Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit tegyek? Már nem tudom

Mit tegyek? Már nem tudom

Figyelt kérdés
Szóval 16 éves fiú vagyok. Szeretnék tömeget növelni, de nem nagyon megy. 55 kilogram vagyok, és 170 centiméter. Célom először a 65kg majd a 70kg lenne. Az lenne a kérdésem, hogy miket egyek, hogy hízzak? Mert próbálok több kalóriát bevinni de sajnos nem veszem észre a hízást. Másik kérdésem az lenne, hogy mellette sportoljak? Futás,erősítés,stb. Csak mert akkor nem fogom ledolgozni amit felszedek? Köszönöm a válaszokat! 16/F

2020. júl. 20. 16:12
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Persze. Sportolj. Megnő az étvágyad. Tojást egyél sokat.
2020. júl. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
43%
Hagyd abba a dohányzást. Nekem bevált 30 kilo jött rám sajnos.
2020. júl. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A családomba mindenki "elhízott" és van rajtuk felesleg, egyedül én vagyok véleményem szerint ektomorf alkat, meg a mamám. Sajna én mindig is vékony voltam
2020. júl. 20. 16:15
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem dohányzok, nem élek ilyen szerekkel :D
2020. júl. 20. 16:16
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
Lehet a postás vagy a szomszéd az apád
2020. júl. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ezen is gondolkodtam :D De sajnos van egy testvérem, szóval nem tartom valószínűnek:D
2020. júl. 20. 18:42
 7/11 anonim ***** válasza:
24%
Lehet csak féltesó
2020. júl. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyél sok húst, tojást, túrót, tésztát és zöldséget. Futni ne nagyon fuss, mert az tényleg égeti a zsírt meg az izmot is. Max. heti egyszer egy laza kocogás. Inkább saját testsúlyos edzést csinálj.
2020. júl. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy konkrétan híznod kellene, zsírban szerintem semmiképp, de szerintem te inkább izmosodni szeretnél. Ehhez pedig nem kell zsírossá tömegelned magad, elég odafigyelni a fehérje beviteledre, ez legyen mindennap konstansan kb 2-2,5g/testsúly kilogramm és arra hogy ne legyél Kcal deficitben+végezz rendszeres súlyzós testépítő edzést. Kövess olyan edzestervet ahol minden izmot heti 2* legalább megterhelsz, de kezdőként eleinte teljes testes edzést javaslok heti 3*, magas ismétlés számokkal kezdetben hogy kialakuljon a megfelelő agy-izom kapcsolat, megérezd hogy mikor melyik izmod dolgozik. Később aztán lehet bontottabban, nagyobb súllyal. Étkezés terén a szénhidrát zsír arányt neked kell kitapasztalni. Teljes kiőrlésű tészták/gabonák, rizs, bulgur, kuszkusz, (edes)burgonya, hajdina, huvelyesek a ch, magvak, tojassargaja, kokuszzsir, olívaolaj, omega 3 a zsír, csirekmell, pulykamell, tengeri herkentyuk, halak,tojás,túró esetleg marha a fehérje források, és mindig fogyassz sok zöldséget plusz napi 3-4 liter víz ajánlott.

Sajnos így látatlanban elég nehéz pontos kcal bevitelt,étrendet írni és beállítani hogy tomegelned/szalkasodnod/ testzsírt nagyjából tartva izmosodnod kellenne, de ha privatban kuldessz esetleg egy képet az alkatodrol akkor ebben is tudok segíteni.

2020. júl. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
37%
Heti 2x, minden izmot kezdőként? Taníts mester😹😹😹 A heti 2 mindenre még egy kemény kox kúra mellett is értelmetlen, úgyhogy hülyeséget ne javasolj már csóró gyereknek.
2020. júl. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!