Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyire nagy baj ha lábnapon...

Mennyire nagy baj ha lábnapon a klasszikus guggolast szabadsúllyal kihagyom?

Figyelt kérdés

És helyette az állványos guggolást végzem. Nem tudom jól írtam e, arra gondolok amit ugyanazon a gépen lehet végezni mint az álló vádlizást.

Azt vettem észre, (ami nyilván nem meglepő hogy állványnál több súllyal bírod), hogy a teremben a sima guggolásnál átlagos vagyok a korosztalyomban/velem hasonló erőnlétűekkel, viszont állványnál nagyon brutál súlyokkal tudok guggolni(persze nem Kathi Bélahoz, hanem magamhoz képest). És az állvany valamiért számomra biztonságosabb, jobban lemerek menni talajig, és a hátam se fáj. Szóval azokat kérdezem akik régóta edzenek, min.3 éve, izomépítés céljából helyettesíthető - e a guggolás az állványos verzióval, ha a cél izom tömeg növekedés?

És mondjuk 5 év múlva, felfejlodne a lábam+erőm egy bizonyos szintre, akkor a hagyományos guggolás amit nem csináltam abban az esetben ugye jó sok éve, nem fejlődne semmit? Mivel igaz, hogy nem guggoltam, de többi gyakorlattal erősödik ugye az adott testrész.

Elnézést a bonyolult megfogalmazásert, remélem érthető.



2020. jan. 4. 12:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha fáj a hátad gugolás közbe valamit rosszul csinálsz.


Pl.: Lehet gyenge a derekad és amikor 90 fok alá mész comboddal behajlik a derekad anélkül hogy észre vennéd.


Erre a megoldás, hogy nem mész 90 fok alá és elkezded tudatosan erősíteni a


Fentebb meg aztán főleg nem kéne fájnia.


Persze hogy nagyobb súlyokkal dolgozol abba a géppen. Először is ha ráraksz 100kgot, nem 100kg súlyt fogsz nyomni, a gép kicsit rásegít, szóval ötleted sincs mennyi az annyi.


Pl.: Lábtoló gépen is ha 200kgot raksz fel az nem igazán annyi, mert 45 fokos szögben tolod fel a súlyokat, az inkább 120kg körül felelnek meg. Ezért van az hogy 17 évesen képes voltam úgy használni a gépet, hogy 3 osztálytársam rajta ült, de gugolni nem tudtam 100kg felett egyet sem.


Meg a mozgásod kötött, ami miatt sokkal kevesebb izom is dolgozik a gyakorlatban. (Vagyis kevésbé dolgoznak) Meg belekényszeríted a tested egy természetellenes tartásba, amiből több sérülés jöhet mint a sima gugolásból.


Szóval lényegében veszélyesebb, gyengébb is leszel, viszont az egónak jó, mert sokkal erősebbnek érezheted magad ha a 20kgos tárcsákkal telepakolod....

2020. jan. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Erőkeretnek hívják amire gondolsz. Nem feltetlenul baj. Sokan keretben guggolnak. Jobb mintha teljesen kihagynad. De en inkabb a technikai reszet neznem meg a helyedben. En is +20-30 kg al tobbel tudok guggolni keretben, de ha faj a hatad akkor lehet hogy meg kellene erositeni az also hati szakaszt, vagy a core izmokat. Es ramenni a technikara, hogy szabalyosan csinald. De meg ugy is faj, akkor ne csinald es maradj a keretnel ha ugy nincs fajdalom.
2020. jan. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!