Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az jó vagy nem jó, ha egyszerr...

Az jó vagy nem jó, ha egyszerre nem csak a megszokott 2 hanem akár 4-5 izmot is jól meg edzek egy nap alatt és ezt állandóan 3-4 naponként hónapokon keresztül?

Figyelt kérdés

Szóval a test azalatt a 48 óra alatt fix mennyiségű izmot tud csak felépíteni összesen?

És hogy ha én azt több izomcsoportra edzem meg akkor szétoszlik és összességébe 1-1 izomcsoport lassabban fog fejlődni mintha csak azt az 1-et edzettem volna?


Szóval lassul ettől a növekedés/izomcsoport mert szétoszlik a növekedés többre?

Vagy nyomhatom és mind fog nőni ugyanúgy mint ha csak célzottan azt az 1 izomcsoportot edzeném?

Köszönöm.


2020. jan. 31. 20:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Probald ki. Rovidebb ideig mukodhet. Igazabol nem a regeneracioval van baj egy 2-3 oras sulyzos edzes utan (min. 2-2,5 ora mindent leedzeni 10-12 sorral) hanem a stresszhormonnal. 1-1,5 ora intenziv sulyzozas utan felmegy a kortizol szint, ez negativan hat a regeneraciora (meg masra is). Az, hogy ha normalisan edzel naturban, nem valoszinu hogy egy komplett mell-hat vagy lab-hat utan marad olyan intenzitas, hogylenne barmi ertelme, mar mas dolog. De kozrejatszik ez is.
2020. jan. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyénfüggő.


Van aki csinálja (próbálja) de lényegében elfárad a felére, és "összecsapja/bohóckodik" a végén (jóval kisebb súllyal jóval kevesebb ismétlés, mint amire képes lenne)


Van aki esküszik a teljes testes programokra.


Személy szerint nekem megy mell-hát nap egyszerre, de nem érzem azt, hogy bármi más "beleférne" abba a napba, és másnap pihenőnapnak kell követnie.


De például, amikor próbáltam akkor a mell sem a tricepsz, sem a bicepsz mellett egy napon nekem nem fért meg. a tricepsz/bicepsz egyértelműen "áldozat" volt abban a felosztásban.


Általában a "sok minden/minden egy napon", hacsak nincs a sorrendje forgatva (ami azért korlátozott), azt szokta eredményezni, hogy valamelyik izom "elmarad", mert később, már fáradtan kerül már rá sor.

2020. jan. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!