Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A hasi zsírt kizárólag diétáva...

A hasi zsírt kizárólag diétával le lehet adni?

Figyelt kérdés

Most nincs lehetőségem terembe járni a vizsgák meg barátnő miatt viszont a tömegnövelés és karácsonyi időszak alatt feljött rám egy tekintélyes méretű pocak.


Most lecsökkentettem a kalóriabevitelt, az izmok el is kezdtek szépen zsugorodni de a pocak meg sem moccan.


Hozzátenném ülőmunkát végzek, nem tudom ha ez neheziti a fogyást.


Egyébként a hasam nekem ha edzem mindig megnő és amikor abbahagyom az edzést szinte csak izomból fogyok.


2020. jan. 21. 10:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Fehérjehiány? Esetleg túl nagy kalóriadeficit. Esetleg mindkettő?
2020. jan. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok

Mármint hogy azok lehetnek a gondok.

Egyébként le lehet adni a zsírt mozgás nélkül is, csak nehezebb.

2020. jan. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1


Mennyi fehérjét kell bevinni? Tulajdonképpen ugyanannyit mint tömegelés alatt?

2020. jan. 21. 11:09
 4/11 A kérdező kommentje:

Kalóriadeficit....hm.

Azt vettem figyelembe, hogy minimális kalóriaigényem van mivel nem edzem és ülőmunkát végzek. Most nyilván nem végeztem számításokat hogy mennyit viszek be és mennyire van szükségem. Mert például fogalmam nincs, hogy lehet kiszámolni, hogy jelenleg mennyire lenne szükségem.


A reggeli ugyanolyan mint előtte. Az uzsonnát felére csökkentettem, az ebédet harmadával csökkentettem míg a vacsoran csak zöldségsaláta.

2020. jan. 21. 11:12
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Le lehet. 2 g/ttkg fehérje, és minél kevesebb szénhidrát, mindezt kalóriadeficitben. De nem hiszem, hogy nem tudnál pár naponta 30 percet mozogni otthon. Akár kardió, akár kézi vagy saját súlyos edzés.
2020. jan. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#3


Nem tudom mennyit vittél be tömegelés alatt :D ,

de kb 1,4-2g/ttkg úgy ok, mivel van "izomtömeg védő" + laktató hatása, a megfelelő mennyiségnek.


#4


Ebből úgy elsőre úgy látszik, hogy a fehérjebevitelt sikerült "kidobnod" a diétából, és a többit megtartani.


Csinálnék a helyedben egy excel táblás (diagramok jól tudják szemléltetni), hogy az összkalória, és a makro arányok előtte és utána hogyan alakultak.

(Saját tapasztalat, nekem is meglepő volt, hogy a fehérje gazdagnak tartott étrendem esetében a kalóriák 35% alatti része származott fehérjéből .)

2020. jan. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Van egy kb kimutatás hogy a napi tevékenysegek mennyi caloriát igenyelnek.Az ülömunka,gyaloglás,könnyü fizikai stb.

A szervezeted elöször a könnyebben hozzáférhetö raktárakbol merít.Izom,ami feleslegessé vált majd csak azután nyúl a zsirokhoz.Ezért csffadsz össze elsösorban.

Hába viszel be x fehérjét,az bizonyos határokon felül nem ér semmit.Az összkalòria deficit a lényeg,ami fogyáshoz vezet.Ám ha te a drágäbb fehérjevel oldod meg,azzal sincs gond.Csak legyél tisztában vele,hogy keves haszonnal jár.Én inkább kesöbbre,amikor visszatérnek,akkor foglalkoznék feherjével.Igy nulla aktivitás mellett nem gondolom,h 2gr ok fogyasztása érne valamit.Fogyni fogsz,de lasabban ,mintha valmit mozognál is,amivel egetsz..

2020. jan. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7


"A szervezeted elöször a könnyebben hozzáférhetö raktárakbol merít"


Volt kutatás, hogy a zsír egy ideig preferált energiaforrás az izomtömeggel szemben, mint energiaforrás, (sőt 30-60 kalória/testzsírtömeg(kg)/nap deficit alatt a szervezet nem is nyúl az izomtömeghez) majd, (ha nincs súlyzós edzés) ahogy nő a deficit van egy "átesés", amikor szervezet inkább az izmokat bontja, mint a zsírt. (Az ezt vizsgáló kutatásban két csoport közül a nagyobb kalóriadeficittel rendelkezők, kevesebb zsírt, és több izmot adtak le)


"Igy nulla aktivitás mellett nem gondolom,h 2gr ok fogyasztása érne valamit."


Valamiért ér valamit, vagy a laktató hatás, és így a kevesebb kalória, vagy azért mert az emberek, ha nem figyelnek rá akkor diétában a minimumnak számító 0,8-0,9g/ttkg alá mennek, és akkor a szervezetük az esszenciális aminosavak hiánya miatt is bont.

2020. jan. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8#

Kutatásokból van egy szakmány mindig.Pro es kontra.

Az elmélet szerint akkor kigyúrom magam,es semmi mást nem kell tennem,csak tartanom azt a deficitet ami izmot még nem,de zsirt bont.

Ez mind szép csakhogy a szervezet nem így fog müködni a gyakorlatban.

Nem tudod megtartani az a formát,mint amikor abbahagytad az edzest.

Igaz, kíserletezni vele viszont nem bün!Sok sikert hozzá.

2020. jan. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Gyorsan végeztem egy számolást, hogy körülbelbelül mennyire lőttem be jól a kalóriabevitelt:


Online számoló segítségével kiszámítottam, hogy a koromat, magasságomar, súlyomat és heti mozgásmennyiségemet figyelembe véve hány kalóriára van szükségem ahhoz, hogy megőrizzem a súlyomat. Ez úgy 2400 kalória (0 aktivitás mellett). Azért munkáva meg vissza elsétálok (úgy 30 gyors séta összesen de ez nem gondolom sokat oszt vagy szoroz.


Heti negyed kiló leadásához 2200-at kellene bevinnem.

Heti fél kilóhoz 1900-at.


Gyors számolást követően körülbelül ma 1900-at fogok bevinni.


Reggeli: 2 péksütemény + bögre tej = 700 kalória

Később hideg kávé. = 150 kalória

Ebédszünet: Protein shake =. 200 kalória. 25 g fehérje

Ebédszünet.: Mogyoró 30g. = 200 kalória. 10 g fehérje

Munka után: 2 lazac filé. = 400 kalória. 40 g fehérje

Munka után: 100g rizs. =. 130 kalória. 4 g fehérje

Vacsora: Zöldségkeverék nyersen= 120 kalória


Ez összesen 1900 kalória.


Lehet, hogy nem a legideálisabban lettek kiválasztva a kaják, de fogalmam nincs alacsony kalóriabevitel mellett hogy lehetne több fehérjét bevinni.

Max ha csirkemellet eszem magában egész nap.

2020. jan. 21. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!