Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért érzem ezt a mellemen?

Miért érzem ezt a mellemen?

Figyelt kérdés

Egy pár éve otthon rendszeresen "gyúrok". Azért tettem idézőjelbe, mivel nem kőkeményen, viszont annál inkább kitartóan és viszonylag rendszeresen. A célom nem az, hogy testéítőket megszégyenítő izomtömeggel rendelkezzek, csupán egy egészséges izommennyiség elérése. Ez az évek során szépen kiépült. Az alkatomat a nehezen hízó kategóriába sorolnám, viszont alapvetően széles vállakkal rendelkezem. Na de nem is ez a lényeg, ez csak a rizsa.

A lényeg:

Egy hete a gyúrós haverok rávettek, hogy nyomjak le 100 fekvőt. Nem egybe, viszont folyamatosan, több részben akár. Lenyomtam több részletben, kevés (1-2 perces) pihenőkkel, viszont az utolsó sorozatokat rendkívül nagy összpontosítással tudtam csak végrehajtani. Másnap még semmi jele nem volt izomláznak, de utána behajtotta rajtam az élet, de sokszorosan. Nagyon erős izomláz a mellizomban. Aztán pár nap után elmúlt. Viszont...és itt jön a lényeg: siettem ki a buszhoz ma, és azt vettem észre, hogy feltűnően (érzetre legalábbis) lötyög a mellem. Ez most lehet viccesen hangzik, de rendkívül bizar érzés volt. Régen sokat fekvőztem, noha nem ilyen intenziven, mint ez alkalommal, de a mellizmom egy ideje rendbe volt. Volt formája, nem ilyen lapos volt, viszont ezt sose éreztem.

Tapintásra nem érzek semmi különbséget azelőttről, viszont ezt a löttyenést (:DD) eddig nem éreztem. Úgy gondolom, hogy mindenképpen köze lehet a nagy megerőltetésnek. Mi lehet vajon a megfejtés, mi miatt érezhetem ezt?



2020. szept. 14. 22:31
 1/5 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy talán picit érzem az izomlázat még, szóval nem múlt el 100%-ra.
2020. szept. 14. 22:35
 2/5 anonim ***** válasza:
Lenyomtál 100 fekvőt, ettől nem szakadt le a mellizmod ne aggódj. Elmúlik az izomláz és nem fogod érezni.
2020. szept. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért vetted észre hogy lötyög, mert az izom az képes mozogni. Nem tudom láttál-e már félmeztelenül pasit futni az utcán vagy mondjuk néztél Baywatchot, de ott is mozog a pasik mellizma. Most hogy izomláz van benne, jobban átmozgattad megértetted ezt. Semmi gond nincs ezzel.
2020. szept. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lötyögött az mindig, csak a maradék izomláz miatt érezted. Én is szoktam érezni ilyet néha
2020. szept. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pötsöd is lötyög
2020. szept. 16. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!