Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért fáj a vállam és mennyi...

Miért fáj a vállam és mennyi idő mire elmúlik?

Figyelt kérdés

A probléma másfél héttel ezelőtt kezdődött. Ha fej fölé emelem a karomat akkor a jobb vállamban éles szúró fájdalmat érzek. Ez nem olyan mint például egy zúzódás, mivel hiába nyomom meg bárhol a vállamat, nem érzek fájdalmat, csak akkor ha fej fölé emelem a karomat. Viszont ez a szúró érzés csak akkor jön elő ha fej fölé emelem a karomat, tehát előreemelést probléma nélkül tudok csinálni. A mobilitással nincs gond, mivel a vállam elég laza, szinte bármit megtudok csinálni, csak mostanában a fej fölötti mozdulatoknál szúr. Illetve a ha karkörzést csinálok akkor néha elkezd kattogni.


Ez ellen nem sok mindent tettem, az edzést ugyanúgy folytattam tovább, mivel most kezdtem el szálkásítani és félek, hogy ha abbahagyom most az edzést akkor legyengülök és sok izmot vesztek majd. Azonban azt vettem észre, hogy szinte egész nap, mikor a gép előtt ültem akkor a ventilátor be volt kapcsolva és a job oldalamra, job vállamra fújta a levegőt. Ezt megszűntettem, azóta eltelt 3 nap, kicsit jobb lett, de még mindig fáj.


Mitől fáj a vállam, mit tegyek hogy jobb legyen és mennyi idő mire újból normális lesz?


Köszönöm előre a válaszokat.



2020. aug. 7. 17:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Rotátor sérülés, csinálj több húzó gyakorlatot, mint nyomót, pl evezés, segíteni fog
2020. aug. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Valszeg dekának igaza van, és is rotátor sérülésre tippelnék. Bemelegítések, kirotátor erősítések (módjával) menjenek (sérülés után természetesen).

Ohh igen, meg rengeteg húzó gyakorlat, ahogy a kollega is írta.

2020. aug. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ami pedig a gyógyulást illeti, minden nap mozgasd a karod az első hétben, egy 10/3-4 es fájdalom küszöbig maximum, a lényeg az átmozgatás, aztán ha már eltelt egy hét, és javult a vállad, akkor mehet egy két kilós súllyal oldal emelés, vállból nyomás, előre, hátha emelések. pl ásványvizes üveggel. ami fontos, és mindeki elkövette már valszeg, hogy ne állj bele nagy súlyokba túl hamar, mert csak elhúzod a gyógyulást. a kalória defet meg felfüggeszteném a gyógyulás idejére. 2-3 héttől 2-3 hónapig terjes a gyógyulás ideje, attól függően, hogy mennyire sérült. (val ennél sokkal hosszabb regenerációs időre is példa, de a leírásodból nem következtetnék túl nagy sérülésre.)


nézesd meg egy sportorvossal ha van rá lehetőséged, néha érdemes megtolni a gyógyulást gyulladáscsökkentővel, de ez sok mindentől függ, ne kezdj öngyógyszerezésbe.

2020. aug. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!