Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Húzódzkodásnál miért nem...

Húzódzkodásnál miért nem érzem a hátamat?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

4 sorozatban képes vagyok 10 ismétlés húzódzkodásra 1 perc pihenőkkel, de mindig a karomat és leginkább az alkarom belső részét érzem húzódzkodásnál, a hátat semennyire nem szoktam. Viszont, ha döntött törzsű evezek egykezes súlyzóval 20-30 ismétléseket nagyon bedurran a hátam is. Mi lehet az oka, hogy a húzódzkodásnál nekem valahogy nem kapcsolódik be megfelelően a hátizom?


25/F



2020. aug. 21. 18:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
Mert még kevés rajta a hús
2020. aug. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor a döntött törzsű evezésnél 15 kilós kézisúlyzóval 4x20-25-as széria után miért érzem a durranást nagyon erősen?
2020. aug. 21. 18:58
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Valószínűleg közel vannak egymáshoz a kezeid. Próbáld meg szélesebb fogással.
2020. aug. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi, de sajnos széles fogással sem érzem, sem befele sem kifele néző tenyerekkel.
2020. aug. 21. 19:13
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Szélesen fogod a rudat, lógsz,vállad lehúzod, lapcka kicsit közelít egymáshoz, és felhúzod magad. Ha nem érzed, akkor valamit nem jól csinálsz, de ezt így nem tudjuk megmondani, max ha látnánk videót róla, hogyan hajtod végre a gyakorlatot.
2020. aug. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Használj gurtnit, az mindenkepp segít. Ha kezdő vagy, akkor a huzodzkodas valószínű túl nehéz gyakorlat neked, hogy a hatadra tudj koncentrálni ténylegesen, pláne ha nem erosseged. Szerintem meg az agy izom kapcsolat se alakult ki nálad.Eloszor próbálkozz ra segítő géppel, esetleg gumi szalaggal könnyítés és/vagy vegezz mellhez húzást. Ne karból húzd egyik gyakorlatot se, koncentrálj a könyököd huzasara, a karjaid kampokent funkcionaljanak csak, ne durranjon túlságosan be a bicepsz, alkar.A gurtni ebben segít. Plusz ne egobol eddz, szabályosan, lassú negativokkal, teljes mozgás tartományt tartva.
2020. aug. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló nagyon köszönöm a rávezetést. Én karból húztam teljes erővel mindig és a mellett koncentráltam a hátra. Tehát a sorrenddel is gond volt, lévén, hogy nehéz számomra a gyakorlat. Agy-izom kapcsolat megvan, hiszen a többi gyakorlatban tökéletesen érzek mindent, viszont a túlsúlyból adódóan ( 178cm, 90kg ) még nehéz valóban számomra a húzódzkodás.

Köszi még egyszer mindenkinek a segítséget!

2020. aug. 21. 19:38
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha valóban 178 cm vagy és 90kg, akkor döntött törzsű evezésnél nem kevés az a 15 kg?
2020. aug. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%
Gurtni nem hiszem, hogy kelleni fog ha 10 ismétlést meg tudsz csinálni. Persze nagy eséllyel az a 10 ismétlésen csak gyorsan próbálsz túlesni. Kezdj el csinálni scap pullt, húzódzkodás előtt mehet bemelegítésnek 3x10, szép lassan kontrolláltan. Eleinte a húzódzkodást is úgy próbáld csinálni, hogy passzív lógásból aktívba húzod a vállöved (egyenes könyökkel) és csak utána húzód fel magad. Persze így nem fog menni 10 ismétlés eleinte. Viszont ha ez már automatikusan megy, akkor mehet dinamikusabban, de akkor is lehet még javítani az agy-izomkapcsolatot azzal, hogy fent megállsz 1-2 mp-re és feszíted a hátad, vagy akár megállítod a mozgást középen és ott ráfeszítesz.
2020. aug. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szergej55 ***** válasza:
De ettől függetlenül fejlődik/ fejlődött a hátad?
2020. aug. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!