Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegnövelésnél csak a kalória...

Tömegnövelésnél csak a kalóriaplusz ami számít?

Figyelt kérdés

71kg, 21 éves, nehezen hízó fiú vagyok, a mostani étrendem így néz ki:

-3.300kcal

-418g szénhidrát

-111g zsír

-167g fehérje


Az lenne a kérdésem, hogy a napi ch/zsír bevitel mindegy, hogy milyen kajából történik? Például pékáruk (nem cukros), pogácsák is megfelelnek, mondjuk a napi ch 30%-át fedezni?

Tudom, hogy a fehér lisztes termékek nem egészségesek, de ha ettől eltekintünk, akkor beleférnek tömegnövelő étrendbe?


2020. ápr. 25. 11:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Lényegében bármi lehet, de azért legyen némi zöldség, gyümölcs! Szerintem ennyi kalóriával leginkább zsírt fogsz felszedni.
2020. ápr. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Eddig még nem sok, 45 napja csinálom, még nem hozta a célt, úgyhogy lehet módosítanom kell.


A célom heti +0.5kg, talán ez még reális lehet, és nem lesz túlzott zsírosodás szerintem.


Igazából nem szokott minden nap kijönni pontosra, egyik nap +10%-al túl tolom az étrendet, néha pedig kevesebbre jön ki. De gondolom hobbi szinten nem az számít, hogy minden nap grammra pontosan meglegyen, hanem hogy általánosságban elérjem.

2020. ápr. 25. 11:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Tapasztalat és a biológia szerint nem mindegy, más hormonális folyamatok játszódnak le egy egyszerű cukrokból álló étkezésnél, mint magasabb zsírtartalmúnál. Nem mindegy a hízásnál, hogy milyen arányban hízol zsírban és izomban. Se hízásnál, se fogyásnál nem mindegy.
2020. ápr. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen azt tudom, hogy a cukor nem jó. Viszont amire én gondolok az pl. egy sajtos pogácsa, amit étketzések közt könnyü betolni, és 310kcal, 15g zsír, 6g fehérje, 30g szénhidrát, amiből csak 2 gramm cukor, ami meg nem sok.


Ilyesmire gondoltam, nem fánkra csokis dolgokra.

2020. ápr. 25. 13:45
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha fehérlisztből van az a pogácsa, akkor az 30g cukor
2020. ápr. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem ajánlom hogy heti 0.5 kilót pakolj magadra, kivéve ha nemrég kezdted az edzést, akkor viszont nyugodtan csináld így tovább. Makrók jónak tűnnek. Teljesen mindegy hogy a szénhidrátot cukorból vagy rizsből viszed be, persze egészségi okoból nem mindegy, de a tested nem azt fogja meghatározni hogy mit eszel, hanem hogy mennyit.
2020. ápr. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

"Teljesen mindegy hogy a szénhidrátot cukorból vagy rizsből viszed be"


A a zsír az zsír, nem szénhidrát.

2020. ápr. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!