Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzéshez például guggoláshoz...

Edzéshez például guggoláshoz tényleg nem jó a sportcipő?

Figyelt kérdés
Bokaízület miatt is kérdezem,hogy milyen fajta lábbeli lenne jó?
2020. jan. 22. 00:45
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem tökre nem számít a csuka, nekem edzőcipőm van és tökéletes gugoláshoz is
2020. jan. 22. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én használtam futócipőt, de az nem volt annyira jó. Most kézilabdacipőt használok, valahogy kicsit merevebb a talpa, ezért nekem kényelmesebb.
2020. jan. 22. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó az is, csak jobb a súlyemelő cipő. Az emelt sarka miatt jobb astabilitást ad. De normál cipőben is a sarkaddal ráállsz valamire és ugyanazt a hatást érheted el.
2020. jan. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez függ a használt a súlytól. Legtöbb sportcipő zselés vagy légtalpas, a felsőrészük sztreccses anyag, nyúlik össze vissza, a talpa nagyon hajlékony, szintén nyúlik. Saját testsúllyal guggolgatni tökéletes, ha nyakadba veszel 60-80 kilót még mindig jó lehet, bár ott már okozhat instabilitási problémát. 150-170-es széria guggolásnál már el kell felejteni, vagy guggoló cipő, vagy cipőt le.

Egyéni vélemény, de érdemes mindig levenni. Legtöbb embernek brutál bokadőlése van, amit a magas talpú, nyiki-nyaki sportcipők csak fokoznak. Ha mindenképp cipő, akkor minél keményebb és vékonyabb talpú, kemény felsőrészű, és a sarka akkor is legyen magasabban ha beleállsz a legnagyobb súllyal amivel guggolsz. Nagyon sok cipőt megnéztem, egy jó guggoló cipő nem olcsó, azért hogy heti 1 alkalommal felvegyem fél órára, nem racionális kiadni 45-50 eft-ot. Egy 15 eft-os Asic cipőt vettem edzeni, azért volt olcsóbb a többinél mert nem légtalpas, kemény talpú, a felsőrésze sem nyúlik, masszív műanyag az egész. Guggolni tökéletes, de 140 kilótól felfele leveszem.

2020. jan. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hobbi szinten okés lehet, de sokkal jobb cipő nélkül. Egyszer próbáltam ki így egész véletlenül, aztáb annyira bejött, hogy azóta is zokniban guggolok.
2020. jan. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha komolyan gondolod a sportot, ajánlom Doma Zoltán guggolócipőit. Specifikusan a te méretedre szabja, te tervezheted meg, és kiváló minőség 30 ezerért. Heti rendszerességgel guggolok 160+ kilós szetteket vele, elképesztő a stabilitás amit adnak.
2020. jan. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én ilyen ebay-es 500 forintos vízicipőben guggolok, ha hideg van (egy vékony gumi a talpa, mintha nem is lenne rajtam semmi), nyáron meg mezítláb.

Cipőben olyanokat guggoltam, hogy majdnem összeraktam a térdem... :)

2020. jan. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2020. jan. 22. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!