Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan állítasz össze edzéster...

Hogyan állítasz össze edzéstervet kezdőként?

Figyelt kérdés

Rendeltem 2 szerelhető kézisúlyzót,15 kilónyi tárcsa van mind a 2höz.

Van még olyan felszerelés ami feltétlen szükséges?


Nézegettem kezdő edzésterveket a neten de sok gyakorlatot nem értek a nevéről.

Néztem azt is hogy egy héten 3 napot érdemes edzeni,minden nap más izomcsoportra.

Valamilyen tervet tudtok ajánlani amihez elég a kézisúlyzó?


2020. júl. 12. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy héten 3 napot érdemes edzeni, mindennap teljes testre.

Amelyik gyakorlatnak nem tudod a nevéről hogy mi, keress rá az interneten.

Mindenképp azt ajánlanám, hogy menj le terembe, 1-2 hónap után nem lesz elég a kézisúlyzó.

Jó tervek kezdőknek: ICF 5x5, ICF 2.0, Startingh Strength

2020. júl. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amit az utolsó írt, kezdőként ICF vagy Starting Strength

Én leginkább az ICF 2.0-át ajánlom

2020. júl. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem csináltál rosszat,csak a sorrenden kellett volna változtatni.A kézisúlyozó is jó,és kell is,de inkább kellett volna kétkezes rúd.Ugyanis azzal mindent meg tudsz csinálni megfelelő terheléssel.Míg kézisúlyozóval macerásabb.Pld guggolni.Előbb fájdul meg a karod,a vállad,mint a combjaid elfáradnának.Egyelőre tanulod a mozgásformákat,és a stabilizátor izmaid,a koncentrációd még nem elég fejlett,hogy pldául fekve nyomj kézisúlyozóval,vagy nyomásokat csinálj,és azt megfelelő pályán mozgasd.Rendes kétkezes rúddal könnyebb,mivel rögzített a mozgás mindkét oldala.Jobban oda tudsz figyelni.

Tehát kellene rúd,és tárcsák.

Kezdetnek vegyél 50-60kg tárcsát,amivel elkezdheted,és egy darabig elég.Aztán majd veszel hozzá még.Legyen többféle.Az 1,25től kezdve 15kg ig,hogy tudj apránként emelni a terhelésen.

És egy összeeszkábált fekpad,2állvány,1húzódzkodó rúd.

2020. júl. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok,köszi a válaszokat.Megnéztem ezt az icf 5*5 edzéstervet és ha jól látom egy kétkezes súlyzóval meg lehet csinálni az összes gyakorlatot,kivéve a fekvenyomást mert olyan fekpadom az nincs,de az egykezesek mellé beszerzek még egy kétkezes súlyzót.terembe sajnos mostanában nem fogok lejutni,most született kisfiam 3 műszakban dolgozok meg heti 2x okjs továbbképzésre,mellette meg vezetni tanulok szóval egy ideig be vagyok táblázva rendesen,de gondolom azért ezzel is formába tudom hozni magam hogy valamennyi izmot magamra pakoljak,ha nem is leszek arnold😄✌️
2020. júl. 14. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!