Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mikor csinaljam a felhuzast?

Mikor csinaljam a felhuzast?

Figyelt kérdés

Egyenlore láb napon szoktam felhuzni is. Viszont mondtak paran hogy hát napon kellene igazabol.


Kerdésem az lenne, hogy mikor kellene csinalnom felhuzast?

Inkabb hatas vagy inkabb labas napon?

Vagy igazabol mindegy?

Csutortokon szoktam labazni es vasarnap pedig a hátat edzeni.


2019. ápr. 30. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne egy napon, egy tisztességes guggolás session után túl fáradt leszel felhúzáshoz, és vagy nem fogsz tudni mindent beleadni hogy begörbül a hátad.

Én külön napon végzem kiegészítő gyakorlatokkal, és aznap nem is érintem az alsó hátat a felhúzáson kívül.

2019. ápr. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én úgy szoktam, hogy A lábnapon van nehéz deadlift (2-4ism) és könnyű guggolás (8-10ism) B napon meg fordítva.
2019. ápr. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Előző 2 válaszban teljesen jó megoldást találsz. Érdemes egy külön napot rászánni, mikor az alsó hátat nem terheled mással.
2019. ápr. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen, hogy "alsóhát". De még értem is, mire gondoltok akkor is nevetséges. Mintha nem lett volna izomlázatok még felhúzás után. A trapéz felső részétől, a széles hátizom teljes egészén át, a mélyebb hátizmokig mindent megedz. Úgy ahogy van a teljes hátsó láncot. Kivitelezéstől függ, hogy a combhajlító mekkorát virít a gyakorlat kivitelezésében. Ennak kapcsán jön a válasz is. Ha merev lábas (vagy merevebb lábas) illetve ha szumó felhúzást csinálsz, akkor lábnapon mehet. Ha rendes felhúzást csinálsz, vagyis földről elemelést, akkor inkább a hátedzés során végezzd.

Persze ez nem jelenti azt, hogy így kell... Pusztán egy tanács.

Lehet guggolni és felhúzni egy napon, akármilyen formában. Viszont ez annyira megterheli az immun és idegrendszert, hogy ember legyen a talpán aki bírja szuflával és nem kezdi el sérülésveszélynek kitenni magát. Tehát pontosan ezért érdemesebb az összetett erőgyakorlatokat külön napokra tenni, főleg úgy ha hasonló izmokat dolgoztatnak.

2019. máj. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
:D :D
2019. máj. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!