Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Most akkor heti hányszor kell...

Most akkor heti hányszor kell edzeni, hány gyakorlattal az izomcsoportokat?

Figyelt kérdés

Nézelődtem itt, meg máshol is, és annyifélét írnak, hogy kezdőként lehetetlen kiigazodni rajta.


Full body edzést szeretnék heti 3x végezni, főként szabad súlyos (egykezes, kétkezes súlyzó) használatával.


Egy edzés alkalmával bicepszre, tricepsz, vállra elég lehet 1 gyakorlat? Lábra legalább 2-t gondoltam, mert az fejlődik talán a legnehezebben.


2020. máj. 11. 17:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Mindenki mast fog mondani.


Az osszetett gyakorlatokat erdemes eroltetni, mivel tobb izmot dolgoztatsz meg veluk. Labra pedig egyszerre eleg lenne csak a guggolas, masik napra pedig pl. a felhuzas. Izolalni egyelore felesleges, esetleg szuperszettben valamelyik osszetettel (pl kar fole nyomas-oldalemeles) vegezheted.

2020. máj. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Akkor a guggolás+felhúzás egy napra fölösleges? Eddig úgy csináltam pedig :D


Illetve még külön vádlira is.

2020. máj. 11. 17:55
 3/8 A kérdező kommentje:

És persze köszi a választ!


Esetleg erre a tervre: [link]

tudnál vetni egy pillantást, hogy jó lehet-e szerinted? (vagy esetleg ha más is válaszol azt is megköszönöm!) :)

2020. máj. 11. 17:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez szerintem nem a legjobb amit linkeltél. Csinálj push pull leget inkább, hosszútávon jobb lesz mint a full body. Itt egy nagyon jó edzésterv: [link]
2020. máj. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindenki mást fog mondani ezért én csak azt mondom amit ajánlok.

Alapgyakorlatok:

Minden nap guggolás

Hétfő péntek fekvenyomás

Hétfő péntek evezés

Szerdán fekvenyomás helyett fej fölé nyomás van, evezés helyett felhúzása


Ezekből az alapgyakorlatokból 3 sorozat, edzésről edzésre növeld a súlyt. Ezek mellé még végezz összesen 2-3 kiegészítő gyakorlatot, mint pl. bicepsz, tárogatás, hasazás stb.


Remélem segítettem

2020. máj. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#2 szvsz csak nem jo otlet, ha mindkettoben akarsz fejlodni. Ki akarna egy guggolas pr utan meg felhuzni is? :D (Persze, ha nem ez a cel, akkor ne vedd figyelembe az okoskodasomat)

Azt viszont neked kell kitapasztalnod, hogy melyik edzesterv valik be.

2020. máj. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! :)


Oké, hogy nekem kell kitapasztalni, csak nehéz kiválasztani, hogy melyikbe vágjak bele :D


#5: minden nap guggolás szerintem sok lenne nekem, de a többi gyakorlatot amit írtál beleépítem a tervbe, köszi!

2020. máj. 12. 23:01
 8/8 anonim ***** válasza:

A minden nap guggolást úgy értettem, hogy hétfőn szerdán és pénteken is guggolsz.

Nyilván nem úgy, hogy hétfőtől vasárnapig minden egyes nap :)

De persze van akinek a 3 is sok, ez esetben elég lehet a 2

2020. máj. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!