Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Már 1 éve fáj a vállam....

Már 1 éve fáj a vállam. Szerintetek a szteroid injekció hatásos lehet? Van valakinek azzal kapcsolatosan tapasztalata?

Figyelt kérdés
Tavaly ilyenkor edzés utáni napon elkezdtem érezni a vállamat. Nem tulajdonítottam neki különösebb szerepet. Aztán végül annyira elkezdett fájni, hogy hónapokat kihagytam. Miután újra elkezdtem edzeni, jobb volt, de vmikor visszatért a fájdalom. Azóta már többször voltam ortopédusnál, MR-t is csináltak. Nincs szakadás, az AC ízület sérült, de biztosan azt sem lehet kimutatni. Folyamatosan ez megy, hogy hónapokat pihentetem, elkezdem újra használni, aztán megint előjön. Persze sokan azt mondják, pihentessem, na de én már úgy vagyok vele, hogy az semmit sem ér, hisz már 1 éve bajlódok vele. Utoljára októberben voltam az ortopéd orvosomnál, és azt javasolta, hogy ha még januárban is fájni fog, akkor be kéne adni egy gyulladás csökkentő szteroid injekciót. Szerintem mivel olyan kicsi az az ízületi rés, ahol a sérülés van, így már helyre sem tud jönni magától, hisz ha nem is edzek, akkor is súrlódik ha csak felemelem simán a kezem. Már nagyon elegem van ebből az egészből, a laikusok azt mondják, pihentessem, de nincs eredménye.

2019. dec. 10. 08:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A váll érdekes dolog.

Nekem judo miatt fájt. Majd 1 évig kellett pihennie mire rendbe jött. Sokaknak soha nem jön rendbe.


Az injekcióról meg nem te, vagy a Gyakori önjelölt szteroidhuszár gyúrós majmaira hallgass, hanem az orvosra!

2019. dec. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A szteroidos injekciónál ne arra a szteroidra gondoljatok, amit a testépítők nyomnak magukba, az teljesen más:). 1 évig pihentetni? Én azt nem tudom elképzelni, hogy 1 évig ne sportoljak, azért azt kicsit sokallom:) Bár nem tudom, mit értettél pontosan pihentetésen. Na mindegy, csinálom tovább, aztán majd lesz valami, mást nem tudok. Elég bonyolult a dolog, mert csak bizonyos mozdulatok után, általában nyomó mozdulatok után fáj, de akkor sem mindig. Össze-vissza van az egész, már az orvost is totál meghülyítem, mert hiába próbálok, nem tudok pontos meghatározást adni.
2019. dec. 10. 09:33
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

- Tudom, hogy nem a dopping szteroidra gondoltál.

- Igen, nekem 1 év volt. :( Addig nem hogy sportolni, de még öltözni, vagy ...kitörölni is fájt.

- Ha túlerőlteted, műtétet kockáztatsz!

2019. dec. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Jaaa, hogy neked az alapvető dolgok sem mentek, na azért úgy már más a helyzet. Ha ennyire rányomná a bélyegét a mindennapjaimra, akkor persze én se erőltetném, de nekem semmi bajom alaphelyzetben vele. Mint már említettem, tudok vele mindent csinálni, nem fáj. Vmikor kicsit jobban megerőltetem edzésnél, akkor előjön és ez zavaró. Mivel ortopédus és egyben sportorvos mondta, hogy nem lát az MR-en semmi durva dolgot, így nyugodtan edzek vele, csak figyeljek rá. Persze ha nekem is annyira elviselhetetlenül fájna, akkor nem nyüstölném, azért volt az a több hónap kihagyás. Most ha be is durran, pár nap, vagy max 1 hét után megint jónak érzem.


Mondjuk azt nem teljesen értem, hogy te 1 évig alig tudtál öltözni, mert úgy is fájt? Akkor ott valami nagy gond lehetett. Nálam kopásos gyulladásra gyanakszanak, amit hiába pihentetek, sokat nem fog használni. Annyit érek el vele, hogy pihentetem 2-3 hónapig, elmúlik, nem fáj, de utána ha elkezdem használni, visszajön. Ezért idegesítő :( Evidens, hogy ha fáj és úgy érzem, nem bírja a terhelést, akkor nem edzek vele. Na de ha sok idő eltelik és ha úgy érzem, hogy jó? Idegőrlő ez az egész.

2019. dec. 10. 09:53
 5/13 anonim ***** válasza:

Szteroid injekció amit használnak gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító. Mindössze ennyi. Azert nem jó ötlet mivel a kiváltó okot nem szünteti meg. Szerintem nem segít sőt árthat is. Én nem engednem . Mi az hogy sérült az AC ízület ? Milyen sérülés ?


Ha valóban az ízület sérült akkor ez off de én a helyedben egy jó masszorhoz inkább mennek.

2019. dec. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A fájdalomcsillapító hatása pár óra alatt kiürül. A gyulladáscsökkentésre pedig azért lenne szükség, mert magától nem csökken, és ezzel be lehetne indítani a regenerálódásos folyamatot. Tudom, hogy nem szünteti meg az okot, de mivel semmilyen más kezeléstől nem szűnt meg az ok, ezért jobb ötletem jelen pillanatban nincs sajnos. Masszőrön is gondolkodtam már, lehet elmegyek, de annak nem látom sok értelmét, ugyanis nem az izommal van probléma. Félek, ha megnyomkodja, csak rosszabb lesz. Jobban nem igazán tudom leírni, sérült az AC izület. Használatkor súrlódik és begyullad.
2019. dec. 10. 14:53
 7/13 anonim ***** válasza:

Azért mondom mert 90% van a rotator köpeny surlodik a felette lévő csonttal és az szokott begyulladni. Tipikusan előjön a sportolóknal. Ezért kérdezem mi alapján lett megallapitva hogy az AC ízület sérült ? Milyen sérülés ez ? Az izuleti fájdalmat nagyon ritkan okozza maga az ízület.


Ez igaz amit irtal,viszont miért nem csokken a gyulladás mértéke ?

2019. dec. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Elülső vallizomban érzel tű szerű szuro fájdalmat?
2019. dec. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az MR vizsgálat állapította meg. Azt írja: "Az AC ízületben kisfokú degeneratív eltérések vannak. A rotátorköpeny inak folytonossága megtartott. A supraspinatus ínban kisfokú tendinosis igazolható. Igazából elég nehéz megkülönböztetni, hogy AC ízület vagy a rotátor köpeny sérült-e, mert eléggé egy helyen van. Vagyis úgy értem, nehezen tudok megkölönböztetni a kettőt. A vállnál van egy kisebb csontos kinövés (nem tudom máshogy leírni :D) és ott, annak a környéke.
2019. dec. 10. 23:01
 10/13 A kérdező kommentje:
Azt javaslod, hogy menjek el egy gyógymasszőrhöz?
2019. dec. 10. 23:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!