Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Gyors vagy lassú felszívódású...

Gyors vagy lassú felszívódású szénhidrát?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

El szeretnék kezdeni edzeni, mert nagyon vékony vagyok, 168 cm-hez 48 kg. Az álom súlyom 56kg lenne, ezt szeretném elérni, de 60kg-ig szívesen elmegyek.

A gond az, hogy van egy autoimmun betegségem, emiatt sem tudok hízni. Ebből kifolyólag nem tudom a tejtermékeket sem fogyasztani, ezért döntöttem amellett, hogy növényi fehérjét vennék és én kevernék hozzá szénhidrátot.

Ott viszont megakadtam, hogy van gyors és lassú felszívódású szénhidrát is, s nem tudom nekem melyik kellene. Tudnátok ebben segíteni, illetve melyiket ajánlanátok, ami tényleg használ?

Illetve aki nagyon ért hozzá, le tudná azt is írni, hogy a fehérje+szénhidrát kombót naponta hányszor/mikor és mennyit kellene fogyasztani?

Nem lenne muszáj, hogy ezek a plusz kilók mind izom legyenek, egy kis zsír is jöhetne. De már tényleg csontváznak érzem magam. :(



2020. jan. 3. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Edzés után gyors, napközben lassú. De árulnam komplexet is, ha jól tudom.
2020. jan. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szóval. Ami az én véleményen, hogy gyors felszívódású ch-t felesleges fogyasztani szándékosan, bár ezért valszeg meg fognak lincselni. (nem jár akkora előnnyel, mint amennyire 'egészségtelen')


Ahhoz, hogy izmot, illetve tömeget szedj fel, ahhoz (az első pár hónaptól eltekintve) kalória pluszban kell lenned, és ettől függően kell neked kiszámolnod, hogy hány gramm ch ra, illetve fehérjére van szükséges.


Illetve akkor már ugye célszerű terembe is járni, viszont én tényleg nagyon ajánlom, hogy legalább az első hónapot, amíg megtanulod (nagyjából) a gyakorlatok helyes kivitelezését, addig keress egy személyi edzőt. Meg hát őt tudod bombázni folyamatosan a kérdéseiddel, ami sosem hátrány. :)

2020. jan. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Nagyon durva,egy pillanatra azt hittem ezt én írtam ki, tegnap pont ezt nézegettem, hogy milyen növényi fehérjét és szénhidrátot vegyek, ki is akartam írni, ugyanennyi cm és kg vagyok, autoimmun betegségem valószínűleg(ibs/sibo) és laktóz intoleranciám van, ja és nagyon szeretnék már hízni... :/

De amugy szívás mert ahogy előttem is írták több kalóriát kell hizáshoz bevinnünk mindenképp, nálunk az kb 2000 kalória, az meg nagyon sok ételt jelent, és ez megterhelő nagyon főleg úgy h az emésztés alapból nem a legjobb ( bár nemtudom neked pontosan mi a baj), úgyh nemtudom h lehetne..:(

Te lány/ fiú vagy?

2020. jan. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3: Colitises vagyok 23/N. 3 éve mióta kialakult a betegségem azóta van csak tejfehérje intoleranciám is, előtte nem volt. Viszont azóta elég szigorúan kell tartanom, még ha remisszióban vagyok, akkor is.

Emiatt irtó nehezen tudok hízni, hiszen az érintett bélszakasz, ha gyulladt, főleg nem szívódik fel rajta nagyon semmi. Ezért is próbálkozok már mindennel!

#1 és #2: köszönöm a válaszaitokat. Valószínűleg az első alkalommal beszélek egy edzővel, ahogy ajánlottad. Az edzésformákat, mindent ismerek a teremben, jártam régebben. A kaja, annak beosztása és ezek a porok az újak még számomra. De az edző biztosan tudni fogja.

Nagyon köszönöm nektek!

2020. jan. 6. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!