Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az 1.6gramm fehérje/kg javasla...

Az 1.6gramm fehérje/kg javaslat a teljes testsúlyra vetítve érvényves? (Vagy csak a zsírmentes testsúlyra kell számolni? )

Figyelt kérdés

Pl. ha valaki 85 kg -> annak 136 gramm fehérjét ajánlanak (itt 1,6-tal volt szorozva), de ha a zsírmenteset számoljuk, akkor kb. csak 120 gramm fehérje kell / naponta? (Itt 75kg-val számolomtam most)


köszi előre is!


2019. nov. 13. 11:03
 1/6 A kérdező kommentje:
számoltam*
2019. nov. 13. 11:03
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, a zsirmentes testtomegre szamoljuk a makrot.
2019. nov. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ilyen "kis" tömegnel nem kell ezen lovagolni, igazából 120 és 136gramm között olyan kicsi a különbség, elhanyagolható,attól a kis +fehérjétől nem fog elbacódni a diétad, az 64kcal.

Ellenben ha mondjuk 150kg vagy, na ott már erdemes a celsúllyal vagy a "száraz" sullyal szamolni. Hiszen saját sullyal itt mar 480kcal többletben lennél... Az meg mar azért nem elenyésző...

2019. nov. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Bakker én meg itt pánikolok, hogy hogyan vigyek be 135 g fehérjét, erre kiderul, hogy 100nal többet nem is kellene... Azért ezt jobban kihangsulyozhatnak mindenhol, mert nem mindegy szerintem.
2019. nov. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kb 0,8gramm *testsúly fehérje kell egy átlag embernek egy nap. Ezt sporttal/edzéssel ki lehet tolni, 2-2.2re natural,

senkinek nem kell azért 2gramm*testtömeg, mert ez a "szentírás"...

Ki kell tapasztalni.

én pl még lassu tömegelésnél is elvagyok 1.2-1.4*testsúly.

2019. nov. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor van ertelme a 2-2,5 kg-nak ha natur max tomeggel elkezdesz dietazni, es mar 1g szenhidrat alatt vagy. Ott erdemes a kaloriabevitelt fenntartani feherje es zsirbevitel megemelesevel, a szenhidratot meg tovabb csokkenteni.

Egyebkent a 1,5g koruli feherje bevitel szinte barkinek eleg barmihez.

2019. nov. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!