Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nem várok tovább változtatok.1...

Nem várok tovább változtatok.105kg 174cm, cél 80 kg. Edzést hogyan?

Figyelt kérdés
Meguntam a köverséget, szeretnék lefogyi és célom az hogy legyen egy normális formám. Számolom a kalóriákat (1800at adott meg az applikáció a fogyáshoz) minőségibb kajákat eszem 3 hete csinálom eddig lement 3.5kg. Vettem 2db kézi súlyzót, 10kgot leget rápakolni max. 4kg al kezdem fél-1óra edzésekkel heti 3-5 nap mellette bicajozok. Neten nézem súlyzós gyakorlatokat bicepszre, tricepszre, vállra, hátra, ezeket szoktam váltogatni ha nagyon ki van a kezem tartok 1-2 perc pihenőt. Most 6kgal csinálom. Az lenne a konrét kérdésem hogy hogyan is kellene ezeket végrehajtanom? Pl szoktam úgy csinálni hogy 10 kalapács emelés aztán 10 vállból nyomás (állva) aztán megint valami bicepsz gyakorlat aztán már ha nagyon nem bírja a kezem 1-2perc pihi. Jó ez így? Személyi eddzőre nincs pénzem, neten keresgélek stb azokat próbálom allkalmazni.

2019. szept. 8. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A 3 hét alatt -3,5kg szép teljesítmény, folytasd amit elkezdtél, a súlyzós edzés az bonyolult, nézz szét builder.hu-n, vagy ha nem akarsz rá sok figyelmet szentelni, akkor csináld amit eddig, izomcsoportonként csinálj 4 sorozatot pl., és pihenj 2 napot minimum az edzések közt, had regenerálódj.
2019. szept. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sok a felesleg és valszeg nagy a testzsírszázalék is gondolom azért indult meg ilyen gyorsan. 23 éves vagyok az kimaradt.
2019. szept. 8. 20:56
 3/6 anonim ***** válasza:

Heti 1kgmnal ne fogyj többet,be fog lassulni az anyagcsered.


Ez így kb 0. Folyamatosan kell tudni növelni a terhelést és alapgyakorlatok. Kell 100kg súly kétkezes rúd erokeret és fekpad otthonra. Vagy marad a konditerem

2019. szept. 10. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát fokozatosan csökkentsd a kcal-t ahogy fogysz, az aerob edzések meg remélem sokáig mennek, alkalmanként 50-60 perc kellene. És akkor jó lesz, fogyni fogsz tovább.
2019. szept. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Súllyal tömeget növelsz, de legalább izomtömeget. Kezdetnek jó, mert nagyobb motor többet fogyaszt elven alkalmasabb lehetsz testzsír csökkentésre valamivel edzettebben. Ízületekre ügyelni ebben a fázisban, tényleg konzultálj szakemberekkel! Mókás módon ha azonnal fogynál, napi sok séta, több gyümölcs, több sovány hús (de nem kizárólag az!) elég szépen be tud indítani azzal az izomzattal, ami a magasság/tömeg párosoddal saccolható izomzat mellett vélelmezhető.


Ha tömeget növelsz, növelned kellene mindenhol, és használnod is kellene (erősítés). Erről Google bácsival elég konzultálni. Amikor úgy látod, hogy kis Fordból nagy BMW lettél, csak a zsír ne lenne, akkor van értelme elkezdeni kicsit a kardió (tehát lazán aerob alatti) tartományban pörögnöd, nem gondolni erőlködésre, csak a jó robbanékonyságra. Izmot is veszítesz, de ki kell tartanod, amíg nem tényleges az aggodalom a "nagyfogyasztók", tehát az izomzat elvesztése felett. Ha tényleg ott a fordulópont, akkor újra izomtömeg-növelés, aztán igény szerint újra kardió.


Itt jegyezném meg, hogy a bringa inkább csak eleinte lesz a legalkalmasabb kardióra. Jól jöhet egy jobb pulzusmérő eszköz, leginkább a mellkasra szíjazós tizenezer forintos kategória lesz a befutó szerintem. Később inkább atlétika, robbanékonysági gyakorlatok, szálkásítás lesznek a barátaid, ebben a sorrendben. Utóbbi már nulla körüli testzsír mellett, persze csak ha van rá igényed.


Fogyni és erősödni két ellentétes dolog, soha ne akard egyszerre!

2019. szept. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hopp:

"Mókás módon ha azonnal fogynál, napi sok séta, több gyümölcs, több sovány hús (de nem kizárólag az!) elég szépen be tud indítani azzal az izomzattal, ami a magasság/tömeg párosoddal saccolható izomzat mellett vélelmezhető."

helyett:

Mókás módon ha azonnal fogynál, napi sok séta, több gyümölcs, több sovány hús (de nem kizárólag az!) elég szépen be tud indítani azzal az izomzattal, ami a magasság/tömeg párosoddal saccolható.

2019. szept. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!