Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy év edzés után ez jó eredmény?

Egy év edzés után ez jó eredmény?

Figyelt kérdés

[link]

17 éves vagyok

65kg-ról indultam és most 80 vagyok

Hogy tudnám még jobban fejleszteni a hasizmomat, hogy nyárra jobban látható legyen?



2020. márc. 20. 19:23
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy épp akkor lett törölve a kommentem, mikor megjelentél és reagáltál rá. Aztán te jössz azzal, hogy ki a sértődött kisfiú?


Mi volt az alapja az egésznek, hogy nem nézed ki a kérdésben lévő formából, hogy 110 kilóval nyom fekve, mert te ennyit nem nyomsz ki, pedig jobban nézel ki?


Menjünk bele részletesebben akkor.


Egyáltalán nem nézel ki jobban, mint a kérdésben szereplő gyerek és forma alapján, ne akard megmomdani, hogy ki mennyivel nyomhat fekve, mert nem lehet. Vannak hatalmas nyomások is olyan fizikumokkal, amikből ki sem néznéd és ez fordítva is igaz. Erre magam is egy jó példa vagyok. Rám azt irtad ugye amelett, hogy retardáltnak állítottál be, hogy izmos vagyok,de ha leírnám most neked, hogy mennyivel nyomok fekve, kiröhögnél, mert egyáltalán nem néznéd ki belőlem a fizikumomat látva. De annyit leírok, hogy már 15 évesen ment a 110 kiló fekve.


Persze, valamilyen szintem összefügg, nyilván nem fog egy 40 kilós gyerek 300 kilóval fekvenyomni raw-ban, de olyan pontosan fizikum alapján közel sem lehet ezt belőni, ahogy te előadtad magad. Egyértelmű volt a frusztrációd emögött a hiszti mögött, amit levágtál a fekvenyomás kapcsán és ahogy hasonlítgatod magad másokkal.

Nem állítottam, hogy troll vagy, a trollokkal nincs különösebb bajom, de az olyan emberekkel, akik a frusztráltságuk miatt másokat próbálnak beletaposni a földbe és lelkileg lehúzni, azokkal annál inkább.

2020. ápr. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

Igen, jelentettema kommentedet, mert trágár és nem a tárgyhoz vágó volt. Semmi sértődés nincs ebben, csak azt gondolom, attól még, hogy az interneten vagyunk egy minimális modort kéne tartani. Nem az a kérdés, hogy én hogy nézek ki, vagy hogy te, én csak azért válaszoltam, mert a kérdező elég érdekes dolgokat írt, nem álltak össze a paraméterek és a sztori, kamunak tűnt és szerettem volna reagálni rá, hogy ha ez épp nem is kamu, biztos, hogy nem egy kamu kérdés van a gyiken, mert tök érdekes, hogy itt mindenki 100 kg-val nyom fekve egy év után, míg erőemelő versenyen is sok fiatal a saját súlyát tudja kb. egyszer kinyomni.


Értem, hogy a skatulyázás azért alakult ki, hogy az embernek ne kelljen sokat gondolkodnia, belerak valakit egy dobozba, hogy ő olyan, mint akik engem a múltban bántottak. De ha megnéznéd a válaszaimat nem vagyok olyan. Igaz, az elején talán túl bunkó voltam, és talán tényleg nem nézek ki jobban, ink. hasonló, de azért ahogy leírtam elég érthető, hogy mennyi furcsaság van, nem? Ha láttam volna a kérdésed, valószínűleg nem válaszolok rá, vagy ha igen, kéne válaszolnom, akkor azt mondom: izmos, férfias vagy - én messze nem nézek ki így. De nyilván bele kell látni, hogy leszóltalak volna, mert más azt tette. Hangsúlyozom még1x a kérdezőnek se a formáját szóltam le, az egy átlagos sportos forma, 17 évesek közt még jónak is számít talán, hanem, hogy benyög olyan számokat, amiket szinte profi szinten készülő amatőr erőemelők csinálnak. Vicces, mert nem is a 110 kg-t kellett volna kiemelnem, az összes szám nagyon erős, sőt arányaiban a nyomása a leggyengébb. Nézd meg a versenyeket, a magyar országos bajnokságon a korosztályában alig vannak akik jobb összetetteket csinálnak, súlyt belevéve a 2. legjobb volt úgy emlékszem, egy kiemelkedő srác mögött. Mindezt egy év edzés után, úgy hogy alig látszik rajta? Magamat csak azért kevertem bele, jobb lett volna ha a versenypéldákkal jövök, mert nem az, hogy nem tudok 110-et kinyomni, de a 2/3-át tudom kb. 1x (jó talán a 2 abból még meglenne) kinyomni. Oké, hogy más fajta edzés, de azért ez csak érdekes, hogy 1,5-szeres erőkülönbség van ott, ahol izomkülönbség nem látszik annyi. Azért hozzám képest 1,5-2x olyan erősek már nagyon komoly hobbi testépítők szoktak lenni, akikhez képest látszik is, hogy sehol se vagyok, a kérdezővel kapcsolatban nem ez van.


