Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan lenne érdemes felosztan...

Hogyan lenne érdemes felosztanom az edzéseimet?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem el konditerembe járni, 20 éves lány vagyok. Hogyan lenne érdemes edzenem? Például heti 4-szer elég lejárnom? Lábra csak heti egy vagy két napot eddzek? A cardioról sok rosszat hallottam mostanában, iktassam ki teljesen vagy intervallozzak inkább?
2019. szept. 22. 07:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Kezdetben heti 3 teljes testes edzést szoktunk végezni,kisebb súlyokkal,10-12-es ismetlesekkel,hogy szokjak a terhelést az ízületek,imák,csontok. 2-3 hónap után lehet neheziteni,vagy tervet váltani,de a teljes testessel is sokáig lehet fejlődni. Neten jó sok variáció van belőlük. (fitbuilder.hu, testepitek.hu, powerbuilder.hu). Kardio sosem árt,pihenő napokon nyugodtan kardiozz pl. Fél órát heti 2x mondjuk. Jót tesz a keringési rendszernek,tudokapacitasnak, ereknek,stb. Majd ha dietazol,kardiozhatsz többet is,igazából rajtad múlik,de ártani biztos,hogy nem árt. Intetvall is jó, futás,bicikli,ellipszis,amelyikhez épp kedved van.
2019. szept. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
*izmok, nem imák. Sorry, autocorrect
2019. szept. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!