Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kezdőként kalóriadeficitben...

Kezdőként kalóriadeficitben izomépítés?

Figyelt kérdés

Bele akarok vágni a súlyzós edzésbe, hogy végre jó formám legyen. 20 éves lány vagyok, 60 kiló vagyok, 165 centi magas. 52-54 kilósan éreztem jól magam (ruhában), viszont akkor is formátlan voltam. Nyárra feszesebb, izmosabb, karcsúbb szeretnék lenni, nem pedig mint régen, amikor ugyan 52 kiló voltam, de egy löttyedt kis vékony, de zsíros nem is tudom minek néztem ki.


Kalkulátor szerint 1720 kalória kell a súlyom megtartásához, úgy, hogy nem sportolok. Gondolom ezt meg kéne növelnem kb. 2000-2200 kalóriára, ha elkezdem a súlyzós edzést, akkor annyi lesz a súlytartó. Félig-meddig már áttértem egy egészséges életmódra, viszont nehéz nekem ennyi kalóriát bevinnem egészséges ételekből a nagy mennyiségek miatt, ezt ma teszteltem le.


Viszont úgy olvastam, hogy kezdőként kalóriadeficitben is lehet izmot építeni. Tehát ha mondjuk 1700 kalóriát vinnék be egy nap (jó makrókkal), akkor elérhetek augusztusig egy jó formát? Heti 2 teremben edzéssel+4 otthoni edzéssel. Vagy inkább gyűrjem le a több kaját, majdcsak megszokom, és mozogjak többet (kardió), azzal jobb testet tudnék összehozni?



Előre is köszi a válaszokat!


2020. jan. 28. 18:53
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szvsz: kezdjél el 1800 kalóriával edzeni

2 terem és csak 3 otthon hétvégét hagyjad pihenni

Szóval csináld ezt az 1800 kalóriás edzést kb 2 hónapig azután meg meglátod, hogy alakul a dolog. Kell e kalóriát növelned vagy se.

2020. jan. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!