Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Erőemelők között kétféle...

Erőemelők között kétféle étrendet találtam: az egyiknél több (akár 7-8) ezer kcal bemegy naponta (akár palacsinták is és egyéb szemetek), másik meg alig eszik többet, mint egy testépítő (nagyon megfontolva, hogy mit) Melyik igaz?

Figyelt kérdés

2020. márc. 22. 09:50
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Mindkettő súlycsoportokra bontott sportág. Egy szárazon 110kg testépítő evidens hogy többet eszik, mint egy 15% testzsírral 80kg erőemelő. Ez egyén és edzésterv függő. A legtöbb testépítőnek a nyers izomtömege valamivel nagyobb, mint a legtöbb erőemelőnek. Nagyobb izomtömegnek a napi tevékenység során is több kalória kell.

Továbbá nem tudom milyen étrendet néztél, de én pl. hobbi, natural súlyzós edzéshez (közel sem testépítő vagy erőemelő) eszek meg egy intenzív tömegelős időszakban napi 6-6,5e kalóriát. Az a 7-8k kalória sem egy erőemelő versenyzőnek, sem egy verseny testépítőnek nem sok.

2020. márc. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

" A legtöbb testépítőnek a nyers izomtömege valamivel nagyobb, mint a legtöbb erőemelőnek."

Hozzáteszem, hogy közel azonos testsúly mellett. Előző voltam.

2020. márc. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Akkor már csak az a kérdés marad, hogy hogyan tudnak egyes erőemelők nutellás palacsintákat és egyéb junk food-ot maguknak megengedni? Míg mások grammra kiszámolnak mindent, és véletlenül sem esznek szemét kajákat.


Mialatt nem lesznek - egetverően - zsírosak/hájasok. Például (csak ő jut most eszembe) Hafthor Björnsson.

2020. márc. 22. 13:12
 4/8 A kérdező kommentje:

Téged miért pontoztak le? Én 100%-ot adtam és így lettél csak 40 valahány...


A lepontozók miért nem írják ki a saját véleményüket? Nyilván valamiért tették azt amit, de ha ők jobban tudják, írják le.

Pontozással senki nem fogja megtudni az ő álláspontjukat, hogy miért ne lenne jó a te hozzászólásod valamely része.

2020. márc. 22. 13:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Százalékokban gondolkozz és ne mennyiségben. Dinamikusan változik, hogy mikor miből mennyi kell. Testsúly, életmód és cél kérdése.
2020. márc. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is a ~harmadát hulladékból viszem be (mekis kaja, profiterol, somlói, gabonapehely, nutellás rizs, Twix, Snickers, Mars, pizza) annak a 6 ezer kalóriának. Ha meg van mögötte a megfelelő volumenű és intenzitású edzés, nem fogsz nagyon elzsírosodni, meg nem is tart ez annyi ideig, hogy "legyen időd" elhízni. Nem 2-3 hónap alatt szoktak 25-30% tzs-re elhízni az emberek, az azért hosszabb folyamat. Van aki felét sem tudja bevinni és úgy tud nőni, van aki a felétől zsírosodik mint a szemét (ezekben az esetekben az edzéskultúra nincs rendben, intenzitás és erőszint kevés), van aki duplájával szépen óvatosan tud tömegelni. Mint írtuk, egyén függő (testsúly, erőszint, testzsír, célok, edzésterv, életmód). No meg ott a kémia. Túl nagy a szórás két ember között, hogy sablon alá lehessen húzni.

A lepontozással meg ne foglalkozz, ha akar korrigál az illető, ha nem akkor nem.

2020. márc. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Még azt hozzátenném, hogy nagyon sok erősportoló inzulinrezisztens. Beviszik a napi kalóriamennyiséget, de ha évekig, megállás nélkül nyomja a napi 10-12 ezer kalóriát aminek a fele cukor vagy egyéb finomított szénhidrát, ott bizony sportteljesítménytől függetlenül ki fog alakulni az inzulinrezisztencia. Ami zsírosodáshoz, és a sportteljesítmény csökkenéséhez vezet. Ekkor az illető még jobban megemeli a napi bevitelt, és belecsöppen egy ördögi körbe, míg végül azt veszi észre, hogy 180-200kg a mérleg. Ha elkezd diétázni, az erőszint elkezd drasztikusan csökkenni. Onnantól hogy egyszer belekerül, 2-3 szezon kihagyása nélkül nem fog tudni érdemben lefogyni. Azt meg nem fogja bevállalni. Egy testépítőnél ez nincs jelen, mivel ők periodizálják az étrendjüket, és rengeteget kardióznak diéta idején. Nincs idejük tönkretenni az inzulinháztartást. Meg ugye a kémia, nem mindegy hogy mit használnak. Egy testépítő inkább olyan doppingszereket használ, melyeknek az anabolikus hatásuk kifejezetten erős, ez együtt jár az izomtömeg növekedésével, testzsír hatékonyabb csökkentésével. Az erőemelők pedig nem kifejezetten anabolikus cuccokat használnak, nekik nem az izomtömeg a prio, hanem az erő. Így az effektív zsírégető hatás is elmarad.
2020. márc. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ha megközelítőleg harminc százelékát te is junk food-ból viszed (vitted) be, nálad az évek alatt nem alakul(t) ki inzulinrezisztencia?


Vagy arra akartál utalni, hogy egy profi erőemelő nem ilyen kevés, hanem sokkalta nagyobb mennyiséget visz be szemét kajákból (aminek lesz a következménye a rezisztencia)?

2020. márc. 23. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!