Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az időszakos böjtölésről mi a...

Az időszakos böjtölésről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Napi étkezési ablakok beiktatása pl. harcosok étrendje stb.

2018. febr. 5. 15:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez a természetes, automatikusan így ettem, mielőtt még hallottam volna róla s mindig eltontotta a napomat, ha mégsem.


Aki ilyen, annak így kell étkeznie. Aki nem bírja az ekkora böjtölést, annak nem. A többi ember pedig próbálja ki, ha tetszik és döntsön maga.


Nekem a szálkásításhoz elengedhetetlen a kis evési ablak, de edzenem is éhgyomorra kell s más szempontokból is valami szigorúbb időszakos böjt a legjobb. Magasabb fokú jóllakottság, kényelmesebb...


Persze fontos, hogy az evési ablakjó helyen legyen. A harcosok étrendje számomra katasztrofális lenne, nekem délután kell ennem és kész.

2018. febr. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én már azelőtt is úgy táplálkoztam, hogy effélékről hallottam volna, nekem ez egy elég kényelmes "módszer". 11-12 között ebéd (lehetőleg 11 körül, mivel reggelizni ritkán szoktam; illetve ha reggel edzek, akkor néha előtte egy gyümölcs vagy müzliszelet le szokott menni), délután uzsonnára, nassolni valami apróság (gyümölcs vagy csoki), 18-19 között vacsora. Így a napi első és utolsó kajálásom között 7-8 óra telik el, és van 15-16 óra intervallum, amikor semmit sem eszek.

Tapasztalataim: amíg nem edzettem, és nem figyeltem a kajára sem, úgy zsíros voltam, jókora fölösleggel. Amióta edzek, és figyelek a kaja mennyiségre, összetételre, lefogytam rendesen, erősödtem. Szóval szerintem ez a módszer önmagában nem különbözik attól, hogy mondjuk naponta 3-5 főétkezés van, mert reggeli-tízórai-ebéd-uzsonna-vacsora kombó mellett is lehet valaki dagadt és sportos is.

2018. febr. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Nekem bevált az időszakos böjt kalóriadeficit mellett. Most adtam le egy hónap alatt 5 kg-ot.

Január elejétől most először próbáltam.

Többen megjegyezték, hogy milyen sokat izmosodtam. Persze ez nem igaz, csak lement 5 kg zsír és jobban látszódig az izom.

A hasamról lassabban megy, de abbahagyom, mert már az arcomon is látszik. Nyár elején újra próbálom.

Én úgy tudom, hogy annak ajánlott inkább, akin már nem sok extra kg van.

Akin 25 testzsír százalék fölött van az inkább a cukor, zsír, alkohol mentességet válassza elsőnek a sport mellett.

[link]

2018. febr. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!