Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Aki nem tud sokat enni hogy...

Aki nem tud sokat enni hogy tud tömegelni? Tomegnovelot érdemes szedni?

Figyelt kérdés

Mezomorf alkat vagyok ami azt jelenti h 5g/tkg szénhidrátot kellene bevinnem naponta. Azaz mivel 74 kg vagyok ez 350 g ch. Na most kajaval ez esélytelen, napi 3-4 alkalommal eszem es kis adogokkal is jól lakom. Ráadásul a jó ch-kat utálom pl. rizs/barna rizs, bulgur, köles. Zöldséget szeretem de azokban jóval kevesebb van.Feherjebol viszont sokat tudok enni, lévén hús imádó vagyok. Keresgéltem tomegnoveloket de amiket talaltam tele vannak nyomva sima cukorra az meg tudtommal nem jó. Szoval ha nem találok vmit lemondok a tomegnovelesről mert én egyszerűen nem tudok ennyi ch-t bevinni, próbáltam konkrétan szenvedés volt, tomtem magamba a kaját, rosszabb mint a koplalás. És így sem vagyok nadszal szerencsére, 39es kar mellizom se az a lapos hanem van teltsege, combizmom is okés helyel-közzel.

De azert érdekelne mi lehet a megoldás? Alacsony vagy közepe ch-val es sok fehérjével is lehet tomegelni? Vagy van vmi jo kiegészítő?


2020. febr. 4. 01:57
 1/3 MadSeal ***** válasza:
Hát figyelj, gondolom a jelenlegi étrendeddel nem fogysz folyamatosan, szóval a tömegedhez mérten elégségesnek kellene lennie. Most ha a fehérjéd rendben, beraksz egy bónusz étkezést, hogy legyen napi 5, mondjuk egy csomag mogyoró, vagy valami magvas mix is megteszi, már többletben kellene lenned. Ez a minden áron tömegelés meg felesleges, mezomorfként pláne, a profi naturál testépítők alig szednek fel valamit ,,tömegelési,, időszakban, mert nincs rá szükség. Ha meg van minden tápanyag a szervezetednek, akkor izmot fogsz építeni. A kis többlet meg azért hasznos, hogy biztosan ne legyen kevesebb a szükségesnél, mert az már viszont akadályozza a fejlődést. Egy 10-12es testzsírszázalékkal már simán lehet fejlődni. A profi nem naturál testépítők csak azért tömegelnek/szednek fel annyit, hogy ne lehessen megmondani, mennyi is rajtuk az izom. Valójában a kúra szünetelését burkolják ezzel. Persze ha valami versenyzési szándékod van a közeljövőben, akkor igen, meg kellesz szoknod, hogy egy pontos, kimért étrendet követsz, de nem kell egyik napról a masikra megenni a fél tyukólat, ha addig 4 tojás is elég volt reggelire. Folyamatosan finomítgathatod az étrended.
2020. febr. 4. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A testalkat diéta fäszság, tömegelni meg maximum kompetitív testépítőknek kell. Hobbi/amatőr szintem bőven megfelel a lean bulking.
2020. febr. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=u93oh9kC-rU&t=5258s


Meg nem mondom melyik részében hanzik el. Mindenesetre elég jó 3 órás podcast a dietetikus phd-vel.


Lényegében azt mondják hogy teljesen mindegy hogy mi a Ch és zsír aránya, amíg a fehérje és a kalória bevitel stimmel.


Igaz nem testépítésről beszélnek, de egy kicsit arra is rátérnek. Pl.: Hogy van egy sikeres testépítő ismerősük akiknek Keto, lényegében csak fehérjéből és zsírból álló diétát raktak össze mert epilepsziás és így is tökéletes felkészül a versenyekre.


Meg kibeszéltek egy olyan testépítőt aki hozzád hasonlóan (igaz ő tényleges testépíő) nem bírta tisztán bevinni a kalória célját. Mert túl sokat evett mennyiségre és folyamatosan felpuffatnak érezte magát.


(mert lényegében tele volt mindig sz*rral)


így azt ajánlották hogy be lehet "nem tisztán" is vinni a maradékot, azaz ha megeszik pl.: pár csokit és úgy húzza fel magát a kalória céljához és a fehérje az még rendben van.


Nyílván ha 14 hét múlva versenyzel, akkor nem ez az ideális hozzáállás, de mint hobbi kondis nem kötelező tisztán bevinned a kalóriák egy részét, ha amúgy a fehérje rendben van.


Szintén hacsak nem versenyre készülsz a ch és zsír grammra kiszámolt pontos mennyiségekkel sem kell szórakozni.


Amúgy keress rá a neten. Rengetegen vannak így ezzel. Pl.: Greg Doucett IFBB pro testépítő.

2020. febr. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!