Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy év edzés után ez jó eredmény?

Egy év edzés után ez jó eredmény?

Figyelt kérdés

[link]

17 éves vagyok

65kg-ról indultam és most 80 vagyok

Hogy tudnám még jobban fejleszteni a hasizmomat, hogy nyárra jobban látható legyen?



2020. márc. 20. 19:23
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem puha az én hasam a tiéd tiszta háj nekem az alhasamon van egy kicsi.(kockám is több látszik) Ahogy én állok az a kihúzott hát, te direkt hátra húzod a hátad de normál esetben nem így állnak az emberek. Egyébként meg az egyismétléses maxokat a személyi edzőmmel felkészülve csináltam, a fekvenyomásban meg azért van nagy különbség köztünk(a képen is látszik egyébként, hogy nagyobb mellizommal, vállizommal és karizommal rendelkezek mint te) mert én egy héten 4x edzek abból 3x mindig gyakorlom a fekvenyomást 1 éve, ennyi idő alatt értek el nagyobb eredményeket is a korombeleiek.
2020. márc. 24. 15:54
 22/34 anonim ***** válasza:

Az egész koncepciót nem értem. Ez nem az instagram, nem csajoknak pózolsz, miért játszol a fényviszonyokkal? Állj be normál fényviszonyok közé, és ha összehasonlítást kérsz küldj képet a régebbi formádról is. Ha a feszes és puha test között nem tudsz különbséget tenni, az meg nem az én problémám, a zsírt abból lehet kivenni, ha valahol lógó, puha vagy, én sehol, bár igaz, h telt vagyok, mivel 4000 kcal-t is eszek egy nap. Ne magyarázd már meg, mi a kihúzott hát, amikor előre görnyedsz :D Edzed egyáltalán a kirotátoraid? Mert ha nem akkor úgy van, ahogy én mondom. Én se húzok hátra semmit, beálltam egyenes háttal.


Ha 3x gyakorlod a fekvenyomást az oké de a DL, SQ ugyanolyan jó, arányosan, azokat is többször gyakorlod egy héten? Amúgy mondom, ezek az eredmények rohadt jók, úgy, h fiatal vagy, 1 éve edzel és izomtömegben bőven van hova növekedned.

2020. márc. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

Az megint elég fogalomzavar, hogy azt veszed alapnak, hogy-hogy állnak normál esetben az emberek. Az emberek normál esetben ülőmunkát végeznek, a tv, gép előtt görnyednek egész nap, szóval mindenkinek előre van esve a válla, valamint fel van húzva, a csuklya is fent van, bemerevedve. Pont ez lenne az egyik fontos eleme a konditeremnek, hogy ezt ellensúlyozzuk vele, mert ettől fognak begörbülni idősebb korba, hát, derék, vállfájdalmaik lesznek stb. Ez a normális, ahogy én állok, ha edzed a kirotátoraidat is, valamint nem fektetsz nagyobb hangsúlyt az elülső lánc edzésére, a hátulsóval szemben (mivel hátul erősebbnek kell lenni, csak ugye a klasszikus mell-bicepsz edzők).


De mondom, az egész kérdést nem értem.. itt is jön, h még végül én vagyok elszállva magamtól. Én rohadtul nem tartom magam izmosnak, én büszke vagyok arra, h egy egészséges fizikumot össze tudtam hozni, nincs semmi fájdalmam, pedig elég gyilkos módon edzek. De nem pózolgatok ezzel a fizikummal, mert tudom, h nincs mire. Te meg képet raksz magadról, mintha annyira jó lenne, ez egy átlagos forma, a danabolos is ezért poénkodott veled. Az aggasztó inkább az aránytalanságok és az összeesettség.


Ha személyi edződ van mit akarsz? Tőle meg tudod kérdezni, ha ért hozzá meg is tudja mondani, h milyen étrenddel tudsz tovább szálkásodni, hogy hangsúlyosak legyenek a hasizmaid. Így full funkciótlan a kérdés, mintha csak felvágni akarnál vele, de ezzel a formával nincs mire.

2020. márc. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Tessék találtam képet egy évvel ezelőtti testemről

[link]

2020. márc. 24. 20:27
 25/34 anonim ***** válasza:

Hát, fura. Elég jó fejlődés, mert eléggé a 0-ról indultál, de 65kg-san is elég duci voltál. Egy év alatt nem szedhetsz fel annyi izmot, hogy 15kg-t növekedj és közbe zsírba alig változz.


