszek, aztán majd később elkezdem az edzőteremben.


Lehet kicsit rosszul fogalmaztam, én nem szeretnék tomény izom lenni pár hónap alatt,csupán egy normálisabb testet, izomzatot akarok.

2015. jan. 18. 21:25
 4/16 anonim ***** válasza:
Az se jó, ha minden nap futsz utána pedig súlyzózol. Egyes izmaidat túledzed így egyes izmokat pedig meg se edzel. Olvass utána ennek a sportnak, olvasd el a Sárga kapszula c. könyvet (ingyen le lehet tölteni).
2015. jan. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ahogy írták, sárga kapszulát olvasd el ha picit meg akarsz világosodni. 16 évesen meg épp az ideje nekiállni kondizni ha jól akarsz kinézni, semmi bajod nem lesz tőle.
2015. jan. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
én csak 15 lábemelést csinálok naponta és már látszik az eredmény. Úgy hogy ez atombiztosan jó. Inkább a fegyencedzést olvasd el.
2015. jan. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A fegyencedzés nem jó, mert az egész arra épül, hogy a testépítést szidja. Természetesen jók a saját testsúlyos gyakorlatok, de ne abból az agymosó könyvből olvassa el. A sárga kapszulában egyik mozgásformát sem gyalázzák, csupán leírják az alapokat, a étkezésről, az edzésről, hogy lehet fejlődni, kiért nem lehet hetente ötször bicepszezni, miért nem lehet vajas kenyérrel jelentős izomzatot építeni stb.
2015. jan. 25. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Szerintem ez hatásos. Ott van a kép fölött, hogy ugyanekkor hangsúlyt kell fektetni a táplálkozásra. Én egyébként elkezdtem a mai nappal. :) Te végül elkezdted?
2015. febr. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Miért olyan sürgős? Mi lesz egy hónap múlva?
2015. febr. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Egy hónap múlva márc.21 lesz. :)
2015. febr. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!