Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért vagyok hétről hétre...

Miért vagyok hétről hétre egyre gyengébb? Miért nem tudok "bedurranni" sem?

Figyelt kérdés

Kb. 3 hete kezdtem edzőterembe járni, előtte itthon edzegettem, meg már korábban is jártam konditerembe hónapokon keresztül, csak abbahagytam. Tehát másfél év konditerem kihagyás után tértem vissza.


Direkt ügyelek arra, hogy minél kevesebb cukros ételt egyek (csoki, édesség stb.) de azért reggelente bedobok egy rudit vagy tejszeletet, hogy ne essen le a vércukrom. Csak vizet iszok már hónapok óta. Béres multivitamint szedek 2 hónapja. Egyedül a kaja amit nem mérek ki és tervezek meg. Hanem minden rendes főtt ételt ugyanúgy megeszek és nem számolgatok semmit.

Pörkölt, húsleves, borsófőzelék kolbásszal, krumplistészta, túróstészta, rizs rántotthús stb...


Nem célom, hogy full szálkás izomkolosszus legyek, csak hogy legyen egy kis formám és erősödjek.

Minden edzés után iszok fehérjét is.



Azonban azt vettem észre, hogy első héten még egész jól bírtam az edzéseket, ezen a héten már nem igazán tudtam "bedurrantani" a megdolgozott izmaimat, hiába csináltam teljes fáradásig. Illetve hamarabb is fáradtam el sokkal, mint korábban. Valamint sokkal kevesebb sullyal is birtam a gyakorlatokat.


Egyszerűen az elmult néhány edzés elvette a motivációmat és a kedvemet, mert olyan mintha feleslegesen csináltam volna őket.


Túledzésről szó sincs szerintem, mert minden héten 5 nap járok a terembe, és mindennap csak egy izomcsoportot dolgoztatok meg. Valamint nem is csinálom hónapok óta sem a dolgot.


Mi lehet a gond? Min változtassak?


2020. jún. 15. 11:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyél több ch t akkor bedurransz, erőd is lesz
2020. jún. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Heti csak 3-szor járj, viszont akkor teljest test.

Olyan gyakorlatokat alkalmazz, mint:

Felhúzás

Fekvenyomás

Guggolás

Fej fölé nyomás

Húzódzkodás

Tolódzkodás

Evezés

Bicepsz állva rúddal


Nyilván nem kell minden edzésen mindegyiket csinálnod, de ezek a gyakorlatok közül válassz. Edzésről edzésre növeld a megmozgatott súlyt.

Ha akarsz edzés végére berakhatsz egy kis hasazást

2020. jún. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem menj kevesebb alkalommal ,és ne oszd ilyen kis csoportokra az izmokat. Nekem az alsó-felső test vált be,de az egész testes is jó lehet,heti háromszor.
2020. jún. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!