Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem "működik" normálisan...

Miért nem "működik" normálisan a tricepszem?

Figyelt kérdés

4 éve edzek, de eddig az erőemelés volt a vonalam, most viszont szeretnék átállni kicsit a testépítésre is. Az erőgyakorlatok miatt eddig nem fordítottam nagy hangsúlyt a kar edzésre, és most hogy elkezdtem jobban fókuszálni rá, észrevettem hogy a tricepszem valahogy egyáltalán nincs "jelen". Le van maradva tömegben, és valamiért nemtudom kinyújtani teljesen a karom, tehát alapból is nekem be van hajlítva valamennyire. Ha kinyújtom teljesen, akkor elkezd kicsit fájni a könyököm, illetve az egész tricepszem valahogy kínosan fáj és feszül. Ezek miatt semelyik gyakorlat közben sem tudom megfeszíteni, alig dolgozik végig. Mellesleg azt hozzátenném, hogy egyáltalán nem érzem az izmot, tehát gyakorlat közbe csak annyi történik nálam, hogy ki-ki nyújtom a karomat, majd a végén érzem a könyököm. Lehet az könnyű súly koncentráltan, vagy nehéz súly, a gyakorlat végén mikor már elfáradok csak annyit érzek, hogy nemtudom kinyújtani a karomat, és izomérzet nuku.


Szerintetek mi lehet/mi okozhatja a problémát?


(Elnézést a sok szöveg miatt, próbáltam részletesen leírni a dolgot, hogy nektek is érthető legyen. De mondjátok nyugodtan ha netán +infó kell még vagy valahol zavaros a téma.)



2020. jan. 23. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen biztos, hogy pontosan értem a dolgot, illetve annyira profi sem vagyok testépítésben, szóval kellő szkeptikussággal fogadd, amit írod, aztán majd a többiek kijavítanak.

A nincs kinyújtva rendesen mit takar? Mert ugye létezik olyan, hogy hiperízület, és ezeket nem is szabad teljesen kinyújtani. Ha viszont úgy érted, hogy nem jut el a karod odáig, hogy egy vonalban legyen az alkarod és a felkarod, akkor én arra tippelnék, hogy brutál módon be van merevedve, főleg a bicepszed. Ha a bicepsz nem enged, és nem is volt erőben ellensúlyozva a tricepsszel, akkor be tud szűkülni a mozgás, és nyilván az erőkifejtést, fejlődést is befolyásolhatja. Ilyenkor nincs más megoldás, mint szépen, lassan, fokozatosan nyújtani. Ha a bicepszed lenyúlik, akkor nem fogja annyira húzni a tricepszedet, és fog tudni fejlődni.

Mindenesetre, az ésszerű nyújtás soha nem káros, szóval egy próbát megér, amíg érkezik egy nálam hozzáértőbb.

2020. jan. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Alexa.mehesz insta profilján meg tudod nézni a színeket kikenve. Sokat segít a választásban.
2020. jan. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocs, az előbbi véletlen volt!
2020. jan. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha kinyújtva fáj, lehet izületi gyulladás is.
2020. jan. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

En is csak tippelhetek a priblémát illetöen.

Az1# es is elfogadhatóan vélekedett.

Csak hozzá tennék tippeket,ezt-azt,ami sajät vélemeny,és nincs köbe vésve.

Ha eröemelés volt,akkor feltételezem a guggolás,fekvenyomás,felhuzas volt az alap.És az izomerzet nem volt fontos,hanem a maximális súlyok emelése.

A karok azert vannak lemaradva,mert egy szinten tul kevés a volumen,amit másodlagos terhelesekkel kapnak.

Nem tudom,hogy szüknyomásokat csináltál e.Föként tricepsz de mell,váll is bedolgozik.Esetleg segíthet abban"hogy átállj, könnyebben meglegyen az agy izom kapcsolat a soron következö gyakorlatnál már , ami lehet egy tricepsznyújtás,letolás stb.

A "ne nyújtsd,ne akaszd ki" elvet én nem szeretem.Az izületek pont arra vannak feltalálva,hogy kinyujtsuk teljesen.A súlyemelök is kiakasztják nem keves tárcsával a fejük felett.Egyesek Azt hozzák fel,hogy addig az izom pihen.

Na és?Had pihenjen.Terheld jobban ,csinálj többet,de ne csinálj félmozgäsokat.Aminek az lesz a vege,hogy merevek lesznek az inak izületek ,izmok es már akkor se tudja kinyújtani a karját,ha akarja..

2020. jan. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!