Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítés szempontjából mi a...

Testépítés szempontjából mi a véleményetek a ketogén diétáról, időszakos böjtölésről?

Figyelt kérdés

2020. szept. 1. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
A keto jo es hatasos, de vannak veszelyei is. Olvass utana bovebben. Az idoszakos bojtrol nincs tapasztalatom.
2020. szept. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindkettőt lehet alkalmazni, de főleg szálkásításhoz jók. A böjt azért nem csak ahhoz, azt egészségügyi szempontból is érdemes alkalmazni, de a tömegelést a ketó meg a böjt is bonyolítja (attól is függ, hogy mekkora az étkezési ablak, ha 3500 kalóriával kell tömegelned és nem akarsz junk food-ot enni, akkor szopás lesz egy 8 órás ablak).
2020. szept. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
13%
Ketogén diéta hosszútávon nem egészséges, kóros anyagcsere-folyamatokat idéz elő, gyomorfekélyt okozhat. De rövidtávon is előfordulhat savasodás.
2020. szept. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nagyjából 20 éve foglalkozom a témával. Eleinte tipikus testépítő étrenden voltam, nagyjából 3-4 éve ketogén diétázom, de nem folyamatosan. Néha megszakítom és eszek minimális szénhidrátot (napi max 100 gramm), pár hétig, utána megint pár hétig csak keto. Keto alatt nagyon gyorsan megy le a zsír, látványosan. A tipikus testépítő étrendnek rengeteg szénhidráttal szerintem semmi értelme, csak több zsír jön fel. Még napi 100 g ch-val is zsírosodok kicsit, pedig én NAGYON nem vagyok hízékony, és csak rizs meg zabot eszek! Nyilván szénhidráttal könnyebb edzeni, jobban dagad az izom, valamivel gyorsabb a növekedés, DE a zsír is növekszik, még minimális ch-n is. Ketoval is lehet izmosodni, csak nyilván lassabban. Időszakos böjtölést inkább akkor érdemes, ha ketozol. Sok szénhidráttal elég nehézkes, minél több cht eszel, annál éhesebb vagy egész nap...
2021. jún. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!