Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Igy is jo a mell edzesem?

Igy is jo a mell edzesem?

Figyelt kérdés

Egykezes fekvenyomas,tarogatas,ferde pados egykezes fekvenyomas,fekvenyomo gep (chest press) ennyibol all a melledzésem

Tudok fejlodni vele de hianyolom a fekvenyomast ruddal,sajnos nincs edzotarsam es eleg koran tudok csak jarni olyankor kb csak en vagyok a terembe szoval megse tudok kerni senkit hogy segitsen arra gondoltam nyomnek fekve smith geppel-kerettel tudom hogy szabadsulyal jobb lenne de szerintetek?



2020. febr. 8. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen
2020. febr. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező rúddal fekve nyomni. Olyannyira nem, hogy az egykezes verzió még jobb is. Csak a legtöbb kondiban kb 40 kilóig szokott lenni. ami egy idő után kevés lesz. Aztán edzőtárs nélkül esélytelen rárakni egy-egy tárcsát a súlyzókra.

Régen én is úgy gondoltam, hogy ha nem guggolok, felhúzok vagy nem csinálok xy gyakorlatot akkor le fogok maradni illetve sok idő elteltével ha megint nekiveselkedem akkor a béka segge alatt lesz a teljesítményem.. viszont ez nincs így. Nincs kihagyhatatlan gyakorlat!

Ez a melledzés amit írtál tökéletes. Sőt, heti kétszer már bőven sok is.

2020. febr. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%

",sajnos nincs edzotarsam"


Nekem utoljára gimnáziumban volt és ott is inkább jóban voltam másokkal akik használták a sulis konditermet így mindig beálltunk egymáshoz.


Viszont már évek óta nincs edzőtársam, vagyis soha sem volt.


A fekvőpadhoz nem is kell. A lehető legrosszabb esetben, ha nem tudod kinyomni a súly akkor lerakod magadelé.


Csak 2019ben kb 5x leraktam a súlyt magamelé, mert elakadtam és nem tudtam kinyomni. Majd persze segítséget kértem és más segítségével visszaraktuk a súlyt.


Ezt eddig max 100kgmmal játszottam le, de lehet én vagyok extra fogékony az ilyen dologra vagy bárki lazán lerakja 2 mozdulatból bármilyen fájdalom nélkül maga elé súlyt.


Az meg megértem ha valaki erőemel és azt mondja, hogy "Én 160kgmal csaknálom 2-3 ismétlést. Azt hogy rakjam le?"


Sehogy ... de testépítés keretein belül 4x8-12 ismétlés számokkal dolgozva nagyon kevés ember van aki olyan nagy súlyokkal dolgozna hogy az nem lenne megoldható.


Ha meg mégis, akkor gratulálok olyan elit vagy hogy valószínűleg bárki beáll hozzád segíteni.


(Csak mellékese Jay Cutler is ha fekvenyom, amit nem szokott max 100kg körülig megy fel tökéletes formával, lassú mozgással, mert izom építés a célja, nem minél több súly megmozgatása)

2020. febr. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha majd annyi cucc lesz benned, mint Jay Cutlerben, neked se kell erősödnöd és nagy súlyokkal edzened.
2020. febr. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4# ezt most nekem mondod vagy a 3 nak? 😅
2020. febr. 8. 21:08
 6/8 A kérdező kommentje:
3# ertem en amit mondasz de ha erosodni fejlodni akar az ember akkor muszaj a hataraimat feszegetnem 😃 az se egy jo dolog amit irtal hogy amit nem birok kinyomni sulyt majd rajtam marad es megvarom mig majd a pultos csaj oda jon hogy levegyen rolam x kg t 😂
2020. febr. 8. 21:11
 7/8 anonim ***** válasza:
#3: mi az, hogy lerakod a sulyt magad ele? Magad ele biztos nem fogod tudni lerakni. Szerintem hagyd el a testepites kategoriat de nagyon gyorsan.
2020. febr. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7#


Lerakod a csípődra. Felülsz, felállsz és egyenes háttal lerakod.


Könnyedén letudod rakni magad elé fájdalom nélkül, pár határozott mozdulattal, maga a tény hogy el sem tudod képzelni hogyan kell ezt helyesen csinálni mutatja meg hogy te nem vagy valami gyakorlott.


Mondtam, ez nem működik óriási súlyokkal. Én eddig csak 100kgmal csináltam meg maximum, de többel nem is nyomok, de ahogy körbe nézek a konditeremben kb 100 emberből ha 2 nyom ilyen súllyal, vagy ennél nagyobbal akkor sokat mondtam.


Így bátran adok ilyen tanácsot, mert nem veszélyes...

2020. febr. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!