Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Összeállítottam egy edzésterve...

Összeállítottam egy edzéstervet, szerintetek jó ez így, ha fogyni és izmosodni akarok?

Figyelt kérdés

Hétfő - has edzés 20 perc

Kedd - futás 30 perc

Szerda - láb edzés 20 perc

Csüt. - futás 30 perc

Péntek - kar edzés 20 perc

Szombat, Vasárnap - pihenő


Azért gondoltam arra, hogy így oldom meg, mert ebben van kardió (futás), heti 2x, amivel tudnék fogyni, viszont van benne 3 izom erősítő edzés (HIIT edzések a has, kar és láb, a 20-30 percben a bemelegìtés és nyújtás is benne van), és ugye marad a hétvége, a két pihenőnap, hogy tudjanak regenerálódni az izmaim. Ezek mellett persze figyelek a táplálkozásra is. Szerintetek ez így mennyire lehet jó, vagy eredményes? Elsősorban szakmabeliek véleménye érdekelne jobban, de mindenkitől szívesen fogadok véleményt :)

(17 éves lány vagyok, jelenleg 150 centi és 56 kiló. Több a zsír rajtam mint az izom, ezt szeretném "felcserélni".)



2020. júl. 19. 21:22
1 2
 1/19 anonim válasza:
54%
Szerintem ez így teljesen rendben van.
2020. júl. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Hétfő,szerda,péntek akkor hiit edzések?én nem választanám az izmokat külön inkább ezen a 3 napon olyam gyakorlatokat választanék amik teljes testesel pl. burpee,guggolásból felugrás,fekvőtámasz,hasprés.

Ezek csak példák a lényeg,hogy így több kalória égne és 3x kapna szolidabb terhelést minden izom.

A futásnál jobban járnál ha laza kocogás lenne ami segíti a regenerációt,de mégis égetsz vele kalóriát.

Kezdő vagy amúgy?mert akkor pár hét durva izomlázzal számolj és úgy nem fog menni ennyi edzés.

2020. júl. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Érdekes
2020. júl. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem rosszbol, de megszamolni sem tudnam, mennyi bak van ezzel igy. Nem ertem miert akar minden kezdo rogton edzestervet irni ahelyett, hogy kovetne egy mintat, es esetleg minimalis valtoztatassal szemelyere szabna.
2020. júl. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

#5: már hogy ne lehetne. eddig minden ismerősnek és nekem is sikerült. persze csak aki tényleg eljárt edzeni ;)

Ha erősítesz és kardiózol is, mellette normál kajákat eszel (nem chips meg édesség), vizet iszol a.cukros meg édesítőszeres szarok helyett, akkor izmosodsz és fogysz is párhuzamosan. "Átalakul a zsír izommá", persze két párhuzamos folyamatról.van szó, de kívülről nézve ez történik

2020. júl. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
37%
😹😹😹
2020. júl. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Nem

Mi ez? Egyáltalán saját testsúlyosat akarsz vagy súlyzósat? Teljes testre edz

2020. júl. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Saját testsúlyos. Most egy 30 napos zsírégető edzést csinálok minta alapján. Ha befejezem, utána kezdtem volna ezt el.
2020. júl. 20. 03:20
 9/19 anonim ***** válasza:

30 naptól nagy csodát azért ne várj,a mérleg amit mutatni fog minuszt az szinte csak víz lesz.

Mi a cél?milyen edzésformát szeretnél végezni hosszabbtávon?

Ilyen kevés felesleggel én tuti konditerembe kezdenék súlyzós edzéssel,esetleg az edzések végén futópad vagy lépcsőzés.

Súlyzós edzés plusz jó étrend neked bőven elég sőt a legjobb lenne,kérdés mihez van kedved meg mit szeretnél elérni.

2020. júl. 20. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Az agyad alakul izommá nem a zsír
2020. júl. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!