Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Érdemes szumó felhúzásról...

Érdemes szumó felhúzásról átszokni a konvira?

Figyelt kérdés

2019. dec. 15. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:

ha van okod rá...

kényelmesebb? erősebb vagy benne?

2019. dec. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Attol fugg, hogy mi a celod. Illetve a testfelepitestol. Sok versenyzonek a szumo jobban fekszik. Joval rovidebb a mozgastartomany. Altalanos eronlet noveleshez es testepiteshez szerintem nincs ertelme a szumonak. Csak akkor, ha nagyot akarsz maxolni es elonyosebb szamodra a szumo.
2019. dec. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
38%
Altalanos eronlet noveleshez es testepiteshez szerintem nincs ertelme a szumonak. :DD legszívesebben kitiltanálak az oldalról az előző mondatodtért.
2019. dec. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
36%

Miért is? Gondoltam amúgy hogy valaki beleköt. :D

A konvencionális felhúzásnál a pozíció miatt a combhajlító, far izom, alsó hát, valamint a fogáshelyzet miatt a széles hátizom is több munkát végez. Nem beszélve arról, hogy legalább 10-15%-al nagyobb a szükséges mozgástartomány. Azaz végeredményben jóval több munkát végzel vele, nagyobb a terhelés, nagyobb úton vannak feszítve a végrehajtáshoz szükséges főbb izomcsoportok. A combfeszítő szumónál nagyobb hangsúlyt kap, de testépítő edzésben (meg igazából bármilyen edzéstervben) arra vannak külön gyakorlatok. Miért kellene áthelyezni a combfeszítőre a hangsúlyt, hogy ha nem a versenyen húzott egy ismétléses maximum a cél?


Ha versenyről van szó az más. Ott az a lényeg, hogy minél nagyobb súlyt húzz fel. Ideális a szumó felhúzás, rövidebb tartományban, kevesebb hátsó (hátsó comb, far izom, alsó hát, széles hátizom) izommunkával, nagyobb combfeszítő hangsúllyal nagyobb súlyt tudsz húzni. Általános erőnléthez miért kellene erőltetni a szumót? Hogy veregessük a mellünket oldalanként +5-10kg súllyal? Nem az a lényege a testépítésnek (és az általános erőnövelésnek), hogy minél nagyobb mozgástartományban átmozgassuk, feszítsük az izmokat a hipertrófiás terhelés érdekében?


Nem azt mondtam hogy teljesen haszontalan, szerintem nem adtam okot úgymond felháborodásra és vagdalkozásra. Alapjáraton úgy is a testfelépítésed dönti el, hogy melyik az előnyösebb.

2019. dec. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jólvan fater!
2019. dec. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!