Amúgy ne vedd magadra. Bocsánat, ha nagyon bunkó és előítéletes voltam, de ez nem neked szól, hanem inkább a jelenségnek magának. Ezen a fórumon, egy kezemen nem tudom megszámolni hány, főleg fiatalnál olvastam, h 1 év edzés után 100 kg+-t kinyomtak, vagy még inkább 100 kg-val szériáztak, és vagy nincs kép, vagy olyan, amiből nem néznéd ki. Én azt gondolom ebből valamennyi tuti kamu, szóval inkább a jelenségnek magának szólt a kifakadásom, és akinek nem inge ne vegye magára, tudod.


Ha tényleg ezek a számaid, és erőemelő fókusszal edzettek az edződdel, akkor viszont tehetséges vagy és gratulálok! Csak mondom, akkor a koncepciót nem értem, h miért a testedről mutattál képet, amikor nem az a lényeg nálatok, akkor miért csak így mellékesen derül ki a lényeg, amire az ember felkapja a fejét, azért tűnt kamunak. Hogyha többször gyakorolod az erőemelő fogásnemeket és tehetséges vagy, akkor elérheted ezt. De ez 17 évesen tényleg jó, Kulcsár Dávid, aki az én tudomásom szerint az egyik legjobb most az országba ebbe a sportba, 662,5-es total-t csinált 19 évesen 83-kgval. Neked ez csak az első éved volt, izomtömegbe csomót gyarapodhatsz, a nagyobb izom, nagyobb erőt is hoz magával, edzhetsz többet, még specializáltabban, kiegészítőkkel, mobilizációval, valamint 2 év alatt férfiasodsz, közelebb leszel a felnőttkori maximális potenciálodhoz is, szóval alapból ebben a korban sok van még az emberbe. Szerintem 2 év alatt erre simán rádobhatsz 150 kg-t. Az csak heti 1,5 kg fejldőés összesen. Szóval ha ez igaz, én a helyedbe elgondolkoznék ezen a sporton, bár szerintem nem milliomosok a profi erőemelők, de neked ehhez tehetséged van, akkor meg úgy vagyok vele, miért ne aknázzam ki? Én még azt is csinálom, amibe tehetségtelen vagyok, lsd. fekvenyomás :D.

2020. márc. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
Én abszolút hobbiból csinálom ezeket az egyismétléses maxokat, nem akarok profi súlyemelő lenni, de azért köszi.
2020. márc. 24. 20:52
 27/34 anonim ***** válasza:
Hát jó, ez a te döntésed, nem véletlen hiszem azt, h kamuzol, mert tényleg jó vagy! Súlyarányosan már versz egy magát az átlagnál kevésbé tehetségesnek mondó felnőtt erőemelő edzőt... Ez is tipikusan a tehetséges liftereknél szokott lenni, h rohadt jó súlyaik vannak, de ahhoz képest nem néznek ki jól, mondjuk ez az edzésük miatt is van + zsír, de ugye ez jelenti a tehetséget. Kulcsár Dávid mondjuk már pöpecül néz ki, de ő 800 kg-s totalon is van, szóval ha megszereznél egy testépítő szemmel is jó izomtömeget, akkor nagyon jó lehetnél, gyakorlással. Csak ezért utálom ezt az oldalt, mert így semmi nem derül ki, mert minden kisebbségi komplexusos ember ide jár kamuzni, és nem tudod ki az igazi, ki nem, csak azt tudod valaki biztos hazudik. És ez annak is rossz, aki hazugnak tűnik, de közbe igazat mond, ez esetben lehetsz ez te, mert nem látod, fedezed fel az értéket magadban, hanem azt hiszed, h ja ez ilyen átlagos. Lehet nem 10/10-es tehetség, de ránézésre legalább 8/10-es tehetség vagy ebben. Ezen az oldalon mindenki 100 kg felett nyom (1 év után), és 17 centi felett van a farka, úgyhogy csak statisztikailag, vagy józan észből tudja az ember, h mindenki nem mondhat igazat.
2020. márc. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Ha jól látom, a tavalyi magyar raw erőemelő ifi ob-n, 15-18 évesek közt 2 ember volt jobb 470-es TOTAL-nál. Egy 114 kg-s srác épphogy, tehát a második legjobb lettél volna súlycsoport függetlenül a korosztályodba. Egy valaki volt kiemelkedő, 575-ös összetettet hozott 82kgval, 18 évesen. De szerintem őt is lenyomhattad volna, ha korábban kezded, nem 1 éves múlttal, mint ez esetben. Szóval aki azt mondja nem komoly szint... hát, oké. Ja, és a 110 kg-s fekvenyomást is 3-an érték el, ők meg is haladták, 130-140 közt nyomtak, de az egyik 93 kg volt. 9-ből 4-en a testsúlyukat se tudták kinyomni (bár nagy része pár kg-val volt lemaradva), 1 épp, h 1 kg-val többet nyomott. Szóval erről is ennyit, h fiatalon ki kell nyomnod a saját testsúlyod, meg azzal szériáznod, meg 1,5-szer annyival szériáznod idősebb korban.
2020. márc. 25. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim válasza:
A tuti tipp: kinyújtott lábbal fekszel, felemeled a lábamat 90°-ba (plafon felé/derékszög),aztán le ezzel még egy kicsit el is fog tünni az a kis lógó rész.
2020. márc. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Utolsó, lehet izmos vagy, de agyból nem jutott sok neked :). Mit hisztizel itt, mik ezek a feldolgozatlan sérelmek amiket ide kiöntesz? Miért azonosítasz azokkal, akik leszólták a te kinézetedet? Nőj már fel légyszíves, attól, hogy edzel és férfiasan nézel ki, nem leszel felnőtt, ha lélekben ilyen gyerek vagy.