Tehát nem forma alapján akartam megmondani, le is írtam, van edzésterv különbség, genetika, technika stb. Az egy év edzés, a 17 éves kor, és a forma együttese, valamint a gyik-en tucatszámra feltűnő, 14 évesen 60kg-val szériázók, 16 évesen 100kg-t nyomók alapján éltem a gyanúperrel.


Erre az anyajegyek változása, amit múltkor a végén már észrevettem, de nem akartam belemenni, valamint, hogy jobban utána néztem a versenyszinten ezt a sportot űző korabeliek hogy teljesítenek, csak megerősített ebben a megérzésemben. Nézd meg ezeket, ha ezek alapján szerinted elhamarkodott döntés volt az addigi információk alapján kételkedni ebben az eredményben, akkor ink. hagyjuk.


Köszi a korrekt választ, a frusztráltságba egyébként igazad lehet, a fekvenyomást nem véletlen emeltem ki, abba nagyon nem fejlődök, és sokszor sokkal rosszabb formák nyomnak súlyarányosan, vagy simán olyat, vagy jobbat, mint én. Valamennyi biztos volt benne, de ne mond, hogy alaptalan amit mondok. Nem azért mondtam, mert valaki jobb, izmosabb nálam, azt elismertem, az értelmetlen, sehova se mutató kérdéseket nem szeretem, ahol valaki összevissza beszél, megkérdőjelezhető számokat mond, és kiderül, csak úgy csuklóból, hogy amúgy mindenkinél erősebb. Nem is én vagyok csak a lényeg, az igazságtalanság zavar valahol, hogy látom mások munkáját is, hogy mennyit raknak bele (mert én nem is raktam bele olyan sokat eddig, szóval ezért se csak én vagyok a kérdés), és akkor 27 évesen a fél életüket az edzőterembe töltve, a másik felét pedig az életmódjuk optimalizálásával, erről szóló könyvek bújásával töltve csinálnak 500 körüli összetetteket, míg egy 17 éves srác gondol egyet, edz egy évet, és már súlyarányosan jobb számokat hoz. Ennek az igazságtalansága frusztrál, szeretem ha azoknak megy jól és azokat kell elismerni akik bele is teszik a munkát, egy év az nem munka, itt 15 éves múltakról beszélünk.


De főként a félrevezetés zavart, hogy nem értem miért jó egy anonim oldalon kamuzni, mert az biztos, hogy jó páran itt kamuznak, amikor ilyen elég kérdéses fejlődéseket osztanak meg. Nem az hihetetlen, hogy valaki 15 évesen 110 kg-t nyom, bár kicsit az, az is annyira jó, hanem az egész a többi adattal, a formával. Egyáltalán ezzel a kérdéssel, megcsinálja azt, ami a legnagyobb erőt hozza, ami a legtöbb szenvedéssel jár, nagyon magas szintre felhozza az alapgyakorlatait, erre az a nagy kérdése, hogy hogyan fejlessze a hasizmát :D Aminek már ilyen számok mellett nagyon fejlettnek kell lennie :D. Ami kb. a 14 éves lányoknaknak vagy gép előtt ülő fiúknak szokott téma lenni, hogy akkor diétázzunk, hasprésezzünk kicsit és tök szexi kockás lesz a hasunk. Szóval ez kb. az első és legkisebb dolog, a has alapból "kockás". És azért a hasizom gyakorlatoknál is vannak nehezebbek, finoman szólva :D.

