Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen guggolás variációkat...

Milyen guggolás variációkat csináljak ha nagyon előredőlök guggolásnál? Nagy súlynál volt hogy előrebuktam.

Figyelt kérdés

2020. máj. 29. 01:26
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

-High bar guggolás normál terpeszben

-High bar guggolás szűk terpeszben

-High bar guggolás széles terpeszben

-Low bar guggolás szűk terpeszben

-High bar guggolás megállítva normál terpeszben

-High bar guggolás megállítva, széles terpeszben

-High bar guggolás megállítva, szűk terpeszben

-High bar guggolás 2x indítva szűk terpeszben

-High bar guggolás 2x indítva normál terpeszben

-High bar guggolás 2x indítva széles terpeszben

-High bar guggolás felfelé megállítva

-Low bar guggolás felfelé megállítva

-Vízszintre zsámolyra guggolás széles terpeszben

-Mély zsámolyra guggolás széles terpeszben

-Habszivacsos zsámolyra guggolás széles terpeszben

-Pin guggolás normál terpeszben

-Pin guggolás széles terpeszben



Ezek közül kéne valamit választani

2020. máj. 29. 11:47
 12/27 A kérdező kommentje:

“ Vegyél vissza a súlyból, eddz hátizomra is (felhúzás), figyelj oda, hogy ne essen szét a technika.”


Ha előredőlök, annak pont az az oka, hogy hátdomináns a guggolásom. A combomról átveszi a terhelést az alsóhát, ezért dőlök előre. Régen azt hittem én is, hogy a hátam gyenge, ezért elkezdtem ezerrel jóreggeltezni, de rá kellett jönnöm hogy hülyeséget csinálok

2020. máj. 29. 11:49
 13/27 anonim ***** válasza:

Ha nem tudsz egy megfelelő módon guggolni, amit elvileg ki tudsz vitelezni, annak gyengeség lesz az oka, ergo sok a súly.

Bevallom, avval mondasz valamit, hogy a hátadnak az nehezebb, de a terhelést nem tudja átvenni, mivel egész egyszerűen az alsó-háti izmai nem hidalják át sem a térdet, sem a csípőt, így nem tudnak terhelést átvenni, így valószínűleg az van, amit említettem, az előredőléssel egy jobb helyzetet biztosít a tested a farizomnak. A medence előredőlés nyújt egyet az izmokon a csípődnél, hogy könnyebben dolgozzanak, illetve a súlypontodat viszed előre, ami a térdnyújtást is könnyíti. Gondolj csak a lábtoló gépre, ott is hasonló helyzetben dolgozik a láb, mint egy extrémen előredőlt törzs+medence esetén guggolásnál.


De nem folytatom tovább az elemzését, nagy valószínűséggel (nem 100%) a súly sok, vagy le kell építened ezt a mozgásmintát gyakorlással, kisebb súlyról elindulva.

2020. máj. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Hogy lehet sok a súly ha maxolni akarok? Az a cél hogy minél többel menjen. Nagy súlynál mindenhogy előjön az előredőlés
2020. máj. 29. 13:07
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kétkezes bicepszhajlítással maxolnak (ritka és nem szokás), akkor azt falnál, szabályosan teszik, nem keljfeljancsiban lendületből, ahogyan látni néha embereket a teljes munkasorozat alatt dolgozni.

Amivel nem tudod szabályosan végrehajtani, az nem az igazi maxod, ha előredőlsz a guggolásaidnál már a munkasorozatoknál, akkor azzal egy "előredőlős maxra edzettél rá", ha pattogtatod a mellkasodon a súlyt fekvenyomás közben, az is egy könnyítés, ha a felhúzást egy hirtelen rántással indítod, az is szabálytalan, és ha azt a kérdést írtad volna ki, hogy miért rúgod ki magadat lábbal a fejfőlé nyomásnál, arra is ugyanaz a válasz. A tested okos, megtalálja ösztönösen a pozíciót, amivel könnyebb a gyakorlat, hisz feladatorientált, "meg kell csinálni", és kész. De döntésed, hogy visszaveszel kicsit a súlyból, és leépíted ezt a neked nem tetsző előredőlést, és mindig csak addig mész fel, ameddig jó mintával hajtod végre, vagy ha nincs kedved visszavenni, mert demotiváló vagy büdös, azt is teljes mértékben megértem, de akkor meg ne érdekeljen, hogy a végrehajtás nem megfelelő. A váltás nem biztos, hogy jó ötlet, ha csak tényleg nem találsz egy gyakorlatot, amiben nem tud a tested könnyítési lehetőséget találni, ez a komplex gyakorlatoknál ritka.

2020. máj. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Több erőemelő oldalon (Pl.EliteFTS, Westside Barbell, Precision Powerlifting Systems) azt olvastam, hogy ha van egy gyengeségem, akkor találni kell egy gyakorlatvariációt, ami kimondottan a gyenge pontjaimat terheli és ebben a variációban kell megerősödnöm.

Azt már megfigyeltem, hogy guggolásnál ez az előredőlés a probléma, mert volt is már, hogy új 5RM-et akartam guggolni, de előrebuktam és a keret fogott meg.

És egy instagramm posztból azt is megtudtam, hogy ez az előredőlés a csípő és a comb gyengesége miatt lehet.

Szóval olyan variációt kell választanom, ami ezeket terheli.

2020. máj. 29. 14:17
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó, de minek jössz ide, hogyha ilyen képzett vagy instagram posztokból? Azt már nem találtad meg, hogy mire válts? Ugyanis ebből nem derül ki, hogy pontosan melyik izmok gyengék. De sebaj, csináld ahogy jónak látod, nem fogok regényeket írni nem érdekel válts akkor.
2020. máj. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

elolvastam kétszer is, és még mindig nem értem


ez kb. olyan, mintha azzal jönnél, hogy nem tudod kinyomni fekve a 150et, úgyhogy ajánljunk olyan technikát, amivel majd kinyomod.


arra nem gondoltál, hogy elérted a genetikai határaidat, és nem kéne akkora súllyal bohóckodni, amit nem bírsz el?

annál nagyobb hülyeség egyébként nem létezik, mint maxot guggolni. totálisan felesleges. tolószékbe akarsz kerülni?

2020. máj. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Még csak 175 kg a maxom, ez még nem lehet a genetikai határom. Szeretnék egy 250-et legalább.


Az erőemelésnek nem a maxolás a lényege?

2020. máj. 29. 15:03
 20/27 anonim ***** válasza:

naturál vagy? akkor tapsolj magadnak, mert nagyon kevés ember tud naturál 175be guggolni


szteroid? akkor ideje elfogadni, hogy az erőemelés nem a te sportod.

2020. máj. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!