Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A push-pull-leg vagy az...

A push-pull-leg vagy az alsótest-felsőtest bontás a hatásosabb?

Figyelt kérdés

2020. máj. 5. 14:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Első kettő lábra érvényes a másik kettő meg eltér az elsőktől. Alsó-test meg felső-test az meg elég érdekes megfogalmazás.

Ha nyomó meg toló gyakorlatot végzel lábon (első azt jelenti), hatásos

Ha külön edzed a lábat és a testet az meg mind1 mert rajtad áll. Ha hatékony akarsz lenni nagy izomcsoportokat külön edzed, és egy vagy kettő kisebb izomcsoportot edzel mellé.

2020. máj. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Régen mindenki osztottan edzett, heti 1x egy izomcsoportot, aztán jött a teljes test edzés, most meg ez a push pull leg a divat
2020. máj. 5. 15:34
 3/11 anonim ***** válasza:
Azért divat mert a legjobb, legkényelmesebb felosztás ;) És nincs olyan hogy hatásosabb felosztás.
2020. máj. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mindegyik jo, ha jol vannak osszerakva a gyakorlatok.
2020. máj. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 MadSeal ***** válasza:
Csinálhatod a 2t egyszerre is. Mondjuk push-pull-leg szünet felsőtest-alsótest szünet.
2020. máj. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 SZücsöm ***** válasza:
87%
Nem tudom hogy mi a "divat" de én jelenleg is teljes testes edzést végzek.
2020. máj. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#5

Hát nem tudom, de nálam egy ilyen heti 5-6 napos pushpullleg felosztás csak túledzést okozna. Mire jó ez a nagy gyakoriság? Ha elég keményen edzel, heti 3-4 súlyzós edzésnél nem tolerál többet a szervezet.

2020. máj. 5. 17:43
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#7 5+ napokat inkabb a haladok csinaljak, ok mar jol ki tudjak mar alakitani a sajat kis rendszeruket. De kezdok is gyakran beleesnek ebbe a (szamukra) hibaba.

En PPL-ben eddig 3 vagy 6 napos felosztasokat lattam. Viszont vannak, akik 5 napban toljak, paran kiveszik pl. az egyik labnapot, es betesznek egy felhuzast a pullhoz.

En az upper-lower felbontasra eskuszom. Pont annyira eleg, hogy heti ketszer tudjak mindent megedzeni alapgyakorlatokkal, 1-1 izolacios gyakot is be tudok tenni. Egyik napon nagy sulyokkal, kevesebb ismetlesszammal (1-5) csinalom, masik nap kisebb sulyokkal es tobb ismetlessel (8-12). :) Nalam ez a modszer jobban bevalt, pihenonapok is jol el vannak osztva. A 3 napos PPLt kevesnek ereztem, 5 nap pedig tul sok lett volna.

Es ott van meg a teljes testes edzes is, bar gondolom az nem opcio.

Probalgatni kell, ugyis latni fogod, hogy mi mukodik NALAD jobban. Ezert sincs nagyon olyan, hogy ez vagy az hatasosabb.

2020. máj. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem a PPL jött be, nem annyira a fejlődés hanem elfáradás szempontjából. Egy alkalommal nem tudok szabályosan leedzeni mindent "felül".
2020. máj. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is könnyű túledzeni magad egy PPT-vel. Heti kettő az 6 nap edzés... Az rengeteg. Még úgy is, hogy ha alig csinálsz egy-egy nap gyakorlatokat. Egyszerűen nincs regenerációra elég idő fordítva.

Ezért gondolom, hogy a másik felosztás, a maga heti 4 edzésével sokkal ideálisabb. Ha viszont mindenképp 6* megy valaki edzeni, akkor inkább a PPT.

2020. máj. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!