Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Csak nekem elég 1g/tskg...

Csak nekem elég 1g/tskg fehérje naponta?

Figyelt kérdés
Nem szoktam sok fehérjét enni, max 80-100gramm/nap. 5 éve csinálom így és mindenbe rendesen fejlődök, múlt héten jött fel a 210kg felhúzás.
2020. febr. 4. 21:05
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Nem mondta senki hogy minden embernek elég ennyi, nekem elég, és igen vannak kivételek, akár mennyire is próbálsz gúnyolódni. Kétlem hogy naturálba akármit is csinálok felhúzok annyit.
2020. febr. 6. 16:38
 12/24 anonim ***** válasza:

#11


Alig viszel be többet, mint a WHO minimum(0,8-0,9g/ttkg) egy nem mozgó ember részére.


A kutatásoknál, amik vizsgálják, hogy "kell-e több fehérje" a kontrollcsoport bevitele 1,4g/ttkg .


De szerinted közeledsz a naturál maxhoz?

2020. febr. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Nem ba*dmeg, nem közeledek 210kilós húzással. Mi ez a kérdés? Ennél izmosabb sokkal nem leszek, szóval közeledek a maxhoz.
2020. febr. 6. 17:55
 14/24 anonim ***** válasza:

#13


"Ennél izmosabb sokkal nem leszek, szóval közeledek a maxhoz."


Ezt a jósod mondta?

Vagy honnan származik az infó?


Mert nagyjából még az elméleti háttér sincs meg ahhoz, hogy valakinek előre meg lehessen mondani, hogy hol a naturál maximuma.


Attól, hogy a teremben nem sok van 210 felett nem jelenti azt, hogy a te naturál maxod " a környéken" lenne.

2020. febr. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
:DDDDDDD
2020. febr. 6. 19:20
 16/24 anonim ***** válasza:

210-es felhuzas 6-10 ismetleses szeriaban kozelit a max fele, nem egy ismetlessel. Nem vagy natur max. kozeleben, eroben biztosan.

De ha ennyire biztos vagy benne, rakhatsz fel kepet a fizikumrol arc nelkul, nincs abban semmi.

Milyen magas vagy? Hany kilo a zsirmentes tomeged?

2020. febr. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Egyebkdnt en is jartam hasonlo cipoben. 180 nagy nehezen feljott 5*, mar edzettem ugy 3-4 eve, 1g koruli feherjevel. 200 volt a maxom, ugy voltam vele oke, ez a natur max, mert ez kva nehez, biztos h nincs benne tartalek. Nem is volt. Utana kezdtem figyelni az etkezesre, fel ev dieta, fel ev tomegeles, 3 honap dieta, fel ev tomegeles, feherjet 2g-on tartottam vegig. Edzestervem konkretan nem is volt, lementem a terembe, ami jol esett. A masodik tomegelesem kozepen mar 180kg 12 ismetles volt a melegito sorozat. 190-tol indultam fel a munkasorozatokkal. Abba a sulyba ami 2 evvel elotte feljott 10 probalkozasbol 5*, 6-7 ismetlessel kenyelmesen ment. Igazabol csak gyenge voltam. De ha beleteszek meg azzal az intenzitassal 5 ev edzest, az a szeria suly 20-30 kiloval fontebb megy. 10 ev alatt 30-40-el is. Csak naturban mikor mar relative eros vagy nem egyik honaprol masikra jon plusz 5-10 kilo egy gyakorlatban, hanem egyik evrol a masikra.

De igazabol teljesen mindegy, mert 5 ev alatt perfekt kajaval sem vagy maxon. Sem eroben, sem fizikumban. Ha tenyleg jo a kaja, talan megkozelited.

2020. febr. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Az a gond kerdezo, hogy a #13-as valaszod alapjan az jon le, hogy meg olyan alap dologgal sem vagy tisztaban, hogy feherje nem az eronoveleshez, hanem az izomepiteshez kell. Lazan lehet erot fejleszteni magas ch alacsony feherjevel,a kis tomegu eroemelok ezt csinaljak sokszor, hogy ne csusszanak ki a sulycsoportbol. Attol meg az izomzatod kozel sincs egy natural maxhoz, hogy a felhuzasod nincs messze tole. Mint irtam 70 kilos gyerekek huznak 170-190 korul, kozben a natural maxuk izomtomegre, igy testulyra minimum 80-90kg kornyeken van sokkal szarazabban, aminek a kozeleben sincsenek, megis erosek.

Az izomzat es az ero kozott nincs egyenes aranyossag, ezt alap tudni. Nagyobb izomzattal viszont nagyobb a potencial az erofejlesztesre, igy ha tobb feherjet vinnel be es izomzatban is fejlodnel az erodet jobban tudnad fejleszteni, ez is azt bizonyitja, hogy kozel sem lehetsz a natural maxhoz, mert boven van meg benned tartalek a 2g/tskg feherjehez passzolo max izomzat erejehez kepest.

2020. febr. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

#18


"Az izomzat es az ero kozott nincs egyenes aranyossag, ezt alap tudni."

Ez így valószínűleg nem igaz, ha az egyént vizsgáljuk két állapot között.

Társadalmi szinten valamennyire igaz, egyéni szinten erősen hamis.


Attól, hogy két ugyanakkora izomtömeggel rendelkező ember közül az egyik 2x akkorát tud emelni, nem jelenthető az ki, hogy a kettő között nincs összefüggés, csak az, hogy alanyok között nem feltétlen az összefüggés.


35-60%-ban magyarázza a méret az erőt ha az egyént vizsgáljuk. Azaz vannak "egyéb tényezők", de függetlenként tekinteni rájuk egyénen belül meredek kijelentés lenne.


[link]

2020. febr. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
#19 En ezert szoktam ugy fogalmazni, hogy az adott embernel nem egyenesen aranyos. Nem arrol van szo, hogy nincs osszefugges, csak hogy nem az izomtomeg novelesevel nincs aranyban az ero novelese ugyan annal a szemelynel.
2020. febr. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!