2020. ápr. 10. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

Ja és lelki lehúzás... én pont azt érzem, hogy az ilyen kérdések azokat húzzák le lelkileg, akiket írtam, akik rendesen dolgoznak, csomó áldozatot hoznak azért, hogy fejlődjenek, erre azt látják, hogy emberek minimális munkával úgy néznek ki, olyan eredményeket hoznak, amit ők talán soha. Lehet jól esik egy ilyen oldalon is, ahol senki se tudja ki vagy, kamuzni, de azért ez nem játék, hogy csak úgy kamuzunk a vakvilágba, mert nem fogja az említett emberek közül az összes ezt megfelelően feldolgozni. Mert amikor konkrétan a sors, az isten igazságtalan azzal, hogy mondjuk nem ad neked jó géneket, abba, amit szeretsz csinálni, felteszed rá az életed és szeretnél fejlődni benne, annál nagyobb kétségbeesés szerintem nincs. Ez kb. olyan, mint, hogy valaki szerető szülőkhöz, jó anyagi körülmények közé születik a másik meg a nyomorba és verik, erőszakolják. Rohadt idegesítő, amikor valaki még fel is vág ezzel, hogy ő neki a sors milyen jó lapokat osztott. Én azokra nézek fel, akiknek rosszakat osztott mégis fel tudtak állni... Egyébként kicsit ide kapcsolódik, hogy ezért is zavart és említettem, hogy akkor legalább miért nem osztott meg egy évvel ezelőtti képet és eredményeket? Mert ha valaki tehetséges, legalább úgy kevésbé frusztráló talán, mert látszik, hogy akkor is jól emelt és ahhoz képest nem fejlődött annyival többet, mint aki keveset emel, mert lehet ő ahonnan indult, onnan sokat fejlődött ugyanúgy. Talán a fejlődés maga igazságosabb, bár aki tehetséges jobban is fejlődik, ott is. És az legalább összemérhetőbb, jobban lehet szakmai ítéletet, véleményt mondani. Most mit lehet erre mondani? Rohadt nagy számok, de szerintem ezt mindenki tudja, viszont kérdés honnan indult, mennyi energiát fordított rá stb.


Elhiszem, hogy 110 kg-val nyomtál fekve 15 évesen, de ezzel kapcsolatban is azért látnod kell, hogy ez a ritkább. Meg nem mindegy mekkora volt a súlyod akkor pld., milyen sportmúltad volt... De 10-ből 6 elég komoly szinten lévő hobbigyúrós ilyen 100-110 kg körül szériázik, az én megfigyelésem szerint. Szóval talán nem reális, ha a gyiken, mindenki ugyanitt van, és kép vagy nincs, vagy ilyen forma (ahogy te írtad a frusztráltakról).

2020. ápr. 10. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyit, hogy azt mondod nem vagyok izmosabb, oké, de formáról kép alapján megint elég nehéz ítéletet mondani. Ha beállok a kérdező képéhez hasonló fényviszonyok közé, én is sokkal izmosabbnak látszódok. Normál fényviszonyok közti formát megint nem lehet összevetni egy kedvezőben szereplővel. Van, hogy félhomályba meg olyan formám van, mintha nem is járnék edzeni, kb. ugyanilyen tónustalan voltam 2-3 éve is. Csak az látszik, hogy vastagabb vagyok kb. Oké, it's my fault, mert én mondtam, hogy jobban nézek ki, inkább azt kellett volna mondani, hogy hasonlóan nézek ki. Csak őszintén kijött belőlem, hogy én ezt a formát nem cserélném el a sajátomra, és ezt tartom most is (= szerintem jobb bőrben vagyok). Elég fura azt olvasni,hogy valaki 4 évvel fiatalabb, mint te, 1 éve edz, utólag látva, úgy a 0-ról indult, most van egy olyan formája amit még mindig nem cserélnél el a sajátodra, de 1,5-szer erősebb :D.
2020. ápr. 10. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!