Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha erőemelő akarok lenni,...

Ha erőemelő akarok lenni, fekvenyomó edzésen megállítsam a rudat pár másodpercre a mellkasomon ahogy versenyszabályok szerint kell? Vagy csináljam úgy, mint mindenki más?

Figyelt kérdés

Szoktam nézni erőemelőktől edzésvideókat,de ők sem állítják meg.

Én már másfél éve úgy edzek,hogy megállítom.Nem értem.Hogy érdemes csinálni?

Úgy kb 10 kilóval kisebb súly megy,ha megállítja az ember



2020. ápr. 7. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kisebb súlyokkal állísd meg azzal is fejlődsz, egyébként mennyivel szoktál szériazni és mennyi bírsz kinyomni 1 ismétlésre?
2020. ápr. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem szériázok.Minden edzésen más súllyal edzek,periodizálva van.

Kb 115kg amit kinyomok,de a fekvenyomásom erősen el van maradva a felhúzástól meg guggolástól.

2020. ápr. 7. 19:23
 3/4 anonim ***** válasza:
91%
Néha érdemes hsaználni. Nincs rá exact szabály. Van aki úgy periodizálja az edzéseit, hogy a verseny előtti 3-4 hetes periódusban állítja csak meg, van aki szinte mindig. Én valahol a kettő között vagyok ,bár nincsenek versenyzési szándékaim. Verseny előtt szerintem mindenképp érdemes ezt is gyakorolni, könnyebb lesz belni a súlyt is. Másrészt meg ki tudja. Szokták mondani, mindenkinek más jön be. ki kell próbálnod, neked mi.
2020. ápr. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Időnként be lehet rakni variációnak a touch and go-t, de érdemesebb a versenygyakorlatot gyakorolni.
2020. ápr. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!