Azt hiszem semmilyen szinten nem egyezek azokkal a trollokkal, fikázókkal, akikről beszélsz. Azt gondolom látszik, hogy járok edzeni, de küldhetek én is feszítős képet, sőt küldök is, talán akkor laposabb lesz az arcod, ha én is beállok úgy, mint valami majom ( [link] De nem is ez a lényeg, én teljesen korrektül, hosszan kifejtettem a véleményem, válaszoltam, megmondtam mivel volt problémám. Lehet te ezt nem fogtad fel, az eddigiek alapján ezen nem csodálkozom. Amikor kérte, küldtem is képet, mert mondtam, kb. ugyanígy nézek ki, ezt tartom is. Semmi arcozás nem volt ebbe, ha nem akarok nem küldök és eltűnök, csak beszólok, nem gondolod, hogy azzal, hogy én is "kockázatot vállaltam" és kiraktam az eredményem több vagyok egy egyszerű trollnál?


A kérdezőt meg már nem akartam elemezni, de azt hiszem elég értelmesen leírom, hogy ami számokkal dobálózik, az kb. a korosztályában az erőemelők közt is nagyon jó, ha vannak is jobbak, mindenképp kiemelkedő eredmény, még ott is. Nem azt mondtam, hogy ő kamuzik, hanem elég érdekes, hogy mindenki 20 kg izmot szed fel egy év alatt és 500-as TOTAL-ja van, 100 kg-s nyomással (sőt, ezt már inkább szériába tolják sokan).


Kis érdekesség, amit már nem akartam megemlíteni, elég fura, hogy a kérdezőnek a jobb melle felett az 1 évvel ezelőtti képén még van egy kis anyajegy, ez eltűnt. Viszont a köldökétől balra nem volt anyajegy, de itt lett egy hatalmas.


De biztos én vagyok a h--lye, és senki nem kamuzik, amikor brutális fejlődésekről számol be. Nem, nincsenek olyan kicsinyes emberek, akik ilyet tennének, hogy az egójukat ezzel simogassák, ahogy nem ismerünk olyan kicsinyes embereket se, akik a saját sértettségüket rávetítik egy szituációra, ugye ezt hívják transzferenciának, és elkezdenek egy egy meg nem nyitott harcot vívni, már suttyó módon böfögnek a másiknak és a hiúságuktól nem látva küldözgetik magukról a félmeztelen fotókat. Nem ilyet sose láttunk, vagy legalább is itt biztos nem :). A kérdező anyajegyeinek vándorlására, az egy év alatti 15 kg-s hízására, amiből 20 kg izom, mert láthatóan szálkásodott is, az erőemelőket megszégyenítő számaira és az edzés utáni 200 g fehérjéjére is van ésszerű magyarázat :). De ha nincs is legalább a sértett lelkű kisfiúk kitoporzékolhatják magukat rá :).

2020. ápr. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!