Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek mikortol számít...

Szerintetek mikortol számít valaki izmosnak?

Figyelt kérdés

Csak elgondolkodtam a kérdésen egy lánnyal kapcsolatos beszélgetés alapján, hogy "Én izmos vagyok?" "Mit jelent izmosnak lenni?" "Ki izmos?".


Furcsa amikor mások izmosnak hívnak, mert önmgamnak nem vagyok izmos és a velem egy szinten lévő embereket vagy alatta állókra meg azt mondom, hogy "Látszik hogy komolyabban edz, de ez még nem izmos".


Akkor jöttem rá, hogy lehet egy picit felferdült a véleményem ezzel kapcsolatban.


Nektek mit jelet az ha valaki izmos? Ki izmos? Esetleg példánka linkeljetek valamit.


Szerintetek objektíven ki izmos, azaz nem a szemetekben ki, hanem az átlag ember szerint milyen testalkat aza mi már izmos?


(Ne lássatok bele túl sokat, csak egy random kérdés. Ha nem tetszik lépd tovább)



2020. ápr. 23. 12:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg lehet határozni objektíven FFMI (fat free mass index) alapján. Az izmos, akinek átlag fölött van az izomtömege, tehát 20-as FFMI fölött szerintem már az, főleg ha társul mellé egy alacsony testzsírszázalék. Persze tudom, hogy testépítő szemmel ez még simán "semmi", de egy átlag ember izmosnak gondolja ezt már, sőt sokan azt is izmosnak tartják akinek nem nagyobb az izomtömege mint az átlagos, viszont nagyon szálkás és "látszik".
2020. ápr. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A mai társadalomban a lakosság nagy részének ha valakinek 15% vagy az alatti a testzsírja, és a mellkasa nem lapos (van mellizma), az már izmos. Én ezt (senkit sem degradálva) egy jó fizikumú, középiskolás tesi faktoshoz tudnám hasonlítani. Ha számokkal kellene kifejeznem, átlagos 180cm testmagasság mellett, 75kg testsúly, 15% testzsír alatt.

De ahogy te is céloztál rá, nagy mértékben függ a viszonyított közegtől és rétegtől. Az átlagtól az előbbi paraméterekkel is izmosabb vagy, egy fitness-testépítés rajongói körben ha az előbbi testsúlyhoz hozzáadunk 20 kiló nyers izmot, akkor már lehet hogy nem néznek ki, hogy mit keresel itt.

2020. ápr. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Utálom az átlag ember dumát. Akkor ki az átlag ember? Aki nem gyúr? Akkor egy tudományos doktor szerint az is átlag ember aki nem doktor, szóval az összes testépítő szinte. Vagy a milliárdos szerint átlag ember aki nem milliárdos, megint szinte minden testépítő. Na de most, hogy ezt kieresztettem magamból a kérdésre is válaszolok. Aki nem gyúr nekik a kevesebb izom is elég feltűnő. Egy nem gyúrós nő szerint Cristiano nagyon izmos. Egy testépítő szerint pálcika. Embere válogatja, de az biztos, hogy a legtöbb nőnek nem kell annyi izom mint sokan hiszik.
2020. ápr. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
#3 Valóban elég degradálónak tűnhet az "átlag ember" megfogalmazás, de az adott témával kapcsolatban evidens módon értelmezhető. Ha a vizsgálati szempont az izomtömeg, evidens hogy az átlag ember ebben a kontextusban az, aki nem végez súlyzós edzést, nem mozog olyan körökben ahol a tagok nagy számban végeznek súlyzós edzést, az érdeklődési körébe nem tartozik a súlyzós edzés, erősportok, emberi fizikum. De ez bármilyen, szűkebb réteg által gyakorolt szokás, végzett tevékenység esetén elmondható. Ez a kontextus lényege.
2020. ápr. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

1 tárcsás (60kg) military press

2 tárcsás (100kg) fekvenyomás

3 tárcsás (140kg) guggolás

4 tárcsás (180kg) felhúzás.

Ha ezek megvannak, elmondhatod hogy edzel és nem vagy kezdő.

2020. ápr. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
#5 Egy ismétléses maxok, vagy széria súlyok?
2020. ápr. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

5#


Ezzel az a baj, hogy ez leginkább csak az erőt tükrözik. Meg amikor egy random ember rádnéz az utcán nem azt mondja mondani,hogy "Ő kezdő kondi, ő középhaladó, ő haladó, ő elit" stb...


Hanem, hogy "Wow nagyon menőn látszik a vállán a domborulat", meg ilyen hozzá nem értő módon.


Meg ezek a számok attól is függnek, hogy hogyan és mennyi ideje csinál egy adott gyakorlatot.


Pl.: Kb 1 éve 60kgmal csináltam a millitary presst 4x8ban.


De abba hagytam mert váltottam edzéstervet azóta 2x és még nem tértem vissza hozzá, de ha folytattam volna, akkor valószínűleg már 70kgmal csinálnál 4x8ban.


Viszont így hogy egyátalán nem csináltam már a 60 sem tudom hogy menne.


Stb....


Szerintem maga a számok semmit mondóak.

2020. ápr. 23. 15:45
 8/13 anonim ***** válasza:

Nőként írom, nekem az számít izmosnak aki edzeget valamit, nem feltétlen látszik meg rajta kockákban pl, vagy bicepszben, de mégsem puhány, aputestű, ha meg még hasas is, na az nekem abszolút férfiatlan.

De ugyanerre a véleményemre egy pasi azt mondaná, hogy az férfiszemmel egyáltalán nem izmos.

2020. ápr. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
12:57 igen, de mondjuk egy doktor nem átlagemberezik le mindenkit ha tudományos téma a lényeg. Nekem van matematikus doktor ismerősöm mégsem átlagemberezik le mindenkit aki nem olyan okos mint ő. Ezzel szemben a proli testépítőnek mindenki átlagember aki nem gyúr. A gyúrósok ireálisan nagyra tartják magukat ahhoz képest amit érnek. De tudom, hogy sokszor az átlagember nem lealacsonyító csak azokra gondol aki nem gyúr, viszont akkor sem jó olvasni sajnos ha nem is bántó a szándéka a kérdezőnek.
2020. ápr. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A doktor nem átlag embert ír/mond, hanem laikust. Az adott jelentésében ugyan az, mint az átlag ember. Engem spec. nem zavar ilyen szinten mint téged :D viszont azzal a résszel is egyet értek, hogy sokan azért mert van rajta a nem edzőhöz képest 20-25kg+ izom, indokolatlanul valami félistennek képzelik magukat.
2020. ápr. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!