Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen guggolás variációkat...

Milyen guggolás variációkat csináljak ha nagyon előredőlök guggolásnál? Nagy súlynál volt hogy előrebuktam.

Figyelt kérdés

2020. máj. 29. 01:26
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Naturál vagyok.


Akkor mit csináljak? Hagyjam abba az edzést, mert elértem a csúcsomat?

2020. máj. 29. 15:24
 22/27 anonim ***** válasza:

inkább tedd fel magadnak a kérdést, hogy 10 év múlva is szeretnél-e edzeni, sérülésmentesen, vagy pedig ragaszkodsz egy semmit sem jelentő számhoz, és addig erőszakoskodsz a testeddel, amíg nem történik valami baj.


amúgy kérdésedre a válasz, ha már ennyire fontos ez a max guggolás, szerezz egy hex rudat, és garantálom, ha ott majd megy a 250kg, akkor fog menni rúddal is a 200. (de hogy ez miért jó, azt nem tudom)

2020. máj. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Sok erősember van akik 50 felett még versenyeznek, vagy ott van Fekete Laci aki 62 évesen újra edz.


Itt nem az a lényeg, hogy veszek egy hex rudat és azzal nyomok. Olyan variációt kell választani ami a gyengeségemet küszöböli ki. Ez a módszer csak akkor működik, ha jól választom meg a gyakorlatokat.

Ha nehéz a megindítás akkor hiába csinálok rack pullokat.


Szóval ezért fontos hogy mit csináljak.

2020. máj. 29. 18:40
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

A korábbi vagyok.

Tudod, még te is leírtad, hogy gyengeség az ok, egy lánc annyira erős, amennyire a leggyengébb láncszem, és ennyi. Ha jó technikával edzel kisebb súllyal, ugyanúgy erősíted majd azt a lemaradt izmot (ha egyáltalán van egy lemaradt izom, és nem csak túllőttél a súlyon). Csak tudnám mi a faxnak akarlak meggyőzni, mikor te már kitanultad a szakmát egy instagram bejegyzésből?!

2020. máj. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

A variációk szerinted nem jók? 278 féle guggolás variáció van amit egy egyenes rúddal meg lehet csinálni.


Már 3 éve edzek kisebb súllyal hogy erősítsem a guggolásomat, egy 8-10 hetes lineáris program végére értem el az új maxig. De már kipróbálnék valami vadabbat.

2020. máj. 29. 23:09
 26/27 anonim ***** válasza:

Jah, hogy komolyabbat:)

Egyszer olvastam egy durva edzéstervet guggolásra, valami olyasmiről szólt, hogy egy baxi nagy súlyt feleszel, amivel alig megy pár ismétlést, és felül mindig megállsz, és 5 mély lélegzetet veszel (valami speckó légzéssel volt talán), az elején is fent megállsz, amikor még elvileg nem kéne pihi. És így talán 20 ismétlésig felmenni egyben, én nem bírtam, valami ideg mindig elszorult és szétzsibbadt a karom a felénél :D

2020. máj. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Ezt nem nagyon értem, amibe pár ismétlés megy abba hogy lehet 20-at guggolni? Meg mi az, hogy megállni fent?
2020. máj. 30. 11:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!